Prietene la bine si la greu - 114

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

felicitari dana si sarcini usoare pt toate gravidutele



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ancutza ti-am cumparat
Revin pe seara ca acu am citit de pe telefon.
Pup all





Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Ancutza ti-am cumparat
Revin pe seara ca acu am citit de pe telefon.
Pup all





Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)






Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Lumi am inteles. Intrebasem ca mama ia osteocare pt osteoporoza , nu stiam ca are si D3. Pediatrul zicea ca vit d se da pana la 2 ani neintrerupt si apoi in lunile de iarna pana la.... nu-sh cati ani, parca 6...
Azi cum sunteti?

Crissa bafta la pregatirile pentru job si pupam Robertelul. Ce program de munca o sa ai?

Gabitza nu am mai ajuns sa iau decizia. E pe to-do list .

RAluci acum am ajuns acasa, nu te-am mai gasit pe mess... Te astept mai diseara

Laura_andreea cum faci ceaiul de ghimbir?

Strumfy bine ai trecut pe la noi

Dankutza merci . O sa studiez cu Iorga si o sa postez si eu.


Legat de jucarii, i-am cumparat azi www.ikea.ro/product/show/code/80021008" target="_blank">asta, inca nu le pune una peste alta, doar le arunca. Dar macar nu mai crapa parchetul cu ele cum se intampla cand arunca cercurile de la turnul montesori. Apropos de turnul ala, a ajuns la o dexteritate la pus discurile, ca o face uneori fara sa se uite .
Raluci i-a cumparat www.jucariidinlemn.com/product/sortator-de-culori-si-forme---casuta_62827.aspx" target="_blank">asta, lui Bubu, iar eu i-am luat www.jucariidinlemn.com/product/joc-de-motricitate_62335.aspx" target="_blank">asta lui Santiago, care a fost f entuziasmat, doar ca din pacate e pt o varsta putin mai mare (a fost cam frustrat ca discurile rotunde se infileteaza si nu reusea sa le puna / scoata), asa ca il mai ajut eu cu ala. Imi pare rau ca nu i-am luat www.jucariidinlemn.com/product/la-plimbare-prin-oras_62327.aspx" target="_blank">asta sau www.jucariidinlemn.com/product/piramida-montessori-3-in-1_63001.aspx" target="_blank">asta. Oricum jucariile de la astia sunt f frumoase, in Bucuresti transportul e gratuit pentru comenzi peste 50 de lei si vin a doua zi. Le fac reclama si eu cam aiurea, or fi si altii care vand chestii mai faine sau la preturi mai bune...




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Noi am achizitionat azi prima vacanta a lui Santiago peste hotare, adica la fratii bulgari, prin amabilitatea doamnei Floricik , asa ca acum mai avem de facut pasaportul si suntem gata de hoinareala .

Meniu de azi:

8.00 lapte din canuta
10.00 fructe cu migdale si cateva cereale
14.00 ciorba de multe legume cu linte facuta de bunicul
orez cu putin curry+urzici+pastrav
18.00 iaurt





Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Dana felicitari



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

hei, nimeni pe aici? Am si eu juma de ora de dat pe net, ca a intrat bunica la training de adormit Santiagul

Ramonika tot asa prinsa esti? nimic despre voi?

Lalu ai inceput munca deja?




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Floricik,se vede cat de dor va este de Zburly Ma bucur ca petreceti atat de frumos in weekend!

Monis,asa ne-a spus si noua doctorul,ca trebuia sa-i fi dat Vigantolul pana la 18 luni,mai ales ca s-a nascut prematur si cu fontanela mare. Si ca ar trebui sa-i dau pana la 7 ani in lunile de iarna.
Plus ca Osteocare este un stimulator al imunitatii.

Felicitari pt vacanta,va doresc distractie si relaxare "la maxim"!

Alexa,am raspuns mai sus Voi ce mai faceti,cum mai e printesa ta?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Laura_Andreea,simptomele sunt: tuse productiva(la greu),mucisori cat cuprinde, febra(la atins,ca la termometru nu am reusit sa o masor),nu mai are pofta de mancare(era de asteptat),stranuta toata ziua,e mai neprietenoasa,se vede ca sufera,saracuta...
Tuseste pana ii vine sa verse si incepe sa planga(cateodata se aude un zgomot de parca ar ragai/voma dupa o criza serioasa de tuse),nu poate dormi/manca din cauza de tuse si mucisori.

Voi cum va mai simtiti?

Gabitza,si noi am prestat urzici cu ochi romanesc ieri,dupa reteta data de Lili. Din pacate,nu a vrut sa manance....

Raluci,cum mai e Bubu? A mai scazut febra?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Eu astazi i-am luat galetusa cu lopatica,grebla,forme si le-am si probat in parculetul de langa bloc!
A fost foarte incantata sa-si care galetusa cu scule singura(chiar daca abia se trezise din somn intr-o criza de plans de nu mai stiam cum s-o opresc....de aceea am si dus-o afara)
I-a placut foarte mult sa umple galetusa cu nisip,folosind lopatica.

Monis,exact la jucaria aia m-am uitat eu astazi,la o librarie. Cred ca mai astept putin,pt ca Annabelle isi pierde repede interesul pt o jucarie cand nu reuseste sa faca ceva...
Super fain turnuletul 3 in 1,de fapt toate!



Mergi la inceput