atac de panica, anexietate

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

oana ti am trimis un pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmi1975

oana ti am trimis un pm

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975

informatii nu?si eu ce tre sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Iedii si Stefan

Ce spuneti voi seamana mult cu un atac de panica.
Este important sa stiti ca in existenta fiecarui om exista cel putin o data in care atacul de panica apare. Vestea buna este ca orice atac de panica dureaza maxim 20 de minute si este controlabil.Intr-adevar ceea ce ati descris voi seamana cu simptomatogia atacului de panica.Bine, mai sunt si alte simptome gen: nod in gat, senzatie iminenta de rau, lesin, bufeuri, transpiratii, etc.
Parerea mea personala este ca se scapa de ele si fara medicamente, trebuie putina terapie, individuala sau, daca e prea costisitoare, de grup. Totul pleaca de la stima de sine si increderea in propria persoana. Daca dorit va pot da cateva sugestii despre ce e bine sa se faca in aceste situatii.
Un prim pas ar fi exercitiile de respiratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan1994 spune:

@Oanap85

Am fost la medic si mi-a schimbat tratamentul.Mi-a dat serlift 1 dimineata si 1 la pranz si Abilify 1 la pranz.Tot ce pot sa spun e ca de cand l-am inceput imi vine sa dorm intr-una.Sunt la fel ca tine,adica cum erai din ce povestesti...Chiar daca ies undeva,gandul meu nu e acolo ,sa ma bucur de clipa,ci daca mor,si nu mai ajung si data viitoare.Ma simt si derealizat . . .

Zilele trecute am facut un atac de panica urat la scoala.Noroc ca am matusa care lucreaza acolo si am pe cine sa ma bazez.A fost oribil,frica ca pot muri ca pot lesina...uf...

Azi cand veneam de la scoala,ma lua iar atacul de panica in masina,aglomerata,cald in ea...Da ce sa fac,sa tip ca mie rau?m-am miscat putin,am vazut ca imi bate inima tare,simteam ca mor acolo,dar ce sa fac am zis sa ma fac de ras ?ce putea sa imi faca,eram pe autostrada...am baut niste apa,am ajuns acasa si am mancat ceva ca tremuram,si mai mi-a trecut,dar spaima si frica tot persista mereu...

Mergi la inceput