Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Eladea, Raul nu a cazut din pat!!! Asta din cauza, ca nu l-am lasat nesupravegheat in pat de la 3 luni...
Oana, am gasit ieri magiun in Real. Merci, uitasem de Real

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Andreea, mie nu imi mai curg sanii de cand a inceput sa-mi scada productia. Asta cu tampoanele nu stiu ce sa zic, dar nu cred ca are nimic, zic si eu.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Neata!

Nu am mai dat buna ziua de mult de forum!Sa aveti o saptaman buna!
noutati notabile despre maria nu am, e bine ca va bateti capul, sau nu cu ce sa le mai gatiti bb-ilor!
Maria de vro 10 zile nu vrea decat cereale cu lapte...asa ca eu pregatesc fructe dimi si pranzul incercam de fiecare data dar finalul este tot la castromul cu cereale...diferenta de greutate normala pt aceasta varsta si greutatea mariei s-a accentuat spre 2 kg!

In aceste conditii maine ne internam la Grigore alexandrescu pt analize cu diagnosticul prezumtiv de malabsortie proteino-calorica gradul 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Fetele noi iesim putin la plimbare.....ne auzim mai tarziu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Maria nua cazut dar recunosc nici nu o las pe sus nesupravecheata!
a ajuns cazatura lui Vlad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Paula - Stiu ca tu ne tot zici cu patul ... dar noi nu stim proverbul cu ulciorul ... . Of m-as bate dar asta e acum.

Anca
- Multa sanatate puiutei tale dragi! Tinem pumnii maine!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Vlad nu a cazut pana acum, nici din pat, nici de pe masuta de infasat, asta pt ca e el lenes, si nu se misca. ma asteapta cuminte intins pe pat cu cracii goi, pana eu ma spal pe maini si arunc scutecul murdar. de multe ori am stat si l-am pandit din usa, mai mult timp sa vad ce face. si sta cuminte, isi ridica picioarele, povesteste, dar nu se ,misca din loc.

Anca, of, draga de tine...tinem pumnii pe maine, sa nu aiba Maria nimic, poate doar e mai mofturoasa. Ultima data cand ne-ai mai zis de ea papa mai bine, manca si legume. Of! Sa ne tii la curent! Pupam dulceata de fetita!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

diana, uff, si voi ati facut 'buf'...este vreun delfinas care inca n-a experimentat caderea?

crispro, esti o draguta, as always...

am vazut si eu frumuselul Tinei si bomboneii Denisei...

o intrebare pt mamicile care mai alapteaza: voi mai folositi tampoane pt san? eu inca da, ca tot mai curge dintr-un san in momentul in care papa din celalalt...dar nu schimb tampoanele zilnic, ca nu mai e chiar asa mare cantitatea care curge...ar trebui sa le schimb zilnic?

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...



Edit: noi nu am cazut

si mie imi curg sanii dar cantitatea e foarte mica - cat s aimi murdareasca sutienul
nu stiu ce sa zic cu schimbatul tampoanelor?!? eu nu mai folosesc...


Matei - luna a 9-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Nici V nu a cazut din pat, nu l-am lasat nesupravegheat. Dar se arunca de pe canapea, cu mine de fata, eu il prind, dar oricum, o cauta cu lumanarea (cazatura).

Anca, sanatate multa Mariei! Ce cauza poate avea malabsorbtia asta?

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Neata!

Nu am mai dat buna ziua de mult de forum!Sa aveti o saptaman buna!
noutati notabile despre maria nu am, e bine ca va bateti capul, sau nu cu ce sa le mai gatiti bb-ilor!
Maria de vro 10 zile nu vrea decat cereale cu lapte...asa ca eu pregatesc fructe dimi si pranzul incercam de fiecare data dar finalul este tot la castromul cu cereale...diferenta de greutate normala pt aceasta varsta si greutatea mariei s-a accentuat spre 2 kg!

In aceste conditii maine ne internam la Grigore alexandrescu pt analize cu diagnosticul prezumtiv de malabsortie proteino-calorica gradul 2!

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)

Saracuta! Dar cate kg. are?

Noi anuntam cifre rotunde: 8,00 kg si 70 cm.

Mergi la inceput