Este posibil?

Este posibil? | Autor: cris_stef

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,


Nu chiar ma pricep, un prieten mi-a trimis acest link ca si posibila cauza a cutremurelor:

http://www.youtube.com/watch?v=QtVMHe1_w4c&feature=player_embedded#at=12

Pare posibil, plauzibil. Dar CHIAR este posibil? I-am raspuns ca oricum omul este o fiinta care se autodistruge, un animal cu inteligenta, care a introdus vaccinurile netestate, mancarea modificata genetic, stresul informational, etc. Sa mai incerce "in numele stiintei" si astfel de experiente este foarte probabil si foarte posibil.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Dintre aiurelile postate pe youtube sau pe bloguri si teoriile formulate matematic in cartile si articolele stiintifice eu le aleg pe ultimele.
Eu i-as recomanda prietenului tau o carte introductiva in geologie sau in dinamica pamantului. Fara formule, dar macar cu explicatii logice, fara parfum conspirationist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mi-a placut mult ideea impingerii ionosferei in sus si a revenirii ei in pozitia initiala, de parca ionosfera ar fi un fel de patura sau plapuma - mama ei de ionosfera - Dar daca te gandesti ca nu sunt altceva decat o parte dintre moleculele si/sau atomii componenti care sunt ionizati, proprietate datorata radiatiilor ultraviolete, si care atomi(ioni) nu se misca in sus si in jos ca asa vrea muschii cuiva. Ce idiotenie.
Pe de alta parte reflectarea undelor radio este de asemenea o proprietate simpla nu presupune absolut deloc o transformare a unei forme de energie in alta forma de energie nici poveste de stocare sau ma rog ceva asemanator si (re)eliberarea acestei forme de energie stocata si culema frumusetii amplificata - de randament nici nu mai are rost sa amintim chiar daca ne-am reduce la aceasta super dorinta macar exemplificativa.
Clar e cool!

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Intre noi (conspirationistii) fiind vorba, antenutele HAARP sunt o jucarie pe langa monstrul sovietic ce a spumegat unde radio de foarte joasa frecventa in coasta Romaniei.

Tema de casa pentru conspirationistii adevarati: de ce Duga-3 a mai fost tinuta in viata fix pana in decembrie 1989? Razboiul electronic de la revolutie, remeber?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_stef spune:

Acum ca am mai rasfoit pe tema armelor moderne, am vazut si unele destul de ciudate oricum, sunt multe altele.

Ca tot vorbi de arme, putem specula si pe tema Armelor Psihotronice, desigur, cu una din www.subversiveelement.com/MK_Psychotronic_weapons.html" target="_blank">varianteledetaliate in engleza.

Nu stiu cum sa introduc link pe cuvinte, dar voi invata.

Sunt multe gunoaie pe Internet, poate chiar prea multe.

Urmeaza Manipularea Informationala? Deja a inceput cred.



Model de link catre o adresa WEB

Marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

pasul 1:Mod format: Interactiv
pasul 2:Butonul cu Introdu Hyperlink arata ca un Glob, click pe el
pasul 3: scri cuvantul care vrei sa ascunda linkul si apoi linkul paste-uit


de Mamica īndragostita de comoara calare pe testoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Editeaza-ti textul de mai sus si vezi cum am procedat eu. Daca totusi nu te descurci ... let me know!

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_stef spune:

Am reusit si va multumesc. Stii Marius, esti un tip super. Dar ... cred ca stii deja asta.

Multumesc Larasarit, fara recomandarea de a alege Modul Format Interactiv nu as fi reusit. Globul stiam ca inseamna link. Multumesc.

Cat despre arme ... suntem invadati zilele acestea de WikiLeake, un adevarat Razboi Informational

Ca sa citez din Wiki: "Īn era moderna, razboaiele nu se mai poarta si castiga pe frontul clasic de lupta, īn plan fizic, ci pe planul informational. Confruntarile armatelor moderne se duc tot mai mult pe planul inteligentei si al psihicului uman. Aceste noi tipuri de confruntari iau īn considerare Triada puterii descrisa de Alvin Tofler in Powershift. Conform acesteia exista trei surse importante ale puterii: forta fizica, bogatia si cunoasterea."


"Ceea ce este nou si caracteristic razboiului informational este posibilitatea de a manipula informatia vehiculata īn sistemele informationale si uneltele necesare pentru a forma si orienta aceasta informatie. Informatia a devenit o adevarata materie prima strategica idispensabila autonomiei deciziei si succesului oricarei politici. "

"Razboiul informational vizeaza structuri ale domeniului politic, economic, social sau militar, nu doar pentru a le distruge sau paraliza, ci mai ales pentru a le influenta procesele decizionale. "

Mergi la inceput