Bebelusi de Sept-Oct '10 A venit primavara!!(56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

JUST ME - am luat biscuiti de la Rostar special pt bebei, de la raionul de mancaruri pt bb. Am luat "biscuiti cu banana" si "biscuiti cu minerale si vitamine". I-am turnat in robot si i-am macinat marunt ca un pesmet si i-am pus intr-un borcan de 750g..si iau de acolo pana o sa se termine...ma scuteste de rasul zilnic. Si i-am dat cu iaurt de la Milli.
BEBECRIS - eu i-am dat jumate din iaurtul de 125 pt ca a fost prima data...insa i-a placut si azi poate-i dau mai mult.
ANA - Ii sta bine Maiei in verde...bravo ca a mancat. Eu am luat o babetica de la "primii pasi" de prin Auchan, dintr-aia de plastic...dupa ce mananca o spal cu laveta si e ca noua...asta dupa ce terminam 3 babete pe zi si ma saturasem de spalat. Ma uitam la babetica Maiei si ma intrebam daca mai scoti verdele de acolo...

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Ayda multi Eu stiu ca unele mamici sunt f ocupate cu copilasii,cum esti tu,Alynta... si altele. Dar mai sunt si multe care pur si simplu nu vor sa mai scrie. Eu nu am nimic de castigat daca scriu sau nu aici. De cand s-au mutat pe facebook,fetele nu mai dau pe aici,bine,doar ne citesc. Dar e treaba fiecaruia ce face si unde scrie.
Te asteptam mai des !

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Am vazut-o si pe Maia plimbareata, bravooo!

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

IAZMINN - Felicitari pentru greutate! Si la noi fontanela e mare si ii dau 6 pic...si multa branzica calcica. Cat despre decalotat...brrrr. Eu incerc cand si cand la baita, incetisor si pare ok. Sotul ma cam cearta, zice sa-l las in pace..dr l-a verificat si a zis tot asa, la baita, cate putin sa putem curata ce se aduna acolo.

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

eveline eu ii dau o bavetica din aia cu maneci si cu nylon dedesubt si deasupra am vreo trei bavetici mai "rele" care-s pt super pete,pe care aduna "grosul". Alea nu conteaza daca nu se spala calumea ca oricum o sa le arunc, cand se pateaza ff rau.

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Aha...altfel spalai de te saturai

Stiti cum stau puii aia de pasarele cand le aduce mama lor viermisori, cu guritele cascate? Asa a stat si puiul meu...nu dovedeam sa-i bag in gurita iaurtelul cu biscuiti

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Just_me, daaaaa inca mai folosesc pompa dar nu mai pot!!!!

Ana, foarte simpatica domnisoara "spanacila" !

Multa lume nu mai scrie aici pentru ca scrie pe alte site-uri...

Meme de Mihai Alexandru (Maiu) 25.08.2010 Iulia Maria (Luly) 24.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

salutare si de la noi..."copii" mei (Maria si tati)dorm cu "limba pe umar" de pe la 3.30..am tras si eu un puisor dar m-am trezit ca trebuie sa manance pitica insa nu s-a trezit...
azi s-a indurat de mine si a mancat sin supita facuta de mine, dupa ce de 2 zile i-am dat fructe la borcan si le-a ras, de ma lasat paf si praf...nu stiu ce au fructele mele, daca ma "refuza" in continuare in curand o duc la mc
am luat niste borcanele sa le am totusi...in caz de incendiu - atunci cand ma refuza eu i-am luat de la hipp si nestle, office care sunt mai bune?
i-am dat si eu mar cu biscuite ieri si m-a refuzat total, am gasit biscuiti fara gluten, Plasmon Biscuiti Granulati - in caz ca cautati, or mai fi si alti insa eu i-am luat din astia- de la o farmacie
negresa - reteta de la cap 42/pag 9 in ce tava o puneti? de aragaz sau altfel ,ca ma bate un gand necurat
va pup, ma duc sa vad dc s-u trezit bursucii

poze
Maria 1 oct 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Fetelor...am niste nerviisori...am nevoie de un zid sa ma dau cu capul de el!

scuze: Buna ziua!

asa...reiau...mai, aratati-mi si mie cum papa copiii vostri ca eu toata ziua parca am jucat un joc de indemanare "nimereste gura spiridusului"...ce gura cascata, ce mancat cu pofta...nu scuipa da nici nu deschide gura

EVE, , merci ca te gandesti la mine...pe sf saptamanii o sa am rezultatele la analize.

AYDA ...acum ca ai revenit, ramai cu noi, da?

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

ANA, sa va fie de bine spanacul! n-o vrea Maia laptele, dar mancarea vad ca o papa cu pofta! ce compliment pt mami - bucatareasa

MAIMU...ce somn bun! bravo!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput