FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Te mrg
Eu? Am avut pe 10 al doilea fet. De data asta, surprinzator au rezistat toti cei trei omuleti la procesul de dezghetare, ba chiar si-au luat avant , ca sa o citez pe dna dr embriolog, si i-am transferat pe toti trei. Acum, sunt cu sufletul la gura.... Nu cred ca o sa am curaj sa mi fac beta pe 20...
In rest, va pup pe toate si s auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_wanted spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRISA1980

Buna,
bb-wanted,,,imi pare rau sa te dezamagesc dar m-au anuntat azi ca nu se poate,,depinde ce vrei sa faci sa primesti sau sa donezi,,oricum nu se poate


ma scuzi, dar cred ca nu am inteles ce vrei sa spui..., ...oricum nu se poate,ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Niko,bafta tin pumnii si te inteleg f bine ,ptr ca si eu trec prin aceeasi traire ca si tine...si eu tot pe 20 am beta!
Hai cu beta mare,atunci,amandoua!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Ce mai faceti?Nu mai e nimeni pe aici???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

eu sunt...:)):))
asteptam beta al vostru sa va felicitammmmmmmm
eu am fost la dr luni si mi-a zis sa nu-mi fac griji de scurgerile maronii , in schimb trebuie sa-mi fac clexane toata sarcina.
pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Ligia,sa dea Dumnezeu!
Ma bucur ca esti bine si bebe la fel!Asa sa fiti toate cele 9 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

mrg multumim sa te auda Dumnezeu si toate fetele sa fie fericite cum sunt eu si implinite cu bebe in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mie mi s-a descoperit un hematom coriodecidual de pol inferior care masoara 2 cm.M-a speriat dr destul de tare, pt ca a zis ca e o problema destul de serioasa si pune sarcina in pericol. Mi-a dat repaus la pat si o tona de utrogestan.Va trebui sa-mi fac si trombofiliile dar cand voi avea voie sa parasesc patul. I-am auit si inimioara...Aveti idee care sunt tousi limitele acestui repaus la pat?Ce am voie sa fac si...cat timp dintr-o zi ma pot ridica, totusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

aerlilian imi pare rau de treaba cu hematomul , nu ti-a zis cam in cat timp se resoarbe sau se elimina? eu zic s-o suni si s-o intrebi cat trebuie sa stai la pat.daca ai trimiterea catre hematologie e cazul sa te duci sa nu mai amani, dak e nevoie de tratament ala trebuie luat imediat. pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Aerilian, la prima sarcina, cu 16 ani in urma, mi s a recomandat repaus total la pat. Si pentru ca eu consideram ca repausul asta trebuie sa aiba limite, am ajuns in situatia in care stateam internata si o luna in spital. So...Important e scopul. Asa ca, stai cumintica in pat, relax si totul va fi bine

Mergi la inceput