FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ligia, aseara am fost la medic, nu are de unde sa stie in cat timp se resoarbe.Vom urmari...A presuspus ca in doua saptamani ar trebui sa se vada ameliorari, macar sa se micsoreze.Deocamdata nu mi-a dat trimiterea la Fundeni, merg cu Aspenterul.
Niko, sigur ca voi sta in pat, numai ca vreau si eu sa stiu daca am voie sa ma spal, sa merg la baie, sa stau la masa ...lucruri firesti.Sau cam cat timp dintr-o zi am voie sa incerc si pozitia verticala...Cam astea erau curiozitatile, in rest...fac tot ce mi se spune, numai sa fie bebe bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Aerlilian,te cred ca ti-e greu sa stai numai in pat ,dar in conditiile date trebuie...gandeste-te ca sunt femei care stau aproape toate cele 9 luni in pat(eu stiu 2 cazuri)...mai bine stai acum linistita si iti rezolvi problema.Iti tin pumnii sa treci peste hopul asta cu bine!
Bafta tuturor si va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Scumpa noastra aerilian, tot ce trebuie este sa te menajezi pe tine fizic si mental. Incearca sa depui cat mai putin efort si asta doar pentru deplasarile la baie, spalat, la bucatarie, etc. In rest, nimik. Vorbesc din proprie experienta. Am stat din cele 8 luni de sarcina cam 6 prin spital, la orizontala. Dar a meritat! Asa ca, relaxeaza te, rasfata te si gandeste te ca tot ce faci este spre binele tau si al puiului care se va naste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Va multumesc mult de sfaturi, nu ma plang, repet, daca trebuie...trebuie!Dar vroiam sa stiu la ce anume pot limita miscarea.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Aerlilian, eu am stat in pat de la 7 saptamani, cand au inceput maronelile si apoi durerile, in primul trimestru am stat chiar lipita de pat, mergeam doar sa mananc, la baie cat puteam de rar , nu-mi faceam patul cu zilele , ramaneam mereu in pijama, iar baie faceam in 2 reprize, mai intai spalam parul, ma odihneam putin, si apoi faceam dus,
stiu, eram paranoia, dupa 16 saptamani am inceput sa ma mai misc putin, sa mai stau la calculator , sa ies putin din casa. Partea buna este rezultatul absolut minunat al eforturilor noastre, partea proasta este ca am iesit din sarcina epuizata fizic si mental din cauza durerilor, a gandurilor si a noptilor nedormite, iar acum nu mai am timp, dar sunt f fericita.

bafta, gandeste pozitiv, e f important!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

capitolul 12

Mergi la inceput