RECUPERARE LA CAMERA HIPERBARA CONSTANTA

RECUPERARE LA CAMERA HIPERBARA CONSTANTA | Autor: mamaluiana

Link direct la acest mesaj

Buna, deschid acest subiect pt. ca nu multe mamici stiu ca copii cu paralizie cerebrala pot fi recuperati si prin aceasta metoda.Acolo am intalnit mai multe mamici cu copilasi lor cu diverse afectiuni(tetrapareza, autism , infectii, cangrene).Nu pot sa spun ca este usor , sa stea copilul 3 ore cu masca de oxigen pe fata este destul de complicat dar nu imposibil.Am legat-o, i-am cantat si tot asa cat timp dura terapia.Rezultatele incep deja sa se vada...Anamaria este mai curioasa , mai prezenta si mai nou i-si plimba mana dreapta de colo-colo.. mersul incepe sa-si dea drumul acum mergem de o manuta si parca nu mai este atat de hipotona. Daca aveti intrebari si pot sa va ajut...Multa sanatate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

acelasi subiect AICI

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Bazar DC pt Bogdan si nu numai,blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Blogul Speranta moare ultima
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna!
Mamaluiana ma bucur sa citesc de asemenea progrese! Doamne ajuta sa vina mai multe!

RAISA MARIA
BLOGUL NOSTRU
POFTITI IN BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Buna,
Ma intereseaza sa stiu mai exact ce rezultate se pot obtine cu ajutorul camerei hiperbare la copiii cu paralizii cerebrale.Ai vazut astfel de copii,cu parapareze,tetrapareze,etc,care au obtinut progrese?
La noi nu se pune problema ca nu ar avea rabdare sa stea acolo 3 ore,fetita e mare ,are 12 ani.Important e daca se vad progrese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

Buna fetelor, putem spune ca Anamaria este din ce in ce mai bine...cunostintele care o stiu pe Anamaria si o vad acum , spun ca este "alta"...mult mai prezenta mai energica ...daca inainte nici nu vrea sa faca 2 pasi sustinuta de sub axila, acum merge tinuta de o manuta.Psihic se vad si aici rezultate ...plange daca plec de langa ea sau daca o ia cineva in brate...este mult mai atenta cand o strigi pe nume se intoarce imediat cea ce inainte......
La Constanta am vazut copii cu paralizie cerebrala , dar cred ca fiecare copil recupereaza in felul sau ...uni mai repede alti mai tarziu.Sunt copii la care recuperarea medicala , kineto , hidro, camera hiperbara impreuna cu logopedia dau rezultate uimitoare.Speram ca Anamaria sa fie si ea printre acei copii . Multa sanatate!

http://anamaria-teodora.blogspot.com/

acum sunt la constanta ;
http://davidteodorescu.blogspot.com/
http://povestea-lui-rares.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkei spune:

Bravo Anamaria si mamica ei!
Mult succes in continuare si Doamne ajuta!
Vrem si noi sa ajungem la Constanta (de anul trecut) insa putinii bani pe care i-am strans (si la care am completat din bugetul familiei) i-am folosit pentru o sesiune de tratament in Ukraina.
Poate poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

Buna, nu stiti cat ma bucur cand o vad ca incearca sa mearga , speram cand o sa ne intorcem de la 1 mai sa va aduc numai vesti de bine...din data de 14 mai o sa fim acolo si urmeaza 3 saptamani pline pt. Anamaria.Parintii incearca sa faca tot ce e mai bine pt. copii lor si laudabil este si proiectul parintilor lui Maria Beatrice care vor deschide un centru de recuperare la Alba . In sensul acesta vor organiza un spectacol pt. strangere de fonduri .

Miercuri, 25 mai 2011, ora 19:00, la Casa de Cultura a Sindicatelelor -Cetate, Alba Iulia va avea loc spectacolul "Cant Pentru Maria Beatrice"

Vor cânta:

soprana Daniela Vl#259;descu

tenorul Costel Busuioc

Roxana Reche

Marele Premiu la Festivalul-Concurs al Cantecului Popular Românesc- Strugurele de Aur

Ina Todoran

Trofeul Festivalului Na#355;ional al Cântecului #351;i Dansului Popular – Mamaia, 2009

Alin Ignat

Trofeul Festivalului de Muzic#259; U#351;oar#259; "Dan Sp#259;taru" –Medgidia, 2010

Sebastian Onac

Locul I- Festivalul Na#355;ional de Interpretare #351;i Crea#355;ie a Roman#355;ei Române#351;ti

"Crizantema de Aur"-Târgovi#351;te, 2007



Banii încasa#355;i din vânzarea biletelor #351;i dona#355;ii vor fi directiona#355;i c#259;tre Asocia#355;ia Non-Guvernamental#259; Maria Beatrice în vederea dot#259;rii



“Centrului de Zi pentru Copii cu dizabilit#259;#355;i Prietenii Mariei Beatrice”-Alba Iulia





Biletele sunt puse în vanzare la:

Casa de Cultur#259; a Sindicatelor-Cetate (intre orele 10:00-20:00)

si Teatrul Prichindel-Centru (intre orele 10:00-15:00)

Costul unui bilet: 25 lei



Atasez documentele: ce vrem.doc- explica mai pe larg despre ce este vorba, afisul spectacolului , pliant informativ, imagini din Ucraina cu aparatele pe care dorim sa le achizitionam.

AICI GASITI MAI MULTE INFORMATII
http://mariabeatrice.wordpress.com/

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Ma gandesc sa merg si eu la sfarsitul lunii iulie la Constanta ,la hiperbara,asa ca ca va rog pe cei care ati fost acolo sa povestiti despre experientele voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

Buna, dupa aproape 3 ani de recuperare am reusit sa facem primi pasi...

http://www.youtube.com/watch?v=tDLmhlgUoAI

Multummim bunului Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Scumpa de ea!Felicitari,dragelor,pentru perseverenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

Multumim mult, ani au trecut asa de repede...3 ani...internari peste internari...cluj, oradea, bucuresti, deva , constanta si hunedoara, dar nimic nu mai conteaza cand i-ti vezi puiutul ca face progrese,sper sa ajungem anul acesta la inca 15 sedinte de oxigenare (octombrie ca in septembrie vom fi la oradea)si mai departe vom vedea...multumim bunului Dumnezeu pentru ce ne ofera.

http://anamaria-teodora.blogspot.com/

Mergi la inceput