Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Pai daca e sa ne laudam cu damblalele bebeului la masa, apoi sa zic si io.
Deci ii e foame evident, face un zgomot asa din gat cand ii este foarte foame. Ii bag bibe si trage ca apucatu' vreo 60 de ml. Dupa asta da capul pe spate ca sa-si scoata bibele si urmeaza calvarul. Scoatem gaz, ii bag iar bibe, il scuipa. Daca i-l tin in gura, aduna laptele si apoi il scuipa pe langa bibe. Isi arunca sistematic capul pe spate ca sa scoata bibele si sa scuipe laptele. Ne plimbam, cantam, reluam procesul, urla, scuipa lapte, se incovoaie. deja e plin de lapte peste tot.
Renunt si il las 5 min. in bouncer. peste 5 min. reia masa si bea tot ca si cum nika nu s-a intamplat. Deci cine sa mai inteleaga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Si pana primesc pozele de la botez, am pus cateva pozici noi, inclusiv de la baita de a doua zi.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

roxx m-am gandit si eu la puseul de crestere, dar noi avem abia 10 sapt si pe harta aia de pe gmail arata asa un soare cu nori....nu un fulger negru. nu stiu ce sa zic. am incercat faza care mi-ai spus-o, i-am dat doar de la stangul de la ora 19, dar nu s-a putut...acum dupa baita, i-am dati ot de la stangul, a adormit, iar s-a trezit, iar i-am dat tot de la ala, iar a adormit, si plangea prea tare saracul si isi manca manutele.mi-a fost mila de el,i l-am dat pe ala plin pana la urma. o sa mai incerc sa ma mulg pe la 1.00. daca nu merge, incerc dimineata, vorba ta, ca pana acum nu am incercat. vedem ce iese.

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ANKA, vreau de mult sa te intreb - de curiozitate - sacul ala de dormit minune arata cumva www.eco-baby.ro/Imbracaminte_din_bumbac_organic/Saculet_de_dormit_3_sferturi_captusit/id-3103a5ade37dd1842aaeba5f75f93221.html" target="_blank">asa? Am dat peste el intamplator si ma gandesc ca poate mai sunt interesate si alte mamici cu bebei agitati...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

Si pana primesc pozele de la botez, am pus cateva pozici noi, inclusiv de la baita de a doua zi.


Superbe pozele , mai ales cea cu lalelele, si cea in care sunteti toti trei si ea zambeste fericita intre voi ! o familie frumoasa

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Roxx, nu e ala maica. Pe al meu il cheama "Puckababy". Da un search cu numele asta si o sa-l gasesti imediat. E un saculet din care nu-si poate scoate manutzele. Oricum, pt. noi a fost life saver. L-am recomandat si unui coleg si ala zice ca n-a mers. Bebele lui nu vrea sa stea in el.
Nici al meu nu vrea sa stea ziua acolo. Il folosesc doar noaptea la somn si este atat de obosit ca nu mai protesteaza. Dar aste excelent ca nu poate sa-si bage mainile in ochi. Io cred ca de la saculetul asta s-a invatat sa adoarma singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

CARMEN, multumim pt aprecieri!
Fato, tu cand dormi daca la 1 ai program de muls? Intreb pt ca io-s rea de tot de somn si zic sarumana ca pot dormi noaptea (ceea ce tre sa si fac in urmatoarele minute...)

ANKA, gata, vazut & lamurit!

Pup fetele! Noapte buna!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Foarte frumoase pozele Roxx!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Fragrant si cum e cu baba testoasa nija de 60 de ani? Vizualizez cam tot ce citesc
Super tare mama ta!

Fetita noastra a fost tare maraita acuma seara.Cu masa e tot asa: papa 5 min, sta juma de ora, iar papa, plange, rade, atipeste...mai papa un pic. Nu stiu care e faza. Poate e doar o faza.

Somnic usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

roxx eu ma culc de obicei pe la 1-2 , pe la 4-5 se trezeste andrei, il mufez, adoarme in 10min, se mai trezeste pe la 8, iar il mufez, si adoarme iar in 10 min...si ne trezim total pe la 10.30-11.deci , dorm foarte bine,aprox 8 ore pe noapte, cu 2-3 treziri de 10min. chiar ma ia greu somnul noaptea.
Ma bag la un dus, mai stau de vb cu sotul si apoi bag operatiunea muls, sper sa iasa, daca nu, dimineata !
Noapte buna

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput