FIV Dr. ALBU DRAGOS 26

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Da Samiiiii ai avut un feeling bun.




Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

Multumesc fetele.
Ma rog sa fie bine. Asi fi mai linistita daca asi avea ceva semne de gravideala. Din pacate, betta in z 11 dupa 3 zile de maroneala a fost 37, iar in z 14 doar 78 . Totul este in voia celui de SUS, daca va vrea sa fie bine va fi, dac nu.....,

Sa se faca viua TA Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinuta78

Multumesc fetele.
Ma rog sa fie bine. Asi fi mai linistita daca asi avea ceva semne de gravideala. Din pacate, betta in z 11 dupa 3 zile de maroneala a fost 37, iar in z 14 doar 78 . Totul este in voia celui de SUS, daca va vrea sa fie bine va fi, dac nu.....,

Sa se faca viua TA Doamne


neata

tinuta mama, stai linistita si fara ganduri negre
eu in z10 am avut beta 69
cine se gandea ca vor fi doi........plus sangerare si apoi maroneli
stai cuminte si mareste doza de utrogestan
cat a tinut maroneala am bagat 800 de utro pe zi
apoi am revenit la 600
bea lichide multe ca sa se vascularizeze uterul si magneB6 sa se relaxeze si uterul si tu
pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

mirela, tocmai imi fac un magneziu cu B6, sper sa ma linistesc. Mi-a zis sa repet beta la o saptamana, adica vineri. Asi vrea sa rezist pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinuta78

mirela, tocmai imi fac un magneziu cu B6, sper sa ma linistesc. Mi-a zis sa repet beta la o saptamana, adica vineri. Asi vrea sa rezist pana atunci.


eu am repetat beta ori de cate ori aveam cate un morcov in dos
si l am repetat la acelasi laborator, cel de la Victor Babes, mi a purtat noroc

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

tinuta,
Nu e rau beta din ziua 14 comparativ cu cel din ziua 11. Cel din ziua 14 l-ai facut cand, azi? Eu pana vineri nu as rezista as repeta la 2 zile (asa am si facut de altfel cand am aflat, ca altfel ma internau ai mei la nebuni). Fii linistita si nu stresa bebelusul .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

liana, marti a fost z11 si vineri z14. Incerc sa ajung maine la beta, dar asta presupune sa ma trezesc iar cu noaptea in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

tinuta,
la bios diagnostic se poate merge pana in ora 18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

mersi artistica de urarile pt tripleti, totusi sper sa nu fie 3, si nu pt ca nu as vrea sau mi-ar fi teama ca nu ma descruc sa-i cresc sau altele; dar mi-ar fi teama de riscurile sarcinii. Albu recomanda sa pun 4 embrioni, dar a zis ca dc ies 3 ne trimite in Israel la reductie, ceea ce nu cred as face; mi se pare airea sa omori unul dupa ce te-ai chinuit atat sa-l faci si mi-ar fi teama sa nu-i pierd si pe ceilalti

in fine, revenind, oare nu se poate lua progesteronul ala si in pastile pe care orala, macar dozele de dim/praz? mie nu-mi plac deloc ovulele, cred ca am niste pitici pe creier cu ele ca nu-mi place ca se scurg si am impresia ca am mancarimi si alte chestii

tot citind vad ca fetele fac beta pe la 12 zile de la transfer; eu am facut transferul pe 31-Mar cu embrioni de 2 zile; mi-au zis sa fac beta pe 12-Apr, dar oare cand as putea sa-l fac cel mai devreme; sa incerc sambata 09-Apr (cam devreme ar fi numai 10 zile) iar duminica nu cred ca gasesc nici un laborator, sau sa incerc un test de sarcina duminica 10-apr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui popif
Aristica, vreau sa te salut, nu stiu daca mai intri pe forum, te urmaream anul trecut cand am facut fivul, cred ca ne stim, am facut cam in aceeasi perioada ( in septembrie).


Ne stim? Eu sunt cea care se roteste mereu pe scaunul de la intrare, scapa cate ceva din geanta, darama apa sau sta la barfe cu Elena

Pai eu fac histeroscopie marti, cealalta saptamana si in vreo doua luni fac ultimul fiv. Ne tinem de manute?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput