Chiar in panica!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ca mama de adolescenta imi dau si eu cu parerea - chiar daca mai tarziu. Dac-as fi trait experienta voastra, as trimite-o pe fiica-mea sa lucreze vreo 2 zile intr-un centru de recuperare a drogatilor sau ceva de genul asta, ca sa inteleaga ce consecinte sunt.
In rest gasesc ca ati procedat foarte bine si cu mult tact

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Rufus, Tora, ce mai faceti? Ce s-a mai intamplat pe tema panicii de acum ceva vreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu s-a mai intamplat nimic din punctul acela de vedere.
Se pare ca i-au trecut "fumurile" alea, au apucat-o altele, dar macar mai obisnuite.
Asa cum s-a tras aici concluzia, este o puternica dorinta "de afirmare", indiferent de caile abordate. Se schimba anturajul, dar comportamentul tinde sa se perpetueze.
Ne straduim sa-i explicam consecintele gesturilor si sa le tinem sub o oarecare observatie; adica "gherila" de zi cu zi.
Date fiind imprejurarile, as zice ca facem bine.
Multumim!

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Cum spunea si Fania..nu exista o solutie pentru acest gen de situatii ci conteaza foarte mult sa le faci fata, CUMVA!Control nu poti avea-dar a fi vigilent nu strica!

Deci, Rufus&Tora, faceti ce faceti,ca faceti bine!



*Blackmoon Lady 12+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:


Off, acum am gasit si citit subiectul. Rufus, foarte grea incercare. Am citit tot timpul cu un mare nod in stomac. Initial m-am gandit ca o cauza a celor intamplate ar putea fi teribilismul. Sa impresioneze vreun baiat de la scoala. Primul gand a fost sa se revizuiasca prieteniile, anturajul si cred ca as fi mutat-o de la acea scoala.

Acum, ca lucrurile s-au mai limpezit, inteleg ca este vorba de o personalitate puternica a fetei, care incearca pe orice cale sa se afirme. Nimic rau in lucrurl asta, doar poate ar trebui indreptata spre activitati care ii pun in valoare calitatile. Voi trebuie sa stiti cel mai bine, chiar mai bine decat ea (pentru ca a inceput perioada cautarii de sine), ce aptitudini are si indreptata eventual spre acele zone care o pun in valoare. Adolescentii sunt foarte creativi. Eventual ghidata cu o manusa de catifea. Va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adrianaa
Initial m-am gandit ca o cauza a celor intamplate ar putea fi teribilismul. Sa impresioneze vreun baiat de la scoala. Primul gand a fost sa se revizuiasca prieteniile, anturajul si cred ca as fi mutat-o de la acea scoala.




Am aflat dupa ceva vreme ca una din prietenele ei cica se drogheaza. O mare prostie, dupa mine (dupa noi). Adica fata aia le-a aratat urme de intepaturi in vena. M-a si umflat rasul: pai daca a ajuns in faza de vena, inseamna ca e ciuruita toata, arata ca naiba, are un anumit comportament. Nimic din toate astea. Atunci, probabil, Tea a simtit nevoia sa pluseze: eu nu ma-ntep, eu trag pe nas.
Si uite-asa, erau cele mai tari: una se droga (cand mergea la analize, de fapt), iar a mea priza (paracetamol si zahar pudra).
Cele mai tari fete!
Nu mai e prietena cu fetele alea (erau doua mai cucuiete). Are o noua trupa de prin scoala, de prin cartier. Si, bineinteles, are parte de toata atentia noastra

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Si uite-asa, erau cele mai tari: una se droga (cand mergea la analize, de fapt), iar a mea priza (paracetamol si zahar pudra).
Cele mai tari fete!


Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


of...teribilismul asta!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Nu mai e prietena cu fetele alea (erau doua mai cucuiete). Are o noua trupa de prin scoala, de prin cartier. Si, bineinteles, are parte de toata atentia noastra

Cum se s-a intamplat de a renuntat la prietenia cu fetele alea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

O perioada s-au evitat reciproc...relatia lor statea pe un butoi de pulbere (pulbere asigurata de noi), apoi Teodora a avut iesirile monitorizate; in acest timp s-a apropiat de alte fete, care stau prin cartier, cu care isi omoara timpul. Si-o mai fi dat seama de absurdul situatiei, am mai facut si noi ce trebuie, o fi si chestia de sansa...
Ca sa vedeti ce inseamna "liderul": in noua "gasca", lider era (era, ca a plecat in SUA definitiv) o fatuca, un nod de om, cu o personalitate puternica, devreme ce era buricul pamantului pentru toata lumea. Numai ca ea avea capul pe umeri, era educata, desi mai tot timpul singura. Singurele "prostii" (de exemplu postirea unei cutii de bere de ziua unui flacau) se faceau in lipsa ei
Imi pare rau ca a plecat

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

offf Rufus si Tora...nici nu-mi imaginez cum e sa ai 3 fete si sa ai grija de ele!


michelle

Mergi la inceput