M-am hotarat.............adoptie(73)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Hristos A Inviat! Sper ca aceasta Sarbatoare sa va fi adus in suflet liniste si putere de a face fata oricaror situatii care va asteapta mai departe.
Multe salutari tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Adevarat a inviat !
Va asteptam cu povesti despre cum ati petrecut si cum s-au bucurat piticii de cadourile de la iepuras.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
ASPIRANTA FOREVER
http://handmadeamy.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Adevarat a inviat!
Am fost de Paste la munte, sper sa fie ultimul sejur fara pitic dupa mine.
Am avut si ancheta sociala la domiciliu, zic eu ca ne-am descurcat onorabil. Mai am intalnirea cu psihologul si am mai facut un pas care ma duce cat mai aproape de copilul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Adevarat a inviat!
Felicitari, Erato, pentru faptul ca ati depasit cu bine ancheta sociala la domiciliu.
Noi am fost de Pasti la parintii sotului si le-am dat si vestea cea mare, cu aceasta ocazie. Lor nu am reusit sa le spunem pana acum pentru ca nu am vrut sa-i anuntam la telefon. Imi era frica de reactia mamei-soacra dar nu a fost dupa asteptarile mele. Am depasit cu bine acest moment. De acum asteptam sa incepem cursurile, acesta este urmatorul pas la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Myh, de cand nu te-am mai "vazut". Ce mai faci?
Noi am anuntat pe toata lumea inainte de depunerea actelor: familie, prieteni si chiar am fost intrebati cest lucru la ancheta sociala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MYH spune:

Erato, eu sunt bine, multumesc. Nu am mai scris pana acum pentru ca nu am noutati. De la intalnirea cu psihologul si pana acum nu am mai facut nici un pas. Incerc sa imi ocup timpul si sa nu ma gandesc la cat de indepartat este momentul intalnirii cu copilasul nostru. Incerc sa ma bucur de prezent, ma straduiesc sa am rabdare. Ma concentrez asupra prezentului, acest lucru imi face bine. Mi se pare ca la tine se misca mai repede. Eu nici macar actele nu le-am depus, am facut doar cererea si m-am intalnit cu psihologul. Oricum, mult a fost, putin mai este, avand in vedere perioada de cand ne straduim sa avem copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Din pacate, nu se misca asa repede cum as fi vrut. Mie mi-au cerut sa am toate actele cand depun cererea. Cand am vazut ca aici pe site sunt fete care au facut cererea si nu au depus actele am fost si eu cu actele pe care le aveam si am facut cererea. Mai am de adus doar certificatul medical, in rest am fost cu toate actele cand am depus cererea si le-am aratat fisele medicale facute, dar fara certificat. (asa cere la mine,. fisa auto cu toate cabinetele). Pe 8 iunie imi iese atestatul. Stie cineva daca se poate mai repede decat prevede legea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Mai repede nu se poate.Trebuie sa treaca legal cele 60 de zile si cele 6 vizite sau 8 depinde de situatie.Acum ce sa-ti spun? suntem in romania si totul e posibil


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Simo, asta e. Astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jademona spune:

De azi sunt atestata! Voi deveni mama si imi vine sa imi strig fericirea pe strazi.o sa imi cresc singura copilul si abia astept sa fac asta. Acum astept miracolul sa intre pe usa. Si ma rog sa se intample cat mai repede.
Vreau sa va multumesc voua, celor care mi-ati raspuns temerilor nerostite in scris...v-am simtit mereu aproape si prietene. Chiar daca este prima oara cand scriu aici, ma simt de parca as fi conversat cu voi in fiecare zi.
Va multumesc din suflet!

Mergi la inceput