FIV Europa(43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

stefy, spune-mi, te rog, cum ti-a influentat agnus castus CM, chisturile si daca cumva ti-ai mai monitorizat TSHul dupa inceperea tratamentului.
Ginecologul din Germania ti l-a recomandat, da?
Uite, tu esti dovada ca uneori sunt prea precauta si ca imi fac degeaba 1000 de griji.




Agnus castus scade prolactina si regleaza LH, adica TEORETIC inhiba hipofiza (glanda pituitara) si deci si TSH .

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

goldi, multumesc de ajutor.
PRL mea este cam in scadere de cand tot iau L-thyroxine (in Feb, in Z3 de CM era 12 ng/mL; in general, de-a lungul timpului, am avut-o in jur de 20, dar asta pana sa iau L-thyroxine), TSH cam 1.1. Daca dau cu Vitex, pe langa L-thyroxine, oare unde ajung eu cu TSH si PRL? Ok, ca regleaza LHul, aia este ok pt mine (daca imi amintesc corect, LH controleaza secretia de E2, care E2 la mine este sus...), dar ce ma fac cu restul care sunt deja micute si nu as vrea sa le scad? (TSH si PRL)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

stefy, spune-mi, te rog, cum ti-a influentat agnus castus CM, chisturile si daca cumva ti-ai mai monitorizat TSHul dupa inceperea tratamentului.
Ginecologul din Germania ti l-a recomandat, da?
Uite, tu esti dovada ca uneori sunt prea precauta si ca imi fac degeaba 1000 de griji.


Eu am avut intotdeauna un CM de 28z. In prima luna dupa ce am inceput agnus castus mi-a intarziat 2 zile, urmatoarea luna nu m-am ingrijorat ca nu mi-a venit, insa in z28 am avut durerile specifice (chiar imi pusesem tampon) insa nu a mai venit, spre fericirea mea.
TSH-ul nu l-am monitorizat pe perioada cat am luat concomitent Euthyrox si Agnus castus pt ca inca nu facusem 3 luni. Eu il monitorizez permanent la 3 luni. Ultima data era 1,8. Iau in continuare 50mg de Euthyrox 1 zi, a 2-a zi 25mg, stiut fiind faptul ca in sarcina tiroida este mult solicitata.
Agnus castus mi l-a recomandat ginecologul din Germania iar Euthyroxul medicul de familie in urma analizelor facute si a ecografiei la glanda tiroida.
Chisturile nu s-au mai vizualizat la ecografia de confirmare a sarcinii.


Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot
Factor antinuclear pozitiv
OATS girl
FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit
FIV 2+IMSI Germany, feb 2010 nereusit, hiperstimulare severa
FET mai 2010 nereusit
sarcina obtinuta natural
+ 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

stefy, multumesc .
Si felicitari pt caruciorul roz . Sarcina usoara in continuare si sa mai treci pe la noi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

azi am ramas cu 5 embrionasi carora le a facut azi hatching ,miercuri fac ET ! sper sa resziste !


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Bruni: Super!! Asteptam vsti bune miercuri!!
Fetelor, desi nu scriu la cest subiect, citesc zi de zi....fac si eu parte din categoria celor care sunt aparent in regula, dar cu FIV-uri esuate....stiti cumva un endocrinolog bun, dar care sa se priceapa si la partea de FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

bruri vad ca stai foarte bine. Succes pentru miercuri
Ari nush ce sa zic cu FIv 3; eu zic la Medlife, in Bucuresti, dar cu medicamente luate din Austria si Ungaria...azi-dimineata ma intreba sotul de reducerile din Austria si de pretul de la Kaali Budapesta......sper sa n-ajungem prin Kirdistan

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08

Bruni: Super!! Asteptam vsti bune miercuri!!
Fetelor, desi nu scriu la cest subiect, citesc zi de zi....fac si eu parte din categoria celor care sunt aparent in regula, dar cu FIV-uri esuate....stiti cumva un endocrinolog bun, dar care sa se priceapa si la partea de FIV?



Dr Fica Simona.
O poti gasi aici : http://www.anaismedical.ro/medici2.html

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Bruni, iti tinem pumnii stransi pentru miercuri, sa dea Dumnezeu sa reusesti!...


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

fetelor va multumesc...
azi am doar 4 embrioni!
nu inteleg de ce se opresc pe rand din evolutie!
dr mi a zis ca sunt f frumosi!
maine am ET ! asa ca sper sa ramana macar astia!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput