Puiuti de Sept-Oct 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefy13

Alayna ti-ai gasit moasa ?

+15



Stefi, Doamne cat ma bucur pentru tine ca ai o fetita.Stiu povestea ta de la endometrioza sau trombofilie nu mai stiu sigur.Cata putere ai avut....Sa fiti sanatoase





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 17+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefy13

Alayna ti-ai gasit moasa ?

+15



Inca nuuuu, nici nu stiu in ce directie sa ma indrept sau unde sa intreb. Dar e un pic cam devreme cred ,o las mai pe la inceputul verii.
Tu ?
Eu sunt nervoasa ca am sunat doctorul sa-mi zica daca au venit rezultatele la dublu test,mi-a spus scurt telefonic... "rezultatele sunt bune ,nu e nevoie sa veniti dupa ele,o sa vorbim la urmatorul termin daca sunt intrebari".
Pai vreau sa mi le citeasca ,sa-mi zica ce e acolo,n-am platit 120 euro moca sa ma expedieze,mai ales ca am stat cu sufletul la gura de de cateva saptamani.
Tu ai primit vreo copie?

Flopishtica ,eu am facut ecografie abdominala la dublu test si a durat in jur de vreo 15-20 min,am avut noroc ca bebele statea linistit ,nu facea figuri pe acolo


13+

Se pare ca va fi


:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_scu spune:

Saluare fetele.Va invit la niste cornulete cu gem tocmai scoase din cuptor.
Eu am fost azi de dimi de mi-a luat sange pentru dublu test si vineri la 10 am eco.Inainte de asta ne-a dus pe tote intr-o aula si ne-a explicat in ce consta examenul ,a fost interesant dar te si sperie sa auzi toate procentele alea.
Abia astept sa vina vineri sa-mi vad si eu puiul ,chiar daca sunt putin agitata ca data trecuta cu o zi inainte de eco am facut chiuretajul .
Va pup pe toate si chiar daca nu scriu asa de des va urmaresc .

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Doamne fetelor, ce de limbaritza aici..mi-a laut ore sa va citesc din urma, au fost prea multe subiecte de discutie, asa ca nu ma bag...
astept si eu cred vineri sa ma duc la control sa il vedem pe bebe,ce mai face,ce mai zice si el....:)mi-a mai trecut raceala, dar ams tat la caldurica acasica..si tot astept sa simt si eu adevarata miscare a lui bebe in burtica,ca io cred ca pana acum a fost altceva
si m-ati innebunit cu ciocolata voastra si cu ....alea calde cu gem tocmai scoase din cuptor:(

Zubi, mami17+
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna
Inca nuuuu, nici nu stiu in ce directie sa ma indrept sau unde sa intreb. Dar e un pic cam devreme cred ,o las mai pe la inceputul verii.
Tu ?
Eu sunt nervoasa ca am sunat doctorul sa-mi zica daca au venit rezultatele la dublu test,mi-a spus scurt telefonic... "rezultatele sunt bune ,nu e nevoie sa veniti dupa ele,o sa vorbim la urmatorul termin daca sunt intrebari".
Pai vreau sa mi le citeasca ,sa-mi zica ce e acolo,n-am platit 120 euro moca sa ma expedieze,mai ales ca am stat cu sufletul la gura de de cateva saptamani.
Tu ai primit vreo copie?
13+
Se pare ca va fi


Nu fi nervoasa ca nu ai de ce. Mie mi-au spus sa sun, insa nu am avut chef plus ca eram foarte linistita in privinta rezultatului, asa ca m-a sunat asistenta sa-mi spuna ca au venit rezultatele si ca sunt bune. Apoi cand am am avut programare am primit rezultatele.
O pagina cu foarte putin (trisomie 21 - 1:17000 si trisomie 13+18 - 1: 40000) atat.

In ceea ce priveste moasa, inca nu am discutat cu dr, insa am inteles ca el poate sa-ti recomande pe cineva sau sa-ti dea o lista.

+15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel
Stefi, Doamne cat ma bucur pentru tine ca ai o fetita.Stiu povestea ta de la endometrioza sau trombofilie nu mai stiu sigur.Cata putere ai avut....Sa fiti sanatoase


De la trombofilie. Mersi racheel si voi sa fiti sanatoase si sarcina usoara in continuare. Si eu te stiu de la oligo.

+15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Buna ,
Imi cer scuze ca n am mai intrat atatea zile dar am fost cu nervii la pamant si nu mi a mai ars sa deschid calculatorul
Joi dimineata am fost la eco de 14 sapt si de atunci a inceput nebunia
BB este bine , in schimb am colul f scurtat si contractii .Un lucru bun este ca macar este inchis (colul) .Cum va spuneam , a inceput nebunia , in mai putin de 24 de ore am consultat 3 dr , stres , suparare , nervi etc.
Nu vreau sa intru in detalii pt ca nu vreau sa va sperii si pe voi , dar poate spuneti o rugaciune si pt mine
O sa mai intru cand pot sau am vesti
Numai bine tuturor !

PS: fetei mele intre timp i a crescut putza :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Nu am reusit sa va mai prind in capitolul 29 dar aici nu mai scapati

Am vazut ca ati discutat de scutece,lucrusoare pentru copii,.....
Eu nici nu m-am gandit inca la aceste aspecte, am zis ca o sa ma mobilizez in ultimele 2 luni si le cumpar pe toate atunci

Jade ne rugam pentru tine si-ti tinem pumnii sa treci cu bine peste toate problemele. Acolo sus exista cineva care te sustine mai presus de noi. Felicitari pentru putulica

Mai fetelor, ori eu am innebunit ori am senzatia ca ma umflu pe zi ce trece. Parca explodez, burtica nu prea mai este burtica e ditamai burtoiul, au inceput sa mi se cam umfle si piciorele, oare e prea devreme? Tocmai ce ma laudam ca nu am acumulat multe kg pana acum, insa in aceste momente evit sa ma urc pe cantar.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Buna ,
Imi cer scuze ca n am mai intrat atatea zile dar am fost cu nervii la pamant si nu mi a mai ars sa deschid calculatorul
Joi dimineata am fost la eco de 14 sapt si de atunci a inceput nebunia
BB este bine , in schimb am colul f scurtat si contractii .Un lucru bun este ca macar este inchis (colul) .Cum va spuneam , a inceput nebunia , in mai putin de 24 de ore am consultat 3 dr , stres , suparare , nervi etc.
Nu vreau sa intru in detalii pt ca nu vreau sa va sperii si pe voi , dar poate spuneti o rugaciune si pt mine
O sa mai intru cand pot sau am vesti
Numai bine tuturor !

PS: fetei mele intre timp i a crescut putza :)


Off JAde.. stia camady ceva... ma rog pt voi sper sa fie bine, ai credinta .. noi ne rugam pt tine, si te rugam sa mai intri sa ne dai vesti despre voi

17+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, suntem alaturi de tine si felicitari pentru cuculet





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 17+ cu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput