FIV - dr. Laura Dracea - 11

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Bebecord, sunt SUPERBI! Asa cum imi imaginez ca vor fi si ai nostri.
Imi plac paturicile, alea de le tii sub capusor, de unde le-ai luat?
In lenjerii ai pilota sau ceva de genul? atentie ca nu se recomanda, pune ceva mai usor, doar o paturica eventual, eu mi-am luat cateva dar nu sunt asa haioase.Iar tie iti sta super in postura de mami
Sa va traiasca multi ani, sanatosi , voiosi si sa aiba noroc!

Noi am fost azi la medic, suntem in grafic, ma mai duc peste 2 saptamani,sper sa rezist la fel ca tine.

Va pupam pe toate!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

multumim de urari. sunt convinsa ca si ai tai, camelia vor fi la fel. paturicile le-am luat de la ikea. sunt plapumioare dar sunt foarte usoare. I-am invelit cu paturici si au plans cred ca le era frig. Chestiile de sub cap tot de la ikea.
Trebuie sa stai linistita ca sa-i duci pana la 37 sapt macar cum am dus eu.
pupici
mami de david si horia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

bebecord sunt superbi baietii! Sa va traiasca si sa va bucurati de ei!
camelia sunt sigura ca si ai tai sunt la fel de frumosi! ma bucur ca sunteti bine, Doamne ajuta sa stea in burtica cat mai mult!
Fetelor eu plec de astazi in mini vacanta de Pasti si va urez de pe acum "Sarbatori Fericite" sanatate, impliniri si bebelusi frumosi si sanatosi!

24+ cu

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

multumim fly, trebuie sa aiba fata ta de unde sa aleaga, nu?
va fi concurenta la fetite cu cati baietei s-au nascut anul asta.
va pup
mami de david si horia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

apropo camelia de ce nu se recomanda pilote? sunt prea grele? sau se pot sufoca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Pt ca se pot sufoca, stiu ca la inceput nu se pune nici pilota si nici perna. Pe site la Ikea si scrie la pilotica pt bebe (cea care incape in lenjerii) ca nu se recomanda sub un an. Cred ca de asta si exista sacii aia de dormit mai grosi.

Pup!

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

bebecord m-am uitat cu sotul la bebei tai, ne-am topit sunt superbi sa-ti traiasca
azi am repetat beta si ne-a iesit 18000 si analizele de sange, cele de la praxis nici nu mai trebuie sa spun ce vreau ma stiu , la analize am iesit un pic anemica cea ce nu cred ca e f grav tinand cont ca avem 2 bebe la purtator si oricum am inceput sa am paloarea specifica de gravida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Hellen, ce inseamna pt tine un pic anemica? cat ti-a iesit hemoglobina?
Si nu e normal, cu cat inainteaza sarcina cu atat va scadea mai mult si e bine sa iei tratament.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecord spune:

Buna fetelor,
asa e camelia ai dreptate acum am vazut si eu. o sa le schimb pilotele.
Multumim hellen, stii cum e fiecare cioara isi lauda puii.toti copii mici sunt dragalasi. ma bucur ca totul e in regula cu sarcina ta. ai grija cu anemia, spune-i doamnei dr., cu cat sarcina inainteaza cu atat resursele tale sunt mai solicitate.
pupici

mami de david si horia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellen79 spune:

hemoglobina e 30, nu e de speriat, la fier stau bine si calciu, dar nici nu am mancat cine stie ce saptamanile astea,
cu ocazia asta va urez Paste fericit si plin de Lumina

Mergi la inceput