Zmeurici de iulie-august 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

La multi ani sarbatoritelor!!!!!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Hello si de la noi!!!!Sunt singura,Balazs e la socrii,o astept pe Timea de la gradi....Tot familionul nostru tuseste....pe rand,in cor,oricum si in orice moment...Asta e,traiasca PlantussinBalazs a scapat de conjunctivita,in 2 zile nu se vedea nimik la ochisori.....Uliiasi,iooooi,cat de mult imi plac fetele GilmorePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Pogos, intri pe FB cu mamica zmeurica, apoi intri pe clubul zmeurilor si acolo sunt pozele.

Blanca, Camilucaci La multi ani!

Lucialu, multam! Eu???frumoasa??? neeeh..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Blanca urez si aici LA MULTI ANI, sa fii fericita alaturi de familia ta frumoasa!

Lucia da,eu chiar aveam burta de baiat,nu m-am indoit niciodata de spusele doctorului,si eu ma uitam acum cateva zile la pozele mele de cand eram gravida si ma amuzam.

Pooh sanatate multa la toata familia,sa va faceti bine repede,ca uite ce frumos s=a facut afara.

La noi sunt 26 de grade azi,am stat la terasa la un suc,maine e prima zi de gradi pt Alex,am un pic emotii,sper sa nu protesteze dupa ce plec.I-am cumparat un ghiozdan tare dragut.O sa-i fac poze maine si le pun pe fb.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sŕlutari din Madrid!
In sf. sunt si eu la comp. asa pot scrie si pot boldui linistita.
Azi am fost la un castel el Escorial. maine mergem la Toledo(poate Anemona stie). e foarte cald....trebuia sa luam mai multe tricouri la noi....
In rest totul bine, copiii sunt ok, nu mai plange Edi dupa noi, ne mai cauta prin casa, dar ii trece repede. Merg cu bunicile prin parc, padure, asa ca e distractie mare...aseara faceau party in pijama.

Blanca si Cami
Multa sanatate, fericire si tot binele din lume alaturi de cei dragi!
Pooh multa sanatate si sa scapati rapid de tuse.
Anemona cald cald la voi aici. Bafta pe maine la gradi sa se acomodeze cat mai repede Alex si sa nu fie probleme. Noi sambata mergem prin ceva centru comercial, si de duminica vom fi numai prin Madrid. Voi stati exact in oras? finii mei stau la Ajalvir, un satuc tare cochet.
Tanimi sincer nu cred ca ma mai tin nervii pt. inca un bb, pt. urlete in miez de noapte si alte cele. Pot spune ca incet incet e tot mai usor, scapam de greu....de ce sa mai revin?
Lucia chiar rasturnare de situatie la noi, dar sincer nu cred ca mai vreau asa ceva. vreau sa am mail mult timp de mine, de noi 2, sa vad de munca mea, de viata mea. Nu cred ca sunt egoista si mama denaturata, dar ar fi cazul sa mai vad si de mine...
Elena aha...super buna ideea ta.
Mai ti-e dor de ei, dar profitati de timpul asta liber, cate nu puteti face in 2. stiu eu ce zic....si mie mi-e dor de ei, dar face bine la psihic si la relatie...asa ca nu te mai gandi si plange dupa ei...lor le e bine la bunici, sunt rasfatati si ingrijiti bine.

si o seara placuta sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

La multi ani fericiti Blanca si Cami

_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

azi am stat aproape toata ziua afara , a fost superb, am profitat la maxim, chiar daca venit gaura peste noi ...am stat in gradina toata ziua si am plantat salata, ridichii, spanac, fasole,zuchini , cum sa vedem ce iese, mai am de pus niste rasaduri de rosii, castraveti, ardei gras, dar sa vedem cand mai gasesc timp

n-am apucat sa citesc nimic decat asa pe fuga, recuperez maine la un pahar cu suc de portocale

Lucia nu am facut quinoa, n-am avut cand, miercuri am papat raw azi mi-am facut la repezeal aniste legume trase la tigaie cu putin ulei de masline, sos soia si tofu, maine iar raw, mi-am propus sa tin 2 zile pe saptamana raw, pana apar legumele noastre, apoi mai mult

_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Blanca
Cami

pooh sanatate multaaaa!

Noce multa bafta la gasit joburi si acomodare usoara!

Giova mai, plimbaretilor...! distractie placuta! sa va traisca finica! pozeee cu ea (ai pus parca doar una acum ceva timp...)? ca bine ca Edi nu va cauta si nu mai plange Marco cum e?

Corina este minunata Maria ta !!! nu mai baga in seama toate rautatile altora!

Anemona bafta maine in prima zi de gradi lui Alex! oauuu, ce cald e la voi...vreau si eu

Adriana deci, te-ai relaxat in gradina..! ce bineeee!

G nu mai plange la baitaaa! ce bine e! de cand s-a incalzit vrea numai afara...intra in casa doar sa manance si sa doarma e foarte fericita! si vrea la pipiii (copii) toata ziua! e o dulceee!

eu m-am reglat cu CM dupa tratamentul homeopat!
acum ca suntem bine toti mi s-a facut un dor de o vacantaaaa!

pup toata tufa

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vally de Gloriutza 13.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna gagici

Eu am cantat cu piticii azi vreo jumatate de ora. Erau piticii cu ai mei la tara si mama si cu tata plantau diverse prin gradina iar piticii stateau in leagane. Incepusera piticii sa protesteze ca se saturasera ei de leganat asa ca ma sunat mama si le-a dat lor telefonul. si sa ne fi auzit fetelor ce lalaiala era de capul nostru. eu ziceam tic tac ei ziceau in cor ti ta. la refrene gen lala asa cantau piticii. a fost tare distractiv iar parintii mei si-au terminat treaba. deci se poate sa fii mamica si prin telefon :))).

Contul mamica szmeurica nu l-am facut eu. eu doar i-am ars o poza de profil i-am facut setarile pe private le-am dat fetelor cu cont pe fb friend request si l-am adaugat grupului.

Giova distractie placuta si asa e cum zici tu mai ai nevoie de ceva timp si pt tine si pt relatie.

Lucia sa inteleg ca ai pasit timid asa in tainele fb-ului cu mamica zmeurica. bv bv. greu tare sa faci curat cu pupa in brate. pupici


va pup fetelor

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste" - Paulo Coelho


Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Salutare

Giova suna-ma cand esti prin vreun centru comercial,duminica ar fi cel mai bine,sambata am in plan sa mergem la Segovia,foarte frumos pare,m-am documentat pe net.Stiu unde e Ajalvir,eu pot veni orinude,am navigatia la masina si ma descurc.

De azi aici zici ca a venit vara,erau 20 de grade la ora 10 seara,zilele urmatoare tot asa cald se anunta.

Am uitat sa va spun m-am apucat serios de sala,profit ca are copilul cu cine sa stea si ma ingrijesc de mine,mi-am facut programare si la epilat definitiv,luni e prima sedinta.
Ma duc sa-i fac ghiozdanul lui Alex,trebuie un schimb de haine in caz ca se murdareste.


Mergi la inceput