Chiar in panica!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

oricum, nu te panica pana nu stii sigur ce e. poate e ceva nevinovat, or fi vrut copiii sa faca cuiva o gluma de 1 aprilie si o fi praf de scarpinat, sau ceva de genul asta

mamica de cinci copilasi :Nicolae (15 oct. 2009) , Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Poate ca fie ce crezi si in acelasi timp sa fie o gluma foarte proasta. In nici intr-un caz nu as pune politia pe cap.

Are copila simptome mai speciale ? tulburari de comportament, obiecte la ea care nu-i apartin? ai lucruri de valoare din casa care au disparut ?

Din pacate, nici aici in Franta nu suntem formati sa recunoastem draciile astea si nici sa facem fata situatiei. Vorbeste cu Tora si linistiti-va mi intii. Incercati sa dormiti bine si miine luati o decizie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Heroina cea alba si pudra din filme este heroina de farmacie. Este foarte scumpa si e de doua tipuri: diamorfina/diacetylmorfina si hidroclorid. Prima e solubila in grasime si alcool nu in apa. A doua care se poate fuma/injecta e o sare si e solubila in apa. Urmele de injectii intravenoase nu dispar asa usor si sunt utilizate de cei care folosesc drogul de ceva vreme.

In general insa heroina de pe strada nu e neaparat alba si nici neaparat pudra. Cel mai adesea e destul de maronie si poate fi in granule si contine diverse impuritati. O impuritate cu gust distinct e chinina.

Asa ca parerea mea e sa te relaxezi putin si testeaza intai sa vezi de-i solubila in apa. Si apoi fa o analiza de urina la un ONG daca tot zici ca ai gustat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enachescug spune:

dar daca e in cutiuta nu e cam multa? Adica referindu-ne la cantitate nu e cam de dealer, nu de consumator?
zic si eu, nu dati cu rosii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pana la heroina - e cale lunga. Oricum va avea un raspuns azi. Poate e o aiureala de copil (amestec de zahar+alte cele) - dar poate nu. Heroina nu e in mod sigur pentru ca heroina nu se prizeaza. Pe de alta parte este scumpa, pe de alta parte se consuma in partea a 2-a cum se zice, samd.
Raspunsul de la laborator este edificator.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Rufus, eu iti spun doar atat:NU CRED.

de un an de zile de cand te citesc mi-ai creat impresia ca esti un parinte bun si ti-ai educat copii in asa fel incat sa iti fie prieteni.
nu te panica.acel praf poate fi orice.

mai intai de toate du-te cu praful la BCCOA si apoi daca se confirma a fi ceva, desi nu cred, poti face un consiliu de familie.
Nu poti acuza fara a avea dovezi concludente.simpla ta indoiala e o acuza ce va zdruncina relatia intre tine si copii tai.asa ca e bine sa stii clar ce contine acel praf.

eu cred ca va fi bine si ca e doar o sotie de-a lor :)



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

uite aici o lista de ONG-uri implicate in activitati antidrog.
cred ca te pot consilia ce sa faci.
http://www.ana.gov.ro/rom/organizatii.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Rufus, sper sa nu fie nimic. Doar o gluma...

Te rog sa scrii dupa ce se elucideaza treaba cum ai procedat, nici eu nu as avea vreo idee ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si eu cred in continuare ca la un ONG te poti adresa intr-o prima faza. Acolo ar trebui sa gasesti variante si suport.

Sper sa fie doar o alarma falsa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

mi-as dori ca Rufus sa vina si sa ne anunte...
ca a fost 'pacaleala de 4 aprilie'
si pt el si pt noi

indiferent cum ar fi intr-o situatie de acest gen tb actionat cu mult tact



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">pur si simplu MAMA



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput