Aspirante si Gravi Nou-Venite (106)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

hai ca iar ne-am impotmolit ...si mai ales la final de capitol
eu am lipsit din motive intemeiate...
au implinit buburuzele 1 anisor , ne-am distrat , am papat tort , am luat mot...

lia ce-mi vazura okisorii 37 de saptamani ...frumoooos. bravo.

mvb ai idee unde pot gauri urechiusele fetelor pt a pune cercelusii . avand in vedere ca nu mai sunt mici mici...

hai ca mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Joann LA MULTI ANI gemanutelor , sa creasca mari, sanatoase, frumoase si norocoase!


Cat despre gauri in urechi, noi avem deja un istoric bun de povestit.....noi i-am facut topmodelei gauri la 7 luni, pt ca ea cum nu prea are par, toata lumea in parc o facea baietel atunci cand nu era cu rochita si asa ca mi s-a pus pata sa ma interesez unde si cum sa fac gauri la fata......sunt 2 metode: cea clasica cu acul sau, mai modern, prin saloane cu un capsator "super modern" care e moartea tzesutului muscular.....m-am interesat despre ambele metode si o prietena care o perioada a facut pearsing, mi-a spus nici sa nu ma gandesc sa fac cu acel perforator, pt ca distruge tesutul, ca si cum ai arunca o piatra in geam....la noi se face asa la salonul via-a vis de scoala 11, Cristine Valmy...m-am dus acolo sa vad ce si cum....am cerut sa imi arate "aparatul" si mi l-a scos dintr-un sertar plin de bani si chitantiere.....arata ca un perforator de hartie si nu se poate steriliza.....deci pt mine, a cazut din start metoda asta.....mai stii ce puscariasi si turbate si-au facut gauri cu aparatul ala care nu se sterilizeaza? pt ca nu ai cum
Asa ca noi am vb cu cineva de la Maternitate , cu o asistenta de la copii si uite asa intr-o zi ne-am dus la spital si i-am facut gauri....nu-ti spun cat plans si cata jale, ca am zis ca nu mai chinui veci de veci copilul asa.....a trecut si durerea, topmodela a uitat, arata ca o zeita cu cerceii, insa dupa o luna s-a infectat urechea stanga de la cercel....in cateva ore, pt ca nici nu mi-am dat seama cand, lobul urechii era plin de puroi.....am ajuns de urgenta la Spitalul de copii in urgenta....mie mi s-a parut o super urgenta, imi tremurau picioarele, vorbeam ca o nebuna...cand i-am scos cercelul a iesit din lob puroi cam cat o boaba de fasola...mai aveam un pic si cadeam in lesin.....fetelor sa stiti ca nu exagerez.....cand Alexia are cate ceva, simt ca imi fuge pamantul de sub picioare.....in urgenta doctorul i-a strans de ureche si am primit un singur tratament, comprese cu rivanol cateva zile, atat.....a trecut in cateva zile, insa copilul a ramas traumatizat de intalnirea cu asistenta care i-a pus cerceii, dar si de intalnirea cu doctorul care a strans-o de ureche......acum topmodela nu mai are cercei si o sa si-i puna cand o vrea ea


Multumita de raspuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui JoAnn

hai ca iar ne-am impotmolit ...si mai ales la final de capitol
eu am lipsit din motive intemeiate...
au implinit buburuzele 1 anisor , ne-am distrat , am papat tort , am luat mot...

lia ce-mi vazura okisorii 37 de saptamani ...frumoooos. bravo.

mvb ai idee unde pot gauri urechiusele fetelor pt a pune cercelusii . avand in vedere ca nu mai sunt mici mici...

hai ca mai vb

mami de bubuline gemene

LA MULTI ANI, SA-TI TRAIASCA PUIUTELE!!!!

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
Florin 18 ani si +37 Matei Ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Joann LA MULTI ANI gemanutelor , sa creasca mari, sanatoase, frumoase si norocoase!


Multumita de raspuns?



multumim de urari

despre raspuns... multumita si nu prea... adeca...asteptam si io unul pozitiv...gen: am fost acolo ,facut asta , totul ok.

imi pare tare rau de ce a patit micuta ta. chiar nu vreau sa treaca vreo buburuza prin asta.

tocmai ce le-am cumparat cercelusi...

uuuoooffff....mai vad eu. deocamdata avem vaccinul, si cica nu se fac gauri cel putin o luna dupa el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

liuta multumesc.

cand facem galerie?

chiar, cum o sa nasti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:


eu i-am facut gauri la 6 luni..cu pistol..in farmacie..l-a sterilizat ..si mi-a zis 10 zle sa o las cu cerceii aia medicinali (snt din oel chirurgical)..dupa aceea i-am pus de aur ..nu a avut vreo problema..ar si eu sun marcata de cat a plans atunci...si ma simt vnovata si acum..daca ar fi sa ale din nou , as lasa-o pana ajunge la varsta cand poate sa zica singura daca vrea sau nu..
pt mine oricum e perfecta si fara cercei si cu...
?
liutza cand scoatem agitatele ?vreun semn ceva ?



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

1. cu scuzele de rigoare, dar suntem muciosi si ne dau si caninii si nu am mai intrat, LA MULTI ANI!!!! Marta si Sara si LA MULTI ANI!!!! Alesia sa cresteti mari, sanatoase si sa aveti noroc!
2. fetelor de ce nu a-ti facut gauri in urechiuse la maternitate in primele zile, cu cat copilul e mai mic cu atat trece mai usor peste durere si uita, cumnata-mea si cumatra asa au facut fetelor si n-au avut nici un fel de problema.
3. Bafta la vaccinare joann, pe noi ne-a programat in decembrie la testare pt BCG pt ca nu s-a facut bubita si nu se cunoaste nimic pe umar si daca iese negativ ne revaccinam.
4.LA MULTI ANI!!!! Maysaa pt duminica, ca parca vad ca nu mai apuc sa intru, sa fi sanatoasa si cu noroc.
5. Liuta ma gandesc la tine si astept vesti marete, nastere usoara!!!!!
va pup fetelor, week-end placut!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

am uitat sa ne laudam ca la 1 an si 2 luni si 13 zile avem 10 kg si 6o de grame imbracat cu pampers, un body subtirel si strampisori si 84 de cm si 8 dinti si 4 maselute si caninii pe drum , cei de jos or sa iasa primii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

si ca sa-l si parasc nu vrea sa vorbeasca, in schimb se chinuie cu piesele de lego sa le imbine, ii place sa se joace cu mingia, ii place sa se ascunda sa-l gasesc si ii place sa sara din pat in patut pt ca-s lipite si se poate urca pe perne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

poate reusim in week-end sa trecem la capitol nou, cine se ofera sa-l faca?
papa

Mergi la inceput