mancarimea de ochi la bebe de 7 luni - help meeee

mancarimea de ochi la bebe de 7 luni - help meeee | Autor: irina_covaci

Link direct la acest mesaj

buna fetelor.

am un baietel de 7 luni si jumatate si de ceva zile se scarpina foarte tare la ochi. acesta stare coincide si cu iesirea unui dintisor, dar din cate stiu eu cand le ies dintisorii ii mananca urechile. am observat, tot de cateva zile ca pe frunte, intre sprancene i-au iesti niste bubulite mici rosii.
nu pot sa imi dau seama de ce se scarpina asa mult, cand se joaca, cand mananca!!! de asemenea este si foarte agitat noaptea si se trezeste de de cateva ori tipand...
nu cred sa il doara burtica, ca noi nu am avut deloc probleme cu colicii.
pe fata il dau de cateva luni cu crema de la klorane bebe.
va rog, spuneti-mi daca voi ati avut asa probleme, si daca da, ce ati facut.

merci

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Poate nu e mancarime ci ceva care il jeneaza, doare, ustura. Cand reactioneaza mai violent? poate seara dupa baie cand il dai cu crema? poate il ustura.
Singurul sfat este sa intrebi pediatrul si poate inca un sfat: foloseste ulei de masline (stiu, nu miroase asa bine ca ,,, klorane) dar este mai sigur.

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Sau poate fi o conjunctivita? De ce nu te duci cu el la doctor? Poate sufera saracutul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Tot la conjunctivita ma gandesc si eu. Cu trezitul noaptea tipand poate fi si de la dintisori, insa pentru ochisori ar fi bine sa il duci la medic inainte sa te apuci sa il tratezi tu. Eu nu as mai amana si as merge cat pot de repede la medic.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

La noi alergiile s-au manifestat cu mancarimi in zona fetei (nas, ochi) si cu bubite rosii dar nu pe frunte ci in jurul gurii. Poate e un aliment nou introdus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paola_ana spune:

Buna, rog pe irina covaci sa ne spuna ce a avut baietelul ei cand a scris acest mesaj si noi avem simptome identice si va rugam sa ne spuneti care a fost diagnosticul in cazul baietelului dumneavoastra. Va multumesc mult, paola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu cred sa mai raspunda vreodata dat fiind faptul ca ultima accesare a forumului a fost facuta in anul 2011, noi fiind in 2013.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

poate bubitele apar din cauza caldurii excesive?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Ochisorii sunt rosii?
Nu cred ca e de la caldura,nici macar nu zice...ce temperatura are in casa.
Ei se mai scarpina si cand le e somn,sunt agitati.

Mergi la inceput