Liliac de mai iunie 2010 - LMA Ilinca! (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Fetele care ati recoltat celule stem cu Cord Blod Center v-a venit factura pe anul asta ?
mie nu mi-a venit in posta si stiu ca anul trecut dupa ce am nascut la o luna mi-a si venit pe restul anului 2010 si am zis sa va intreb inainte sa sun la ei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Fetele care ati recoltat celule stem cu Cord Blod Center v-a venit factura pe anul asta ?
mie nu mi-a venit in posta si stiu ca anul trecut dupa ce am nascut la o luna mi-a si venit pe restul anului 2010 si am zis sa va intreb inainte sa sun la ei


Ruxi super fericita de Alexandra Maria si Alexandru Andrei - 2 mai 2010


buna.... is si io pe aici....nu prea am ce spune..

nici eu nu am primit inca nimic de la CBC, chiar ma intrebam zilele astea cum or proceda......sa imi zici si mie ce afli, mersi.

horia e bine in general, manca doarme dar nu merge nicicum, nici 4 labe nici2 picioare, ma simt tare in urma fata de voi de aia stau mai mult in umbra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Roxanici, nu trebuie sa te simti deloc in urma si nici nu trebuie sa "stai in umbra" , Horia le va face cand se va simti el pregatit
Nici Karina nu merge in 4 labe, daca a cazut in fund si nu are de ce sa se sprijine nu se ridica singura de jos, asta nu inseamna ca Horia nu este la fel ca toti ceilalti copii de varsta lui, cand va fi pregatit le va face pe toate odata si te va uimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Sorana, reteta mea de briose am pus-o pe blog. as scrie-o si aici, dar au navalit tatarii peste mine.............


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Vivela, nu-i bai, ma uit pe blog, oricum arata demential, multumim!

Roxanici, si eu mi-am facut multe griji cu Tudor al meu, care e printre cei mai "batrani" bebei de pe-aici si de-abia merge tinut de 2 manute, nu-si tine deloc echilibrul nici 2 secunde singur in picioare, merge de-a busilea de la 11 luni implinite, asa ca eu zic ca si horia le va face, usurel usurel, are tot timpul! Sunt griji de mama, si sunt normale, e bine sa te asiguri ca e totul ok, dar eu zic Horica al tau e bine mersi si vei vedea ca n-are nicio importanta daca merge la 11 luni sau la 1 an si 2 luni, asa imi spun eu cel putin, e cla ca Tudor nu va merge singur la un an, dar asta nu-l face anormal, e ritmul lui si eu una sunt ok cu el!

Apropo de CBC, nic eu nu am primit factura anul asta..

O noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Am savurat briosele, clatitele, checul si eu - insa rabd:)! Astept pastile cu ciocolata, smintina, brinza, in ordinea mentionata;) - cind dau cu dieta de perete:D, pentru un timp.
Superbi si iepurasii Vivelei! Bravo!

Sorana - parca am salivat nitel! Si te-am simtit ca esti mamica singura din ton - preocupata si grabita;). Si mie imi place de tine asa;). mamici de doi puiuti: aveti toata aprecierea mea! De multe ori ma intreb cum va descurcati cu 2 copilasi - cind ma rapune pe mine acest unic gindacel.

Factura de la CBC nu am primit nici eu, insa ma gindesc eu ca nu ne uita ei... sau e de datoria noastra sa platim in avans, ca ratele la banca, fara sa iti trimita factura?! Nu stiu...

Stevia - eu nu nimeresc nicio data de dulce cit trebuie... ori gustul meu e deformat rau - si am nevoie de dulce foarte mare (SI AM!!!).

Cris - azi am binecuvintat-o pe Nana cu retetele ei: am facut o forma de pilaf cu legume (mai mult orez) - si a reusit sa puna gura si sa manince aproximativ o lingura, ceea ce a fost mare lucru! POate-l incinta si pe sebi.

Cred ca va las acum - de-as putea adormi!!!

Sa auzim de bine!

Un tir de intrebari pentru voi:)

Masina de spalat vase: de Neff a auzit cineva? tati a "combinat" o astfel de masina - cica sunt facute exclusiv pentru Germania... dar nu am siguranta - inca nu e pusa in uz...

Perna Dormeo are cineva? Merita cei 120 lei - parca asa am vz in Dedeman. Model anatomic, sau model clasic?


Pantofi pentru sport tip fitness step http://www.telestarshop.ro/product.php?id_product=100 comercializati la teleshoping, a folosit cineva? Sunt atit de buni precum se aude? Mersul ar fi singurul sport la care ... ma bag, deocamdata...

Mary, lui Mateo,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neatza!
Dupa o lipsa dde vro 2-3 saptamani scot si eu capul la iveala.
Va ofer cafelutza in aceasta dimineata sau un ceai verde.

La Stem Sure factura vine in luna in care s-a nascut copilul, cred ca si la CBC e la fel.

Legat de masina de spalat eu am de 60 cm, 12 programe si e Beko. Nu am gasit nici un motiv de a plati 500 RON in plus pentru un Electrolux cu aceleasi caracteristici. Sunt tare multumita de ea. E fffff silentioasa, daca nu ar avea afisajul electronic nici nu mi-asa da seama daca s-a terminat programul sau nu.

O zi frumoasa!
Eu ma intorc la excel-urile mele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Neatza dragelor,

Ma grabesc sa scriu 2-3 cuvinte inainte sa vina baietii de la RDS sa faca transferul de cablu si net de la UPC la ei... asa ca nu stiu cand si cum voi mai avea net...

Am vrut musai sa va recomand doua siteuri:

Unul este cu retete homemade pentru bebelusi, plus alte informatii urile: www.homemade-baby-food-recipes.com/" target="_blank">Homemade Baby Food Recipes.

Al doilea este site-ul unui grup de cercetatori americani, ce fac studii despre cresterea si dezvoltatea copiilor. Eu am primit linkul de la cineva, atunci cand am fost foarte speriata de crizele de comportament ale Sofiei. Testul e foarte relevant atat pentru evaluarea dezvoltarii comportamentale, cat si motrice etc.

Luati-va timp pentru a-l completa, are intrebari specifice din care deja puteti sa va dati seama daca copilul vostru este sau nu dezvoltat conform "standardelor" varstei.

Aici e siteul, trebuie doar sa va inregistrati folosind un cod postal de USA sau Canada.


Gata, revin cand oi avea cu ce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Neata norisori,

se pare ca soarele inca se ascunde.
Noi suntem bine mergem in patru labe peste tot (in special acolo unde nu e voie) ne ridicam in picioare si mergem tinut de manuta. Ne place in parc in leagan si in balansoar si papam de toate (si urechile si parul lu' mami si tati)
Pupici si o zi frumoasa

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

Marlena, eu n-as luat nimic de la teleshoping. sunt niste fake-uri monstruoase, la preturi de 2-3 ori mai mari ca in magazine.
pantofi aproape identici am vazut intr-o reclama tiparita de la Cora parca - erau 99 de lei. bineinteles, nu stiu acum exact materialul din care sunt confectionati, banuiesc insa ca cei din linkul tau nu-s de piele, altfel scriau ei mare si apasat.
si am vazut ceva similar la Pietra, e un magazin in cadrul Auchan, mi s-au parut ok, de calitate. n-am retinut pretul, dar in orice caz, nu depasea 200 de lei, altfel m-as fi sesizat .

la celelalte intrebari nu ma bag ca nu stiu.

Carla multumim de link, vreau si eu - de la cine stie - un cod de canada sau usa.




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput