Buburuze de 2009 (12) **

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

heeee... eu am streasina lungaaaaaa... imi acopera geamurile si nu vine picatura de ploaie. is smechera sau ce?

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Gata cu linistea si treaba, a dormit 3.5h si acum cum s-a trezit, ac vrea la piii, asa ca plecam afara pana nu se pune ploaia (ca doar am spalat geamurile, nu )


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

sara buna
am scula, da?????
sorilea eu de ieri is mai ok, mai cu chef.....da pana ieri imi venea sa ma tai cu lama. geamuri???? valeiiiiiii eu nu le-am spalat niciodata...le spala ploaia
mady o cheama dell pe scula....si are cerculete, eu vroiam cu fluturi dar era 36 milioane.....bre , ma lashiiiiii
sarumana fetele de urare....sper sa-l stapanesc sanatoasa
am vb cu picky mai inainte...a chiruetat-o, e in cont pe antibiotice...mai multe o sa va zica ea. oricum e tare suparata si are si dreptate...am ajuns la concl ....numa pe mana medicilor sa nu ajungi, indiferent in ce tara
simino uite iti zic acu cum am tuns cupilu...la inceput s-a cam speriat de zgomot...am inchis masina, scos din priza si i-am dat-o sa vada. am bagat-o in priza si i-am dat drumu cand o tinea sa vada ca nu face nimic, i-am pus un scaunel de-al lui in baie, i-am adus rate, broaste si alte nebunii de baie si i-am creat conditii....a comentat el putin dar si-a gasit de lucru si m-a lasat sa ma desfasor.cam asta
va pup pe toate si revin maine....ma duc sa pap....salataaaaaaaaaa

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1984 spune:

Buna fetelor! Ma scuzati ca dau buzna asa.Am vrea si noi sa va rugam sa ne votati cand aveti o secunda libera!
http://photos.parents.com/category/vote/photo/773042?esrc=nwphotofaves_koty

Multumim frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

mady acest caine sta in lant dar face crize ca este bolnav sa ii dea drumu de rau ce este in seara asta am aflat ca defapt aceste crize ale lui de boala sunt ca sa atraga atentia sa il scoata din lant si bpu de socramiu ia dat drumu sa moara in liniste in curte si eu i-am zis saptamana trecuta sa il inchida si el m-ia zis:"auzi fetito este si el vietate, tui n-ai suflet lasal sa moara linistit" si azi i-am zis lu socramiu sa plece dracu din curte cu tot cu caine, sa certat cezar cu el in fine nu ai ce scoate de el.

dar ma oftic ca cez il inchide el ii da drumu, si ma mai oftic de un lucru a trebuit o astfel de faza urata ca cezar sa realize de fapt care este familia lui.

am fugit la nani ca sunt rupta dupa ziua de azi.

scuze ca nu raspund la nimeni

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele. Vin si eu in ceas tarziu cu vesti...nepotelul meu a ajuns azi la Tg. Mures, el a fost transportat cu elicopterul iar parintii au mers cu masina pana acolo caci nu mai aveau loc in elicopter nici macar mama. Micutul e stabil, in aceeasi stare, iar de operat il opereaza abia peste 2 saptamani. Pana atunci i se mai fac analize si tratament pt largirea venelor si tot felul de tratamente. Acolo ei trebuie sa-si procure medicamentele iar costul tratamentului pana la operatie este de 3000 ron, tratament pe care este obligatoriu sa-l ia. Apoi operatia in jur de 2000 euro, dar cu siguranta va fi si mai mult. Nu au intrebat exact ci doar asa au auzit, apoi cate vor mai fi dupa operatie ...offf mi-e asa de mila de ei, nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec ei...si maia les ca stau foarte prost cu banii, probleme cu bancile au...lasand la o parte toate ce s-au intamplat intre noi, nu pot sa zic decat ca-mi pare enorm de rau pt ce li se intampla si am sa incerc sa-i ajut cum pot si sa-i sustin moral. Vreau sa deschid la umanitare un subiect cu cazul lui poate ne ajuta si pe noi cine poate, cine are posibilitati. Acuma la sfarsit de saptamana vine cunatul meu de acolo si o sa-mi aduca actele bebelusului cu diagnosticul cu tot si am sa trimit la admini sa vedem poate reusim sa-i ajutam cumva...offff bietul ingeras la cate va fi supus....
Noi suntem raciti, adica Rares de ieri a avut mucisori si stranuta bine, azi deja de la amiaza a inceput sa tuseasca rau de tot. febra nu a facut dar saracutul abia poate sa doarma din cauza mucilor, iar cand il apuca tusa de multe ori si vomita. Maine mergem iar la dr si sper sa nu se agraveze.
Am citit pe diagonala, sper sa nu uit pe nimeni, dar ma iertati de data asta nu?
Siminaam vazut pozele din Malta, cum a fost? Ce peisaje superbe
Picky offf doamne prin cate treci si tu sper sa te simti mai bine acum, te rog zi-ne cum mai esti? si printesele?
Cris ma bucur ca si-a revenit Miru
Sorilea ce scump e Razvi si e tare tare frumos
Alynta a fost botezat micutul, acum doar Dumnezeu poate sa-l ajute, ce-ti mai fac baietii? dar printesa?
Mady deci iti faci luna si bec curtea? spor la treaba
Serialbastre si eu intr-un fel abia astept sau asteptam sa merg dar acum cu nenorocirea cu cumnata mea nu stiu dc va mai sta soacra cu Rares si chiar nu am ce sa fac cu el, ca la cresa abia din septembrie are loc, deci va fi nasol dc imi zice ca nu mai poate sta cu el ca trebuie sa o ajute pe cumnata mea...si eu din 2 mai ma intorc la servici....
Anna cum mai sunteti?
Ema ce faceti? cum va prieste in tara?
Ninia sper sa ne mai scrii si sa ne povestesti ceva si despre voi
Otilia si sper sa intri cat de des pe aici
Pickyiti tin pumnii sa fie bine si sa te recuperezi odata
Alynta ce rau imi pare, sper sa gaseasca sotul ceva cat mai rapid, caci stiu si eu cum e sa fii doar cu un salar in casa si va tin pumnii.
Lali si baga de toate ce contin calciu sa treaca deficienta asta, cand mai mergi la dr? nu-ti spune ce va fi?
Cuscra off stiu prin ce treci tu cu mancarea, mereu a fost asa Stefi, eu fac cu capul cand nu mananca Rares si rare sunt zilele alea, dar tu de cand era mica o duci tot asa...un pup mare pt tine si ne vedem noi zilele astea dupa ce scapam de raceala, mergem la o plimbare prin Felix, abia astept
Nicuratze sanatate multa va doresc
Getik ma bucur ca Ari nu mai are probleme cu piciorusele, iar cu deficitul de fier ce a zis dr? ii dai supliment de fier?....ce a muscat-o cainele? vai...si cum e Aricica? o doare? dulce sa treaca repede
Mady la multi ani cu sanatate sotului, sa petreceti frumos
Gata ma bag si eu la somnic ca e tarziu si ma mai si trezeste Rares noaptea ca se trezeste cu muci si nu poate sufla
Va pe toate, dar pe absolut toate si va multumesc inca odata pt toata sustinerea si cuvintele bune


Baietelul meu scump 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

doar ce m-am trezit,da?Si inca am avut noroc cu telefonul ca a sunat ca altfel inca mai bantuiam in lumea viselor

dar pana atunci,haideti sa bem o ,perfuzabila cu nes,ceai fructat ,trabuce si vougue

La Multi Ani Anaela sper ca nu ai uitat ca vrem si noi o feliuta de tort


mady si eu am fata streasina lunga,dar sa vezi cum bate vantul la noi in dobrogea ca imi aduce ploaia fix pe geamul cel mai curat
sori si pana la urma ai avut noroc de cativa stropi de ploaie pe geamuri?
ema nici nu vreau sa-mi imaginez ce era in baie in momentul execuratii frezei "cheliuta" ..pai fata,astea sunt preturile pe aicea la scule de asemenea fel..de parca zici ca in spatele casei avem un copacel care noaptea face euroi
getik mai aveti de la masina niste antigel? sa-i preopare cezar o fripturica mica pusa la bait in antigel si in 2-3 zile se curata singur de socrul nu o sa mai aiba ce sa zica sau sa dea vina pe voi...e cruda metoda,dar mai important e copila decat o potaie cu apacaturi turbate
lavi stii ca te sustince-ai facut fata cu prajitura?a iesit buna?oricum am ras aseara cu pofta cand am vazut mesajul de la tine cu oala .ROag-o pe mama ta sa stea numai pe zi cu rares,si urgent dute si alerga si pentru o gradinita care sa primeasca pici mici din septembrie ca nu vad cu ochi buna toata situatia asta
[mady sa-ti traiasca soata fata,sa fie sanatos si sa va iubiti ca si la inceput
picky[/b] cum te simti mamicule?

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

neatza!

va dau si eu o feliuta de tort din partea sotului. nu i-am facut din ala cu tzatze, dar i le pun diseara pe oki .

maine e petrecerea si dansul, acum doarme ca a venit din tura de noapte.

lavinia, daca ai acte medicale+ celelalte documente si iti asumi tu raspunderea pt. caz, adica sa te ocupi de toata bucataria ce inseamna umanitare, atunci sigur iti aproba cazul la umaniatre. dar caz la umanitare nu inseamna neaparat si caz la bazar. eu m-am retras de la bazar, dar iti pot da toate informatiile de care ai nevoie.

picky, te asteptam .

cris esti mancata daca intra vreo sustinatoare infocata a animalelor. parca te si vad cu culoare verde "in front of your nose".
sa stii ca si eu consider ca mai important este un copil, mai ales ca am probleme mari cu vecinii care iau bani de la ong-uri sa tina cainii la ei in curte (adica ii iau de la aia) si ii tin pe strada asta amarata. tare as vrea sa fie o lege aspra ca sa se rezolve problema animalelor vagaboande. asta e... n-avem ce face.

lavi, am facut bec curtea acum o umplu la loc . dupa ce am curatat curtea si am scapat-o de belele, am inceput sa scot din casa. asa ca e curtea cu mobila, covoare, carpete de perete , tzoale de toate neamurile si starile, vasarie cat cuprinde... offf, ma doare capul pana le vad aruncate/asezate.

ma duc sa vad cum "citeste" mihaita din cartile de scoala ale lui alex .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

auci... am uitata

ema, sa-ti traiasca scula, s-o intretii sanatoasa . si eu am laptop dell si imi place tare mult, doar cand trebuie sa dau cu deshtu' din mijloc mai fac fitze. si mai am un calculator "harry" si unul hp al lui alex. oricum, noi cu dell ne impacam bine si ne place.

LA MULTI ANI, ANAELA!

intre timp a terminat si mihaita de "citit", dar citeste bine, sa stiti!

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
am o leneeeee....de ma doare....mi-a venit si ciclul....bleahhhhh si parca ma doare tot corpul.....offfffff
mady sa-ti traiasca sotul
cris mie nu mi se pare ca am dat fantastic de mult....is mai ok preturile aci ca acolo....adica cu aceeasi bani nu luam acelasi lucru, asta cert. daaaaa......distractie mare fu in baie....mai ales dupa, cand l-am bagat in cada cu tot cardul de rate, ceata de broaste, etc.
lavi ma dispera vremea asta instabilaaaaa.....am reusit sa nu racim, deocamdata, sper sa si tina. piticului ii prieste....si mie...mananc salata de crap
laliiii....ca sa nu uit, iarrrrr....a dat Domnul si am ajuns la banca
va puppppp....ma duc in pat, sa lenevescccccccccccccccccc

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput