Toate forumurile Actiuni urgente  Ajutor umanitar

Ajuta la reamenajarea Sectiei Pediatrie Fundeni

Evaluarea propriului subiect, sau a subiectelor de la forumul umanitar nu este posibila
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 3

Andreea_AS

590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Andreea_AS un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am donat si eu si o voi face si de pe RMTL.

Am fost la sectia de pedriatie a Spitalului Fundeni pentru a cunoaste un baietel drag mie.
Am ramas cu un gust extrem de amar: o Duoamna Doctor (nu i-am retinut numele, desi m-am uitat intentionat la ecuson) a iesit dintr-un cabinet si a intrat in sectie FUMAND SI CU TIGARA APRINSA. Nu am cuvinte pentru un astfel de gest....vreau doar sa il fac public, iar inscripitiile cu FUMATUL STRICT INTERZIS sa existe, desi fumatul in locuri publice,cu atat mai mult in spitale pentru copiii este strict interzis. Oare nici macar o astfel de regula nu poate fi respectata?
Mergi la inceput

p.a.ade

143 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Am donat si eu PayPal,am fost la pediatrie la Fundeni cu fetita si vreau sa spun ca din ceea ce priveste doctorita am am fost foarte multumita dar asistentele cel putin asistenta sefa e de groaza.Doctorita Colita si prof.Arion sunt foarte buni,ce este regretabil sunt conditiile din spitalele romanesti sper sa se faca ceva pentru a schimba calitatea vietii copiilor internati.
Mergi la inceput
aneline
aneline

138 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aneline un Mesaj Privat  Reply with Quote
Andreea_AS si p.a.ade va multumim pentru donatii. Imi pare rau ca ati avut parte si de intamplari neplacute...

Update 06 mai 2011: Pana astazi am strans cu ajutorul vostru aproximativ 20.000 euro pentru proiectul de reamenajare a sectiei de pediatrie Fundeni.
Mai avem nevoie de 80.000 euro!

Acesti copii

au nevoie de ajutorul nostru. Haideti sa-i ajutam sa traiasca! Trimiteti un sms la 874 si donati 2 euro pentru a ajuta la reamenajarea sectiei de pediatrie Fundeni.

Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la strangerea celor 100.000 euro necesari pt reamenajarea sectiei de pediatrie a Spitalului Fundeni.

Editat de - aneline on 16/05/2011 11:30:26
Mergi la inceput

mychydutza

5541 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimychydutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite mychydutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
am redirectionat 2% din profit catre asociatia dvs. doamne ajuta sa se stranga banii!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"
Mergi la inceput

alinuk

5647 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinuk Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinuk un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mychidutza

multumim!

cu tine am vb la telefon?

M-a sunat acum vreo sapt-doua cineva din Baia Mare care spunea ca doreste sa directioneze cei 2% catre As MAME.

multumim tuturor si nu uitati..

15 mai este ultima zi in care se pot depune declaratiile
http://asociatiamame.com/implica-te/formularul-230.html

gasiti la acest link adresele administratiilor financiare si formularul care poate fi descarcat.

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">pur si simplu MAMA

............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
Mergi la inceput
aneline
aneline

138 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aneline un Mesaj Privat  Reply with Quote
Update 10.05.2011:
Pana astazi am strans cu ajutorul vostru aproximativ 21.600 euro.

Puteti ajuta la reamenajarea sectiei de Pediatrie din Spitalul Fundeni:
- Donand 2 euro prin sms la 874
- Donand prin telefon, doar in reteaua Romtelecom, la numerele:
0900.900.170 pentru 5 euro
0900.900.172 pentru 2 euro
- Donand online pe www.asociatiamame.com

Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la strangerea celor 100.000 euro necesari pt reamenajarea sectiei de pediatrie a Spitalului Fundeni.
Mergi la inceput

mychydutza

5541 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimychydutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite mychydutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Mychidutza

multumim!

cu tine am vb la telefon?

nu.eu sunt din bucuresti. nu eram eu!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"
Mergi la inceput
aneline
aneline

138 Mesaje
Incepand de astazi, veti putea vedea pe TV, in RATB, pe monitoarele din cele mai importante intersectii din Bucuresti sau in cele mai importante cladiri de birouri din Bucuresti, noul spot al campaniei "Copilaria traita in spital".

Mergi la inceput

alinuk

5647 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinuk Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinuk un Mesaj Privat  Reply with Quote
haideti fetelor,

sa mai facem un efort si sa dam prietenilor nostri mai departe mesajul acesta

un sms la 874!

cand vine din partea unor prieteni are un impact mai mare indemnul

multumim!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.desprecopii.com/info.asp?id=3114" target="_blank">1 IUNIE, party DC - in lumea copilariei macar pentru o zi!

Nimic nu-i intamplator!
Mergi la inceput
aneline
aneline

138 Mesaje
Asociatia M.A.M.E. va invita sa participati joi, 2 iunie 2011, incepand cu ora 18.00, in AFI Palace Cotroceni, la concertul caritabil “Muzica, dans si speranta”.

Vor sustine acest spectacol: Elena Gheorghe, Lora, Adrian Tutu, trupele „Park Place” si „Classic Beat Orchestra”.

Spectacolul va cuprinde si momente artistice de muzica si dans sustinute de MondoDance, Pasitos, Lilliput si Contrapunct, precum si demonstratii oferite de Scoala de Patinaj „Cotroceni On Ice”.

Evenimentul se va desfasura in beneficiul copiilor diagnosticati cu leucemii, limfoame, talasemii, hepatite cronice si alte afectiuni grave, internati in Spitalul Fundeni si are drept scop strangerea de fonduri pentru campania „Copilaria traita in spital”, proiect derulat de Asociatia M.A.M.E., ce presupune reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie la standarde europene.

Pe parcursul evenimentului va fi promovat numarul de SMS 874, alocat de retelele mobile in beneficiul campaniei „Copilaria traita in spital”, numar valabil pana la data de 30 iunie 2011, prin care se pot dona 2 euro, pentru reamenajarea si dotarea sectiei de pediatrie a spitalului Fundeni.

Va invitam sa participati la acest eveniment, pentru ca impreuna sa putem face un pas important spre finalizarea proiectului „Copilaria traita in spital” si sa dam astfel, o sansa in plus la viata, copiilor bolnavi internati si tratati in cadrul Sectiei de Pediatrie Fundeni.

Mergi la inceput
Pag. din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com