Dovleceii veseli asteapta primavara impreuna!(23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit!

Azi a fost un pic mai bine sau asa cred cel putin Am dus-o dupa ce s-a trezit, a luat-o educatoarea in brate si in drum spre clasa si-a amintit de mami si-a inceput sa planga. Am stat cam 10 mins in gradi si-o mai auzeam, nu plangea continuu, dar tot plangea. Apoi la sugestiile doamnelor de acolo am plecat afara si-am stat in masina asteptand un semn. Auzeam numai plansul Nataliei in urechi, deschideam usa sa fiu sigura si evident ca mi se parea, n-avea cum naiba sa se auda. Sunt cu capu' stiu.. Dupa vreo 30 mins a iesit directoarea sa-mi zica, uitati doamna, am filmat-o cu telefonul, nu plange, e ok, sta in brate la educatoare..Mi-a zis ca a mancat bucati de covrigel si ca-i duce acum niste biscuiti. Printre suspine as fi intrebat-o dc sunt cu zahar si faina alba, dar ma gandeam ca-mi pune copila in brate si ma trimite acasa.
Si acasa ii auzeam plansul:(((, tare greu e..

Cand am fost s-o iau avea ochisori un pic rosii , mi-au zis ca-si mai aducea aminte si incepea sa planga, statea langa usa, cea de la balcon, nu de la intrare, s-a uitat cum se jucau ceilalti pui, nu s-a implicat si ea. Am luat-o in brate, s-a lipit de mine, dar inca se mai uita prin jur, ceilalti copilasi mergeau la masa si cred ca era curioasa ce fac. Apoi i-a dat un pupic la educatoare, ceea ce e mare lucru. Mi-au mai zis ca la un moment dat avea chiar un zambet in coltul gurii.. Offf, m-au epuizat psihic zilele astea doua:(((( Ma gandesc oare ce-o fi in sufletelul ei, poate crede c-o abandonez, ca o las acolo..pana va intelege ca mami se intoarce cred ca va suferi mititica:(((

Luto, dear, dupa experienta de la gradinita lu' David, eram sigura ca se va acomoda f usor, ca va fi furata de joaca, exact cum a facut acolo. Nici prin cap nu-mi trecea ca va fi greu. Pupa baiatu' cu foc!

Va pupa fata, ma duc sa-mi fac o cafea intravenos!

Cristina, mai iesiti in parc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vezi, Raluca, ca azi a fost mai bine? Intr-o saptamana nu mai ai treaba cu ea!
In parc iesim cand e cald afara. Dar stam pana la 12-13, ca pe urma trebuie sa o culc. SI mai ies dupa 4, cand il iau pe Andrei de la gradi, mergem ori in Moghioros ori in parcul de la ANL. Dar trebuie sa fie foarte cald afara ca sa ies, ca eu sunt friguroasa tare de fel si daca e ca azi inghet toata! Cand e mai frig iesim in mall-uri! In special in Plaza, la locul de joaca de la DIverta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana





Care-i problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Sal!

Luto, ma intrebai cu intarcatul. Nu stiu ce ti-a spus prietena ta dar la mine a fost destul de usor. In prima saptamana, cateva zile ma mulgeam si de 2 ori pe zi ca nu puteam sa scot tot si ramaneau durerosi, iar apoi nu era nevoie decat seara. Am mai luat caeva zile si ceva formule homeopate dar nu stiu daca chiar m-au ajutat.
Cand te aud ca vorbesti de 2 copii la o educatoare, nu-mi vine sa cred. Inteleg ca e privat dar la noi nici acolo nu e asa.

Fragutza, la voi e de stat sau privata?
Am fost si eu sa ma interesez de cresa pt Matei dar m-a pus sa astept un pic si pana la urma am fugit. La grupa mare era o galagie, aruncau cu jucariile iar la grupa mica era mai liniste dar am auzit o voce de femeie spunand "poate-ti dau una".

Cristina, el de 1 an nu mananca nimic de origine animala asa ca nu stiu cat l-ar mai ajuta dieta asta in momentul de fata.

Mesajul era mai lung dar m-am razgandit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit!

Dia, e privata gradinita si sunt doua persoane la 12 copilasi. Ma rog, nu sunt 12, dar asa sunt prevazute grupele. Mie mi s-a parut extrem de putin, mai ales ca ei sunt asa micuti. E drept ca si directoarea sta tot cu cei micuti. Compenseaza prin multa afectiune, in schimb, am stat ieri cam o ora pe acolo si se vedea clar ca cei mici sunt indragostiti de doamnele de acolo.
Cum se simte sotul tau? Copilasii cum l-au primit?

La Luto nu e privata, e gradinita de stat:)

Azi n-am mai dus-o la gradi, a facut febra azi noapte, avea nasucul infundat, a prins ceva virus probabil. E drept ca si ieri am chinuit-o un pic..a fost cu mine la serviciu, a mai plimbat-o taica-su pe strada, apoi iar in interior unde era super cald...am mai avut si treaba prin oras si-am ajuns acasa la 12..bietul copil era coplesit:(((

Se pare ca va trebui sa ma intorc un pic mai devreme la munca, inca nu e clar, mai sunt in negocietri pt un part time, sau ceva pe baza de proiect ca s-o mai lungesc pana in septembrie.

Saptamana asta a fost asa dificila, si cu gradi si discutiile la munca, sunt asa obosita si extenuata ca-mi simt organele interne in suferinta:( Unde mai pui ca simt ca autodezvaluirea pe forumul asta nu mai are niciun sens..

Cristina, saptamana viitoare voi merge la Vila Bran, am vazut ca sunt n vile. Voi unde ati stat, ce face diferenta intre ele?

Va pupa fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fragutzo, sa-ti alegi niste vile care sunt mai aproape de restaurant. Vila 5 sau Casa Taraneasca. Vezi ca pe site gasesti harta si vezi acolo care sunt mai aproape. Ca tot complexul este situat pe un deal si daca te cazezi la vilele de mai jos faci febra musculara cu Pisi in brate pana ajungi sus, la Restaurant, unde sunt majoritatea distractiilor. Daca vrei camere imense, iti recomand Vila 7.
Acuma sa nu te astepti la lux. Camerele sunt OK, dar simplute. E apa calda, caldura din belsug, dar cam atat. Sunt si niste vile mai scumpe, alea cred ca sunt mai de lux, dar de...e scump!
Noi acum am stat la Casa Taraneasca si a fost OK.
Sa va luati costumele de baie ca e piscina acoperita. Si neaparat sa mergeti cu Pisi la CLubul Copiilor ca e o viluta pe 3 nivele plina de jucarii si tot felul de chestii pentru copii. Cand ajungeti acolo o sa primiti o lista cu programul de activitati, toata ziua e cate ceva organizat pe acolo, nu aveti cum sa va plictisiti. Si sa va duceti de vineri, ca sambata dimineata e petrecerea pentru copii si nu trebuie ratata.
Daca mai vrei sa stii ceva, intreaba-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza
[
Unde mai pui ca simt ca autodezvaluirea pe forumul asta nu mai are niciun sens..


pai asta e tot spilul, sa scrie 5 insi si sa citeasca 50
Eu de cateva zile ma tot intreb ce as putea posta ca sa le fac sa raspunda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana





Care-i problema?


Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea. (Psalmul 33:13)



mi-era teama ca iar trecem la pagina a doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Cristina, merci! La vila 7 ne uitam si noi, daca e libera acolo vom sta. Locurile de joaca sunt potrivite si pt cei mici?





Mergi la inceput