Pufi iubiti de ian-feb 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

ruxita ar trebui scos ceva lapte nu?
cat de cat sa nu se impietreasca acolo ca faci mastita, si sa te fereasca dumnezeu de asa ceva............
si intre timp sa iei pastile sa se duca laptele, dar eu stiu ca trebuie goliti, apoi pus compresa cu apa rece
si daca iei si pastile nu se mai produce lapte.........
dar pana ajunge dostinexul sa te mulgi...........pana simti ca se golesc.......apoi sa pui compresa rece
nu lasa asa cu noduli ca ala e lapte si nu e voie sa ramana acolo.........



ivan a fc kk si se simtea la o posta.........imi venea sa imi vars matele........
a trebuit sa ma leg la nas si gura sa il pot spala pe fund, altfel imi varsam toate atele afara.................ioiiiiiiiiiiiiii
pana acum a fost ok
acu cred ca e din ce in ce mai rau

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!



trebuie goliti??? eu asteptam sa se retraga laptele...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Of Bea, lasa si tu pe altcineva sa-l schimbe de kk.
I-am facut poze delfitzei rujata, o sa urc una sa o vedeti.

Ne-am intors de la vaccin, i-am facut priorixul, a plans doar 3 secunde.
Bilant: 9,600 kg si 80 de cm. Mi-ar fi placut sa aiba macar 10 kg, desi nu pare slaba, doc a zis a e bine proportionata. Nu stiu cum sa o fac sa pape mai multa mancare solida. Azi a mancat doar o bucata de paine, pe drum, cand ne intorceam de la doctor. I-am facut fructe pasate de dimineata...nici n-a vrut sa le guste. Pun imediat de o supa din pui de tara cu galusti, sper sa manance cand se trezeste.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

copilul meu doarme de la ora 13.30... l-am sculat in cur si s-a culcat la loc... ce sa-i fac? deseara mi-i ca il culc la miezul noptii...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ale1212xa, Ele si eu am ras, salteaua se curata ea.
BF asa am zis si eu, bine ca nu era fierbinte! Sper sa scapati repede de febra!

Gratiana ai reusit cu parola? Ce artista mica si scumpa ai tu acolo!

Tomaca [salutare] , mai ia si pauze.

Micki , frumos bilant. Mergem si noi azi la vaccin, abia astept sa vad cat are.

Nyny da, era super incantata de ce "realizase". Cum e, ati fost la plimbare?

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Bafta la vaccin, sa nu planga!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Of Bea, lasa si tu pe altcineva sa-l schimbe de kk.
I-am facut poze delfitzei rujata, o sa urc una sa o vedeti.

Ne-am intors de la vaccin, i-am facut priorixul, a plans doar 3 secunde.
Bilant: 9,600 kg si 80 de cm. Mi-ar fi placut sa aiba macar 10 kg, desi nu pare slaba, doc a zis a e bine proportionata. Nu stiu cum sa o fac sa pape mai multa mancare solida. Azi a mancat doar o bucata de paine, pe drum, cand ne intorceam de la doctor. I-am facut fructe pasate de dimineata...nici n-a vrut sa le guste. Pun imediat de o supa din pui de tara cu galusti, sper sa manance cand se trezeste.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)





nu am cine sa il schimbe,..............
daca face kk la 13, nu pot sa astept pana la 16 cand vineta-su acasa ca ii fac fundu ferfelita.........
las, ca nu mor io de atata.................



bilant de mall-ista ce vrei???????????

cand va lasa tzitzi va papa mai bine, ai sa vezi
asa a zis si simply ca papa mai bine ariana........so......si logic..................


pana atunci........

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Ruxita nasol cu sanii durerosi. Daca ai facut noduli, nu-i lasa asa. Maseaza-i bine cat suporti tu ...pana se desfac si pune comprese cu apa rece.




mersi de sfat... chiar nu stiam ce trebuie sa fac cu sanii... am zis ca-i las asa... ma mai mulg un pic si trece... cu apa rece... of... de felul meu sunt laptoasa, dar tot nu ma asteptam la o astfel de productie, am zis ca e pe final si lapticul, dar se vede ca ma storcea bine de vlaga... acu cu masatul, nu stiu cum reusesc de una singura, data trecuta a fost mama la mine, si ma masa si eu ma tineam de pereti... in afara de masat, mai trebuie muls? ca eu mulg cam 10 ml si ii las in pace...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Ruxita, eu am muls putin, tot asa 10-20ml, mai greu au fost vreo 2 zile. Aproape ca nu imi mai aduc aminte.
Si nu prea am facut masaj, desi simteam nevoia, dar ma dureau prea tare...acum nu au mai ramas noduli, s-au dus cu totul sanii....doamne, ce sani aveam cand alaptam.... acu....nu mai zic ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

ruxita ar trebui scos ceva lapte nu?
cat de cat sa nu se impietreasca acolo ca faci mastita, si sa te fereasca dumnezeu de asa ceva............
si intre timp sa iei pastile sa se duca laptele, dar eu stiu ca trebuie goliti, apoi pus compresa cu apa rece
si daca iei si pastile nu se mai produce lapte.........
dar pana ajunge dostinexul sa te mulgi...........pana simti ca se golesc.......apoi sa pui compresa rece
nu lasa asa cu noduli ca ala e lapte si nu e voie sa ramana acolo.........



ivan a fc kk si se simtea la o posta.........imi venea sa imi vars matele........
a trebuit sa ma leg la nas si gura sa il pot spala pe fund, altfel imi varsam toate atele afara.................ioiiiiiiiiiiiiii
pana acum a fost ok
acu cred ca e din ce in ce mai rau

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!



trebuie goliti??? eu asteptam sa se retraga laptele...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





nu are unde sa se retraga....daca nu ii dai ceva sa se retraga...logic...........

nu stiu cum e acu cu intarcarea, dar cu laptele nu e de joaca....mai laes daca ai zis ca esti laptoasa.............

ai mare grija
mai citeste de sani.nu stiu unde
dar asa trebuie inainte sa te mulgi comprese calde cat suporti de cald, apoi dupa ce golesti reci..............



ai mare grija!!!!!!!

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Neatza!

io incep sa regret profund si amarnic ca l-am intzarcat! as vrea acum sa-l fi alaptat pana in toamna... dar cum trebuia sa fac tratamente (2 antibio timp de 10 zile)... nu eram nici eu pregatita, daca asteptam momentul X nu-l mai intzarcam degraba... asa ca faza cu pregatirea nu e valabila...

in a doua noapte de patimi, s-a trezit de vreo 3 ori... prima data s-a trezit in urlete, s-a sculat in fund, nu eram langa el, am venit intr-un suflet am crezut ca a patit ceva (dupa stridentele plansului), l-am culcat inapoi, pus boticul intre sani si a adormit in mai putin de 1 minut... si-a pastrat cumva atasamentul pentru sani... adoarme la sani, se linistete la san, chiar daca nu-l mai alaptez.
Trezirile nr. 2 si 3 au fost cu vanzoleala, la a 3-a i-am dat apa, apoi masaj la picioare si a adormit (l-am trezit pe ticu sa ne faca un bibe si n-a vrut bibele).

Sanii... sunt foarte umflati si durerosi foarte, dimineata la dus i-am stors un pic, dar efectiv nu pot face nimic de ei, nici macar sa-mi tin in brate copilul, ca ma atinge si ma rupe... si sunt foarte grei si nodurosi... sotul zice ca el nu stia cat de complicata si dureroasa e relatia mama-copil... ca nu ne stia "drama" in detaliu, credea ca momentul facerii e singurul dureros... ce naivitate sa creada asta!



--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





of, of, ce zici tu acolo.... cand ma gandesc ca poate asa o fi si la noi ...
poate va fi mai usor de acum inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

fetele.....cine se pricepe...acu mi-am adus aminte ca am vz body fain pe Mara...........

cine stie si aveti deja experienta...........

o firma buna de body-uri........care tin si is ok...........
pe net.............stiti???????????
please daca stiti trimiteti un link ceva,..............

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

fac cap....

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si 6+ cu fetita cu codite...


Doamne ajuta!

Mergi la inceput