Albinutze de Mai-Iunie 2009(107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Otilia nu ma zic ca-s raciti ca ma demoralizez , se poarta mucii la noi!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

clody, firme serioase eu nu stiu, al meu sot pleaca printr-un var. Poate Oana iti spune insa cu ce firma a plecat fratele ei. Se pare ca sunt seriosi si fratiorul e multumit.
Oana, voi sunteti bine?
Ioana, te-am recunoscut, normal. Primul gand a fost ca ti-ai schimbat nick-ul si chiar ti se potriveste . Sanatate piticului si Rebecai. Pupici Sarei. E si etapa, au fost si multe schimbari in viata ei in ultima perioada. Te admir cum reusesti sa te imparti intre 3 copii mici, sot, rude si casa. Eu nu cred ca as fi facut fata. A, ca mi-am adus aminte, iti gasesti timp si pentru noi, si pentru retete delicioase.
Anca, tare rau imi pare ca aveti probleme. Daca ai vreodata nevoie de cineva caruia doar sa i te plangi fara sa judece si comenteze, stii numarul meu de telefon. Sau putem vorbi pe mess. Te pup cu drag, ma rog sa scapi rapid de probleme, oricare ar fi ele.
Otilia, . Lasa ca ii vor iesi si flacauasului maselutele. Sper din suflet sa fie fara dureri.
Ana, tiza mea, pupici. Ai dus baiatul la piii?
Laurraa, LauraO, Andreea S, Andreea P, carmina, Flo, deea, dici, cosminica, anaela, dana, miruta si relusha, Alynta, ganeshama gandesc si la voi. Scuze daca nu am pomenit pe careva.
Oare iubita_tiana ce face, stie careva?

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Bijuterii cu suflet

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Neata, stup. Azi dau eu cafeaua, o stacana mare pentru toata lumea.

Mi-am dat seama ca ieri nu am zis nimic de Sori. Draga mea, eu sunt convinsa ca puiul va fi bine ingrijit. Initiaza insa bunicii in tehnicile de prim ajutor. Eu am experienta cu ai mei, se pierd imediat cand vreunul din copii pateste ceva.
Pentru voi, si in special pentru tine, cred ca va fi cumplit de greu. pentru faptul ca ai ales calea cea mai dificila, dar cea mai buna pentru baiat.

Ioana trece la o noua etapa (provizorie), de klingonian. Are o vanataie cat toate zilele in mijlocul fruntii. Ieri seara mi-a cazut cu fruntea in coltul de la usa. Trebuie sa ii fac poze sa o vedeti.

Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Bijuterii cu suflet

blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui otiliap
lauraoana, multumim ce ne-ai reamintit. ce fel de tricicleta aveti?? poate pedala singurel??



tricicleta asta o avem noi: http://www.imaginarium.de/vehiculos/detalle?referencia=44625 inca nu poate sa pedaleze singurel pt ca nu ajunge bine la pedale...dar cred ca in maxim 2-3 luni va reusi singur...


Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://lb2f.lilypie.com/g8j0p1.png
Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor un copil are nevoie de noi http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=162699

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Andata, si multumesc pentru oferta, o sa-ti povestesc atunci cand voi avea ocazia.
Imi pare foarte rau de vanataia Ioanei, i-ai dat cu Arnigel imediat? Ar fi trebuit sa nu se faca asa rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele!

am lucrat de zor la proiect si vreau sa-mi cer scuze Claudiei ca nu i-am urat LA MULTI ANI, te pup si tot ce este mai bun din lume sa ai parte!

joi si vineri plec din Iasi la predat, am 7 ore pe zi si nu are sens sa ma intorc seara in Iasi, fiind la 70 km distanta, asa ca va fi extraordinara experienta lu tati sa se ocupe de tot menajul Mayei seara, abia astept

as dori un sfat: Maya are cu cine sta din septembrie cat voi fi eu la job si 10 ore pe zi, insa ce sa fac?: sa o las cu bona acasa in care am incredere ffff mare si Maya o iubeste fff mult (incat intr-o zi cand s-a trezit si am mers in camera ei a zis :"nu mami, Nonu aici") sau sa o dau la gradinita? O sa aiba 2 ani si 3 luni-4.....NU STIU CE SA FAC!

Deea, cand ai povestit de print ma gandeam la finul meu, parca ar fi frati! pentru rabdarea ta

otilia, sper sa-mi fac curaj in cultivat

carla, fff haioasa cu "tanti bila", si a mea e cu ele dar zice "mingi" insa nu suporta zgomotul ala scos de jucariile pt baie, alea din cauciuc e super stresata;

sorilea, stiu ca iti va fi greu dar lui ii va fi foarte bine

andata,

strunfita si eu de cand am avut raceala urata a Mayei acum o luna am o fobie la mucisori si stranut sanatate multa printesei

sambata am fost la o petrecere a unei fetite de un an si Maya nu suporta zgomotul scos de chestiile alea utilizate la petreceri care se sufla in ele si se deschid; un copil sufla, Maya tipa si plangea de se invinetise de frica si MAMA LUI care era langa el se uita la Maya fara macar un gest de a-i scoate o secunda jucaria aia din gura copilului desi a mea era lesinata de plans de am si plecat ca nu a vrut sa mai stea

o sa va pun poze de la petrecere, nu am multe ca sunt cu telefonul facute

va pup pe toate

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

http://www.onetruemedia.com/shared?p=dbd5b2e18beb3c2c90b3be&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url

cand nu avea somn si era ragusita de la atat tipat si plans......dar avea chef de raspunsuri

Sa vedeti ce fel spune Calin...

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Laurraa, eu as tine-o cu bona pana pe la 3 ani, chiar 3 ani si jumatate. Mai ales ca ai mare incredere in ea si Maya o iubeste, 100% as opta pentru bona.
Am vazut pozele si filmuletul, ce hotarata e cand vorbeste

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput