Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (58)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

mirela, e pacat de LM sa nu li-l dai. pune-l in amestec cu LP ( dr mea pediatra mi-a spus, cand aveam LM, sa-l dau in amestec, deci cred ca e ok). eu sunt acum cu Eva intr-o mana (mi-a vomitat azi dimineata cam tot ca am incercat sa schimb laptele praf si i-am dat si ceai) si cu o mana scriu. de fapt am gasit o pozitie: ea sta pe burta mea, eu aplecata rau pe spate sia cum scriu cu 2 maini. mamicile de gemeni tre sa fie f inventive . ma uit lung pe geam sa se faca cald sa iesim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Monas,e cald afara...noi am stat cu capul gol si in body+ flanelut

mami de gemenasi



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Cum incepi un mesaj cand au trecut ani de cand nu ai spus un cuv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Cum incepi un mesaj cand au trecut ani de cand nu ai spus un cuvant?

Un link al lui motanik ma adus din nou aici si am zis sa spun o buna ziua la mamici si gemenei ....daca va uitati in lista,in aprilie ne gasiti si pe noi....si la inceputul acestui topic :)

o sa incerc sa intru sa va vad si sa va cunosc putin cand am timp :)
Gemenii mei au acum 9 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Theodora: vaaaiii ce mari sunt copiii tai! sa va traiasca. eu pur si simplu te invidiez . Nu stiu cand (pste 9 ani) o sa ajungem si noi asa ca voi. Deocamdata ne luptam cu colici si alte specifice varstei. Sa ne spui cum ai trecut de primul an al lor, ai avut ajutor?
gabitza: am vazut tarziu ca e cald..am iesit o tura seara scurta. Imi pusesem toata nedejdea in ziua de azi insa vad ca se intuneca iar a ploaie. si eu spal, fac ordine etc etc. asa ca iar pe seara sper sa reusims a iesim.
va pup fetelor (mai am un pic si mi se disoca mainile- sper ca tati sa-i mai educe putin pt ca eu nu stiu daca reusesc).
viss: ce faci? ce fac bebicii tai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

http://tinypic.com/r/nmz4p2/7
http://tinypic.com/r/5cexp5/7
http://tinypic.com/r/sq4dvq/7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Cucul buna, gemenistele mele!

Mirela of ce naspa ca nu mai vor LM..Trist. Nic amestec? Dc tot nu vor si nu vor si vrei sa il arunci ma ofer io sa il iau. Sa infratim Motaneii cu Puficele.

Theodora, ce frumoos..Noua ani de bucurii cu doi bebei! Spune cum e? E mai usor cu timpu? Sau mai greu?! Ce sfaturi ai pentru noi fresh mommies? Ce draguti sunt! sunt identici parca nu? asa imi pare din poza.

In curand ma apuc sa caut sa iau al doilea patut si cercetez okazii sa vad poate gasesc unu de lemn care sa vie si cu salteluta. Da mai intai sa fac dormitoru: scapam de patu dublu (ce dor o sa imi fie de el!), mochetam si apoi cumparam o canapea extensibila pe relaxa+bed nr 2.

IORISTELE pe cand iesiti? eu in jur de 15-16 imi fac aparitia.

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Theodora,eu imi aduc aminte de tine!Esti din gasca veche DC,mai stii cind eram numai o mina de fete?cred ca erai singura cu gemeni pe vremea aia..vorbesc de anii 2003,2004.Nu-mi vine sa cred ca flacaii tai au deja 9 ani!
Bine ai revenit,iaca si eu sint viitoare mamica de gemeni!

Mami de Amelie si 35+ cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Ma bucur mult sa va citesc din nou...
sfaturi....nu cred ca am de dat....am invatat si eu cu ei zi de zi....sunt sigura ca si voi veti face la fel....ma uit la ei clipa de clipa....si nu imi vine nici mia sa cred...:)

In 2002 an intrat eu pe dc la putin timp de la nasterea lor....si daca vauitati in urma am fost cea care a insistat si propus forumul pt gemeni :) Ma bucur ca sunteti s multe acum si retraiesc si eu cu voi momente de neuitat....e frumos si cand se maresc.....dar dulceata aia de bebe....e de neinlocuit :)

gemenii mei nu sunt identici....nu ma pricep sa pun poze in album ca am asa de multe :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Theodora, iti spun bun venit!si aici! Chiar ma gandeam la un moment dat sa fac un subiect la acest subforum cu si pt mamici de gemenei mai marisori (peste 4 ani asa). Eu as mai scrie, dar acum sunt f, active gravidute si mamici de gemenasi bebelushi (ceea ce e super, pt ca eram tare putine cand eram si eu la inceput si nu stiam pe cine sa mai intreb milioanele de intrebari ce ma bantuiau) si nu prea am ce zice.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput