tratament stomatologic in sarcina

tratament stomatologic in sarcina | Autor: buburuza

Link direct la acest mesaj

Ce fel de tratamente stomatologice sunt permise in sarcina? stiu ca e interzisa anestezia. as vrea sa-mi fac o lucrare, insa eu si sotul meu 'lucram' la un copil si as putea ramane insarcinata. sa aman oare tratamentul?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

doar anumite tipuri de anestezie sunt interzise in sarcina, dar se refera la stadiile ei mai avansate.
iar daca doar lucrati acum.. fa-ti lucrarile necesare, cand ramai insarcinata si dupa nasterea bebelusului e mai dificil de gasit timpul necesar dar sunt si anumite restrictii.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Eu eram insarcinata in 3 luni cand am facut un abces la o masea, care a necesitat o anestezie. A fost ok, mai problema e pana in 3 luni cand embrionul e in formare.




Printesa noastra a crescut !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza spune:

Roxana, ce tipuri de anestezie sunt permise? Sa inteleg ca totul depinde de trimestrul sarcinii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astridhappy spune:

Eu m-am tratat staomtaologic si in sarcina si in perioada "de pregatire" iar metodele alese de stomatolog nu mi-au afectat frumusetea de baiat (Ma laud, dar am motive!) in nici un fel. Daca esti din Bucuresti iti recomand sa mergi cu incredere la imperial dent. Pentru inceput poti sa pui intrebarea pe care ai pus-o pe forum si pe site-ul lor www.imperialdent.ro si iti vor raspunde (eu asa i

-am cunoscut, am pus o intrebare pe site si am avut surpriza sa imi raspunda un medic in 24 de ore!)

Mergi la inceput