Mar-Apr (191) Hai Ally, sorina !!! Bv Ssabrya !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama22

antquess si inca multe alte motive de plans imi gasesc :)) mai ales acuma cand e si asteptarea asta ca poate sosi in orice moment :)

38+ Natalia

AMR 8 zile :)

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/




sa iti spun eu acum ce mi s-a spus mie ieri de toata lumea cand plangeam in hohote tu in loc sa fii fericita ca vine bebe, sa fii cu zambetul pe buze si astepti pe bebe , tu plangi... nu mai spun ca cine ca mi-au spus-o pe shleau

deci fii happy, don`t worry !!!

usor de spus si greu de facut, stiu , sunt in situatia aia... eu care deja am trecut de termen.. tu mai ai putin, sa te tii ce nerabdare si stres te-o apuca daca treci de termen si vrei sa nasti natural si nu te bagi la cezariana

_
Mind the Bump!40+ Sophia Nicole

AMR: God Knows!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

lol ama..te inteleg perfect

in legatura cu apartoarele...eu eram total impotriva lor ca nu imi plac cum arata...sunt prea umflate alea din comert...prea inalte...ma enervau rau si am zis ca nu-mi iau DAR am gasit la ikea..niste aparatori super, subtirele, albe, mai inguste..mi se par ideale....
le-am spalat, le-am 'calcat' mai mult asa...sa intre abur in ele...si le las asa...fara huse , fara biz biruri....si cand e cazul le scot si le spal din nou.....sunt super...daca ai ikea pe langa tine..incearca sa dai o fuga..le gasesti la camerele de copii si mai sunt si muuult mai ieftine decat alea de prin oras...parca 30 -40 ron am dat ea...
imi mai place o chestie...ca e O aparatoare....care se duce de jur imprejurul patului..nu sunt mai multe....sa te incurci in ele

AMR: JOI 31 MARTIE!!!!!!!!
Mamica mandra a lui Dani 8 ani si cu o Evelinne luna a 9 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

lissa de ce sa ne suparam......the merrier the better:))

AMR: JOI 31 MARTIE!!!!!!!!
Mamica mandra a lui Dani 8 ani si cu o Evelinne luna a 9 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



bai eu acum am vazut, care o scris la titlu hai strumphy ? ca eu sigur nu

Am fost si am spalat la mana un set de 2 caciulite de bbc si 2 perechi manusele de i le-am luat acum vreo 2 zile in urma dar am uitat sa le pun la spalat si azi am spus sa le spal si sa le calc mai tarziu ca s-a innourat si sta sa ploua la Londra si cine mai stie ce ganduri i-o veni gogoasei cand vede ca se pregateste sa fie tipic englezesc afara ?


Ma duc sa fac pizza aia ca deja am pofta in gat si salivez al meu barbat cica abia asteapta sa vada daca mi-o iesi la fel de buna ca data trecuta


Si iesiti repede la raport ca nu stiu unde ati disparut toate, oricum, se vede ca e weekend si toata lumea pe afara, la shopping, plimbareli... intalneli... de astea

Sunt cu ochii pe voi , astept raspuns cu ce am intrebat la inceputul mesajului



_
Mind the Bump!40+ Sophia Nicole

AMR: God Knows!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

strumphitza pai ce faci? nu nasti? hai odata, uite te incurajez si eu
hai strumphitza


noi am iesit azi afara la o plimbare scurta ca bate vantul. bine macar ca este caldut. dar n-are nimic daca iesim pe vant nu? daca este baricadata bine in carucior...
tot drumul a dormit si cand am ajuns acasa pana am scos-o din combinezon s-a trezit si nici acum n-a adormit, sta acolo in patut si se uita

toate fetele.

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

antguess vad ca si bebelina ta te tine pe jar
grea este asteptarea asta dar mult nu mai este, sigur.


Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor de ce nu mai trebuie folosita fiola de ser fiziologic daca am desfacut-o? pai daca n-o folosesc toata odata trebuie s-o arunc? nu o pot folosi mai tarziu?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus poze cu bebelina. si una de azi de la plimbare nu bagati in seama moaca mea somnoroasa

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ama crede-ma ca si eu eram la fel de debusolata ca nu stiu sa fac nimic. bine, inca mai sunt
dar sa vezi ca o sa te descurci, parca vine totul de la sine si mai ales iti da bebelina o putere.... o sa te descurci sigur

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally la multi ani cu sanatate mamei tale !!!!!!! si mami meu tot luni pe 28 e nascuta!!!!!!! deci si noi sarbatorim si papam multeeee bunatatiii...


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan

Mergi la inceput