FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

sunt noua pe acest forum si as dori sa intreb ceva....
am facut Et de 3 embrioni in ziua a treia (doar atatia au fost)la clinica Gynera pe 13 mai , pe 24 mai mi-a recoltat sange pt beta si inca nu mi-au trimis raspunsul pe mail, eu am facut un test de sarcina din urina si a iesit pozitiv... ce puteti sa-mi spuneti??? va multumesc frumos de raspuns cu drag va doresc bebei sanatosi si la termen
ligia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ligia, sa dea Dumnezeu sa fie sarcina!In mod normal ar trebui sa fie pt ca intervalul de timp scurs de la et pana la beta este de 12 zile, deci suficient pt ca efectul ovitrell-ului sa se duca.Se pare ca esti in aceiasi stare cumplita de asteptare ca si mine.Fetelor, voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

aerlilian sa te auda Dumnezeu sa fie sarcina si la mine si la tine si la toate femeile care vor copii , inca astept acel mail chiar asa de mult sa dureze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Tebligia si Aerilian, bafta multa.

Tebligia de ce nu dai un telefon? Ce pierzi?

Tinem pumnii

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

tocmai am primit testul de la gynera si mi-a iesit beta hcg 109,3 si m-au programat pe 2 iunie la prima echografie... sunt fff fericita si tin pumnii fetelor care asteapta rezultate si celor care vor incerca sa faca copii
ligia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Bravo, Ligia!!!Sa fii fericita si sanatoasa, sa te bucuri de puiutul sau puiutii tai!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

multumesc frumos pt urari si astept testul tau sa fie pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Buna,fetelor!
Elena ,ce frumos trebuie sa fie sa ai gemeni si de sexe diferite!!!Asa imi doresc si eu,daca o sa raman insarcinata cu gemeni!Bafta in continuare!
Aerlilian tin pumnii ptr azi!O sa stau toata ziua cu ochii pe monitor sa vad ca vesti bune ne dai!
Ligia bine ai venit in gasca si bebei la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gilona spune:

Buna fetelor! Pe 16.05.2010 am facut transferul de embrioni: 2 la numar. Pe 25.05.2011 am facut Beta HCG care a iesit pozitiv respectiv valoarea de 9.83. Problema mea este ca de pe 16.05.2011 am inceput sa am o sangerare la inceput maronie, apoi spre rosu inchis. Imi este tare teama. Pe 30.05.2011 voi reface Beta HCG dar pana atunci voi fi cu inima cat un purice. Ma puteti ajuta si pe mine cu vreun sfat? Sa sun la clinica sa anunt? Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

gilona: eu nu am sangerat deloc (intrasem chiar in panik k trebuia sa sangerez dar nimic) si mi-a spus dna dr k nu neaparat trebuie sa sangerez.
mrg: merci pt urari si primire pe acest forum

Mergi la inceput