Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(223)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Dany sincer mi se pare ca se cam grabeste .. si vorba alinei mai ales daca a zis asta doar prin telefon . Eu din cate stiu se poate astepta 48 ..de ore cu stari febrile, plus ca nu a sarit febra de 38,5-39 ... Poate fi o stare gripala... ce chestie sa sara asa cu antibiotic fara sa vada o urma de infectie pe undeva
Si nu .. nu se adauga nimic cand iei temp axial

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Nu imi vine sa cred ,deci chiar si treaba cu temperatura axiala a gresit-o
Offf tuseste rau bietul (o data la 10-15 min )si ma simt tare vinovata ca nu m-am dus sa ii iau antibiotic;de aceea va ceream sfatul.

vasari si ank mersi tare mult pentru raspunsurile voastre

In legatura cu postarea mea de acum o luna cu gradi, a plans bietul foarte tare doar 2 zile ...dar nu merge fericit nici in ziua de azi,nu papa mai nimic nu doarme mai deloc.Imi spune foarte des cand suntem in parc "mami am obosit" ceea ce nu zicea nici
Totusi am o concluzie:sunt prea mici la 3 ani de dat la gradi;parerea mea... la 1 an jumate.

Multa sanatate va urez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Va multumesc mult de tot,fetelor!Si ma bucur ca nu m-ati uitat,chiar daca scriu foarte rar!
Si sa dau si de baut: poftiti,serviti, va rog!
!

Sper sa ma imbat bine,ca mi-s cam deprimata din cauza de schimbare de prefix

Lavi,ce face bebe? Am inteles ca va pregatiti de botez?Cand o sa fie?Iasmi ce mai face?

Dany,eu stiu de la medicul meu ca,daca nu scade febra (dar sa nu fie peste 39) si doar dupa ce il vede medicul pediatru si eventual se fac si niste analize,doar atunci se da antibiotic. Dar asta e ce stiu eu de la un pediatru care nu prea sare cu medicamentele,mai ales antibiotic, decat daca e absolut necesar.Sanatate multa si poate ar fi bine sa il mai vada si alt medic pe Andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mersi vali!
din pacate aseara a facut iar febra 38,8 (era deja a treia seara) si ne-am dus pana la spitalul de copii, unde ne-u dat...antibiotic KLACID; stiti ceva despre el?!
ma sperie mai mul tusea lui decat febra, deci am inceput sa ii dau acest antibiotic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

dany, inceputul la gradi e greu la price varsta. dar acum ca sunt mai mari stiu si pot sa se manifeste in mai multe feluri.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Dany ai mei au luat Klacid.. adica e de fapt Klabax care e tot claritomicina.. atunci cand starea lor era urata rau .. si in care pediatra a zis ca e mai mult ca sigura ca augmentinul nu isi va face efectul, erau plin de puroi in gat ..febra tuse cu expectoratii ... .secretii purulente coborate doar in trahee atunci ..
si au luat timp de 8 zile parca... si au facut saracutii febra inca vreo 3 zile peste claritomicina).. Eu zic ca e un antibiotic puternic... daca augmentinul de care multi fug nu si-ar fi facut efectul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

dany, in decembrie, cand am prins un virus naspa si am inceput cu totii sa bolim, Eric a luat 3 feluri de antibiotic unul dupa altul...in ordinea asta: Augmentin, Klacid si in final Zynnat. El facuse si otita seroasa peste viroza, tuse nu prea avea dar era mereu cu febra...(in noaptea de Rvelion avea 39.5 axial)...toata treaba asta a durat vreo 3 sapt. pana sa ne revenim complet...

sanatate multa va doresc!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:


NU VREAU SA VA INTRISTEZ DAR AVEM NEVOIE DE VOI !!!!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163228&whichpage=2


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Copii va urez un sfarsit de saptamana binecuvantat!!!
Bucuria Invierii Domnului si Mantuitorului nostru Isus Hristos sa va umple inimile!!! Bucurati-va! Bucurati-va! Bucurati-va! Dragostea a invins!

Pacea lui Hristos, la care ati fost chemati, ca sa alcatuiti un singur trup, sa stapaneasca in inimile voastre, si fiti recunoscatori.(Coloseni 3:15)


Pace voua! Domnul sa va inunde sufletele voastre cu dragostea si binecuvantarile Sale!!! GLORIE NUMELUI PUTERNIC AL LUI ISUS HRISTOS!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Fie ca sfanta sarbatoare a Invierii Domnului sa va aduca cele 4 taine divine: incredere, lumina, iubire, speranta!
si bucurie in sufletele si in ochii copiilor nostri scumpi si dragi!
de mult n-am mai fost pe aici...sa nu mai zic ca nici pe Lucas nu l-am vazut......e dificil...suntem tot p-afara..cand doarme micu mai fug si eu in oras dupa una alta...mai o cafea pe la terase..am cam pierdut firul ....recunosc ...s-a instalat asaaa o detasare fata de dc...fara sa fi avut vreo problema sau nemultumire...asa pur si simplu...
daca sunteti dragute sa-mi reamintiti parola ....
Noi suntem bine...Luca mai un pic si implineste 1 anisor..inca nu merge singur ...a facut cativa pasi ..dar se arunca repede in fund...e asa haios...cand ma uit la ei lacrimez ...de bucurie si implinire !
Ana e bine si ea...merge cu drag la gradi...se descurca foarte bine...ma uimeste in fiecare zi cu te miri ce...o remarca, o observatie, o atitudine...nu mai e copilita...e fetita mea...dejaaa?!
inca nu am scapat de scutec...dar sa se mai incalzeasca un pic si trecem la treaba...ma apuca groaza cand ma gandesc ca de la toamna va trebui sa o mut la alta gradi...mie imi vine sa plang cand ma gandesc cum o sa se simta primele saptamani...sau poate ,totusi, o sa se integreze usor.....vreau sa fie cat mai lunga vara asta...
de Paste cuibul iepurasului va fi umplut de un scaun de masina..role...rooozz...hainute ....iar a lui Luca...rusine sa-mi fie...ceva urechi de iepurasi ceva hainute...am tot cautat ceva jucarii...dar avem de la Ana toate categoriile...deci efectiv nu i- am gasit nimic ce sa-i trebuiasca (si sa ne permitem..)si sa nu avem la grupa lui de varsta...tot ma gandesc ca poate nu am cautat destul...stiuuu...nu asta conteaza...ar trebui sa ne intereseze latura spirituala mult mai mult...dar ce sa-i faci... defect de fabricatie....dar mai e atat de putin pana la ziua lui incat m-am calmat si am zis ca atunci sigur o sa gasesc ceva pe masura lui!
in speranta ca p-aci totul e ok...ca toata lumea e bine , fericita , sanatoasa...va urez un Paste Fericit alaturi de familiile voastre !

Mergi la inceput