gradinita Mica Printesa

gradinita Mica Printesa | Autor: gwendollyn

Link direct la acest mesaj

Buna,

As vrea sa aflu parerile voastre despre gradinita "Mica Printesa" din Bucuresti(langa Dristor),mai ales referitor la grupa cea mai mica de varsta(2-3 ani):cum e cu mancarea,curatenia,olita si cum se poarta educatoarele cu copiii.Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramimaya spune:

buna,eu am 2 copii la mica printesa,unul de 5 ani,la grupa mare,si fetita de aproape 3 ani,la grupa mica,a inceput de ieri,si e ok,educatoarea,d cristina e super,iubeste copiii si stie sa-i atraga.noi nu mai avem pampers,dar stiu ca se ocupa si de cei care au,ii pune la olita. mancarea e buna,se gateste acolo,iar baiatul meu spune ca ciorba e mai buna decat acasa.este curat,iar directoarea se implica in toate activitatile,serbari si restul.au si transport.daca mai vrei sa ma intrebi ceva,scrie-mi,sper ca ti-am fost de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gwendollyn spune:

Multumesc de sfaturi,am vorbit in principiu pentru baietelul cel mic,el are inca pampers,dar mananca destul de greoi,numai in anumite conditii(pe scaunelul lui de masa,cu carticelele lui,etc),nu stiu daca se adapteaza acolo.Vreau sa te intreb si daca ii scoate in curte sau afara in general si cum dorm dupa amiaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramimaya spune:

buna.baiatul meu nu manca cine stie ce acasa,ma chinuiam cu VINE AVIONUL,ITI PAPA CATELUL MANAREA, sitoate cele. am ramas surprinsa sa vad ca la gradi mananca tot,se indeamna cu copiii si nu primeste desert daca nu papa tot. cu fata nu am probleme,e mancacioasa si cateodata cere 2 portii de ciorbita. cand este vreme buna,ii scoate in curte,pe grupe,de joaca cu jucariile de exterior,educatoarea ii invata jocuri de grup,e ok. noi nu am patit niciodata nimic,nu au cazut,nu au fost impinsi de alti copii cum am patit cu baietelul cand era mai mic si il aveam la alta gradi.eu una sunt multumita si nu as schimba gradinita pt alta cu spatiu mai mare sau mai ieftina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramimaya spune:

iar cu somnul,fiecare are patutul lui,educatoare le citeste povesti,iar pe cei care dorm mai greu ii mangaie,ii mai tin in brate,stau langa ei in pat.sa nu te astepti sa-ti doarma din prima zi,e ceva nou pt el,nu mai e cu mami,dar se va acomoda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramimaya spune:

nu mi-ai spus cati ani are baietelul tau,daca mananca singur,pt ca la cei care nu mananca singuri,le da educatoarea.nu ramane nemancat sigur. in fiecare saptamana primesti mail cu activitatile pe care le fac si cu meniul din saptamana respectiva.

Mergi la inceput