FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fly - hai ca-mi pregatesc trusou' de Nasha. Ce faci cum iti e, ti-e bine? Nasti in vara pe caldura uuoooff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

maria ce faci ai auzit inimioara?
noi am fost si i-am vazut din nou sunt ok, unul este mai marisor si agitat celalat mai mutitel si somnoros si suparacios foc cand a fost sculat,
fly, camelia, bebe unde ati facut dubulu testul? pe mine m-a trimis la iliev sa fac DT si morfofetala de trim I, stiu ca este cel mai bun de la noi, voi tot la el ati fost? la ce laborator de analize v-ati dus?
pentru noile fete bafta incontinoare,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Eu am facut morfologie fetala la 12 saptamani cu dr noastra si DT la Synevo. Pe cea de 22-23 saptamani am facut-o cu dr Gafitanu (am avut de ales intre el si Iliev). Hellen, baga si tu o semnatura!

Amzulica, bine ai revenit! Nu te intreb unde ai disparut atata timp cat sunteti OK!

Mami fericita de gemenasi taurasi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

camelia felicitari pentru flacai! Sanatate multa si laptic! imi imaginez ce veselie e la voi acasa!
amzule suntem bine sanatoase! bebelina e in grafic, activa si simpatica! Da nasc la vara pe canicula !
hellen am facut DT cu dr Cojocaru ca dr. noastra nu era la clinica atunci si analiza de sange la Synevo, TT cu dr noastra si morfo de trim II la Bucuresti.
aerlilian bafta la gemenasi !

29+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

salutare,
noi am facut prima morfologie la dr grigore si cu rezultatele de la synevo si a doua la dr iliev.
ieri am botezat strunfii si am fost foarte surprinsi cat de cuminti au fost. nu au plans aproape deloc, mai galagiosi au fost invitatii de la biserica.
va doresc numai bine si va pup pe toate
mami de david si horia 24 martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Va multumesc din suflet pentru incurajari, probabil multe dintre voi stiu cum e sufletul meu acum si cum stau eu pana vineri...Ma simt bine, daca nu ar fi balonarea si constiparea chiar ar fi ok.Incerc sa rezolv cum pot partea cu constipatia.Duphalac, seminte de in, tarate, cate un herbolax cu precautie...le incerc pe toate cele permise...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Sa ma iertati ca nu am mai intrat....au inceput greturile si starile de rau.....dar sunt fericita!!! Am vazut inimioara, bb este bine!! Doamne Ajuta!!! Acum caut medyn , trebuie sa iau 10 zile pe saptamana ( recomandarea hematologului)si nu cred ca se gaseste la noi.....
Va imbratisez pe toate cu mare drag!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Sa fiti bine amandoi pana la capat, Maria!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena1981 spune:

Maria, sa iti ajute Dumnezeu sa treci usor peste starile de rau. Bafta multa si bebe sanatos. Aerlilian, astepam vesti bune de la tine! Cand faci beta? Eu am aflat ca am fetita si baietel si sunt foarte fericita. Burtica se cam vede, greturi inca am dimineata si in rest astept sa fac cerclaj pe 6 iunie. Sper sa fie totul bine. Fly, Hellen, cum va mai simtiti? 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Felicitari, Elena!Ce-ti mai poti dori?Doi puiuti sanatosi...fetita si baietel...SPLENDID!Sa fi sanatoasa si fericita!Eu fac beta vineri...si ma tem...tare!Am momente cu usoare dureri premenstruale dar am si somnolenta la greu...Utrogestanul, probabil...Sunt usor paranoica dar cred ca nu sunt singura...caut semne de sarcina!

Mergi la inceput