Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (58)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Buna !
Da,mai cer si a.2.a opinie ,maine plecam la Iasi si de la Iasi la Cluj din nou.sper sa rezist atata drum mai ales ca am mult lichid la limita superioara si o burta imensa si f tare.

mmamaruta: sa dea DD sa fie bine ,incearca sa te odihnesti ,stiu ca este greu - eu nu reusesc acum,si ai grija de voi.

Va pup pe toate si LA MULTI ANI! pentru toate florile si scriu cand vin ,sper cu vesti bune.se zice ca este f bun cel de la Iasi dar voi vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Misspii, la cine vii la Iasi? La Iliev sau la Gafitanu, al doilea e mai tanar , dar face foarte bine morfologii.
Important e sa va dea o veste buna. Noi am facut morfologia la 22s la Gafitanu si el ne-a descoperit ventriculomegalia borderline (11 mm), m-a tinut aproape 2h. Inteleg f bine prin ce treci, nu fac decat sa ma rog sa se mai inchida acest ventricul pana la termen si baietelul nostru sa aiba evolutie favorabila.
Inca o data,iti doresc sanatate si putere si s-auzim numai de bine!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Fetelor, eu peste 1 h si jumatate nasc. Nu-mi vine sa cred!!!
Sa ne tineti pumnii la toti 3!
MISSPII, multa bafta, sanatate!
O sa va scriu cat pot de repede!
Istoria se rescrie ptr. ca si eu m-am nascut de Florii!



34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

mmammaruta,tin pumnii,sa ai bebelusi sanatosi si mancaciosi,sa fie totul bine si recuperare rapida!asteptam vesti de la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

mmammaruta: suntem cu tine . sa ai incredere ca totul va fi bine. te asteptam cu vesti si cu poze de la bebici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mammaruta, nastere usoara! Sa fie sanatosi bebeii si tu sa te refaci cat mai repede!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

mmammarutza mult succes, nu imi vine sa creeed! iti tin pumnii sa vii cu vesti BUNE!
Cand e sa fie ..nu te poti impotrivi, si puii tai vor fi tot floricele.

Monas felicitari pentru cresterea autostimei! Ata ete, o sa mai si plaga..nu mor din asta. Sa ma fi vazut azi in parc cu o mana ii dadeam bibi Ilincutei si cu alta ii indesam suzi Marutei ca ma latraciau amandoo..eram cu circu, se uita toaata alea la mine.
Ai fost in IOR azi sau ieri? ce carut ai sa stiu sa te recunosc? Al meu e movaliu.
bravo pt cele trei kile, la mai multe!

La fel fix ca tine am patit cu slabitu frumos dupa nastere si apoi ca bagam purcelisme m-am impufat la loc.. Acu tiu dieta si am ajuns iar ok..da mai aaam!



Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

sugubina: am fost doar sambata in parc si intentionez sa ies si azi daca se mai incalzeste. daca ies, las mesaj aici. caruciorul este CAM twin numaistiucum, tip trenulet la care pun eu scoicile de masaina colorate cu gri si vernil. Nu ai cum sa nu ne recunosti, si daca te vad te recunosc si eu, pt ca am vazut caruciorul puficelor tale in poze.
fetelor, motanii mei cam zbiara cand fac kk si se screm cam tare cand fac partz.e normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

buna fetelor
imi cer scuze ca dau buzna la voi
am si yo o intrebare
am fost sambata la medic si mi-a zis ca este o sarcina gemelara dar ca la bb 2 nu aude inimioara si e posibil sa fie oprit din evolutie sau sa fie mai mic
pe poza de la eco se vede clar beblinul cel mare dar celalalt este ceva dar nu e clar
e posibil sa fie ambii f bine si sa nu vada ca sunt prea mici ?
adik ma gandesc ca deobicei unul este mai mic si celallat mai mare si poate d-aia
MULTUMESC


Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
+10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyjeuly spune:

mmammarutza, facem galerie
recuperare rapida si bb mancaciosi!

multumesc pentru primire! am fost la clinica si am vazut fasolicile la eco. vineri aveau 10 saptamani. le-am vazut manutele si piciorusele cu degetele si inimioara batand. ah, si vestea buna este ca am descoperit ca sunt monozigoti, dar fiecare cu sacul lui, asa ca ne-am mai luat o piatra de pe inima pt ca initial au zis ca nu sunt despartiti deloc.
azi am fost si la analize pt trim 1. singura problema este ca dupa recoltare papa nicolau am inceput sa sangerez, nu tare, dar este rosu. asistenta zicea ca este ok. la voi cum a fost? sunt putin panicata si abia pe 26 aprilie merg din nou la eco.

citind din urma capitolele am realizat ca intr-adevar mamele de gemenasi sunt mame eroine! bravo si felicitari! sper sa ajung sa o iau si eu pe urmele voastre.
va

Emily 10+

Doamne, iti multumesc pentru miracolul meu!

Mergi la inceput