Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ralu super tare


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

ralu super tare


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)


sa-ti traiasca motaneii si sa se faca maaaari si frumosi



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ralu multumim frumos

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata si de la noi
multam de coffe bebelu
scriu si eu rpd pana se trezeste buburuza mea...ce mi mai aduc aminte logic

Mirela La multe lunite motanilor, sa creasca mari si sanatosi!

la fel si pt Alessia Timea, Maria Sofia, Felix si Andrei...sa cresteti mari si sanatosi

Monikbt, sa se faca rpd bine buburuza ta, nici eu nu i as da antibiotic

Madalina idioata farmacita..eu ii ziceam vreo 2, mie in Kuafland acu vreo 2 seri imi zice una, haideti doamna, ori la stanga ori la dreapta ca ati blocat intrarea....Idioata...eram cu carutul, nu mai stiu ce am bombanit acolo...

Missmj, super filmuletul cu cada cu tot, nu mai spun de Andrei...innotator mic.si frumos

Roxx si Shines, petrecere frumoasa!
Lorich super filmuletul cu Ana, eu nush sa fac, dar tare mi ar placea si mie!

bun venit buburuzelor noi

am iesit si noi zilele astea, a fost frumos afara, cu putin vant
Eva aseraa a vomat in jet tot ce a mancat cred...mancase ca disperata, dupa aia vroia iar, i am dat un baby drink cu mult chin ca nu vrea biberon, si abia dupa o ora am pus o la san iar ca saracuta n o lua somnul de foame cred

bebelu spor la treaba

gata nu mai stiu,
weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Alessia Timea, Maria Sofia, Felix si Andrei...sa cresteti mari si sanatosi




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata!
Multumesc Ralu ptr raspuns.Nu are alteceva bebelina decat mucisori.Nu i-am dat inca amoxicilina, doar bromhexinul ptr mucozitati. Ea asa e vioaie, mananca si nu are febra...Voi vedea ce va urma. Doamne ajuta!!

Mamica de minune Antonia Luiza.
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monika_bt

Neata!
Multumesc Ralu ptr raspuns.Nu are alteceva bebelina decat mucisori.Nu i-am dat inca amoxicilina, doar bromhexinul ptr mucozitati. Ea asa e vioaie, mananca si nu are febra...Voi vedea ce va urma. Doamne ajuta!!

Mamica de minune Antonia Luiza.
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.



asa a fost si buba. doar mucisori si tuse dar de la muci k se duceau p gat si asa ii mai scotea. in rest, ff vioaie, fara febra manca ff bine



Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

SMS 858 - Doneaza 2 EURO pentru inima copiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Super amuzant filmuletul cu bebe.

La Mute Lunite sarbatoritilor de astazi! Si petrecere frumoasa pt. Roxx si Shines!

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimo

Fluturas, dar nu ai trecut pe lapte AR? Ca la mine AR-ul a rezolvat problema cu regurgitatul. Nu mai stiam ce sa facem, doua luni si jumatate l-am tinut aproape numai in brate ca dadea afara dupa fiecare masa, de multe ori si pe nas. Daca il puneam in patut (inclinat) se mai si ineca, deci a fost groaznic. De cand am trecut pe lapte AR situatia este muuult mai buna. Mai da afara max de 2 ori pe zi si doar cand ragaie.
Eu am folosit biberon Dr. Brown's din a doua sapt de viata si n-a avut vreun efect asupra regurgitatului. In schimb ne-a ajutat enorm ca au tetine pentru prematuri si a putut si al meu sa manance cum trebuie.

Am fost si noi azi afara fara caciula (doar cat a stat in carut). Ca ieri am iesit in parc si cred ca n-am reusit sa stam mai mult de o ora si aia chinuita din cauza caciulii. Asa ca azi, mi-am facut curaj si am zis "Fara caciula!". Sa speram ca nu avem urmari nedorite.


Voi cu ce ii dati pe bebei pe gat, acolo unde fac cute si se inrosesc? Ca eu nu stiu cu ce sa-l mai dau: ii dadeam cu Saprosan, insa asta face rana daca e umed acolo si bineinteles ca e umed mai tot timpul pentru ca mai curge laptic; mai nou am incercat cu unguent de galbenele, dar nu stiu daca e o idee stralucita.

Luca Alexandru, mica mea comoara


mimo eu am mai spus: eu folosesc un PREPARAT din farmacii F BUN .. se vinde in cutiute de 100 si 200gr... se numeste UNGUENT DR.VOINESCU./ e un miracol.cu unguentul asta (care e f unsuros) o dau si la cutele de la piciaore si la maini , si la pliuri , si la pasa si la cur si la cutele de la gat . E suuper buna .

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui monika_bt

Neata!
Multumesc Ralu ptr raspuns.Nu are alteceva bebelina decat mucisori.Nu i-am dat inca amoxicilina, doar bromhexinul ptr mucozitati. Ea asa e vioaie, mananca si nu are febra...Voi vedea ce va urma. Doamne ajuta!!

Mamica de minune Antonia Luiza.
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.



Salut! Monika, Miruna a facut asa ceva-bronsita ne-a zis, plus laringita, cand avea 3 saptamani... Exact acelasi tratament l-a primit si ea. Nu facea febra, cica, zice medicul, la bronsita se poate si sa nu faca.
Eu i-am dat tratamentul pentru ca am fost foarte foarte panicata...cand vedeam cum se ineaca si se sufoca cu mucozitatile.. S-a vindecat repede, in vreo 3 zile.
Drept e ca a durut-o burtica in perioada aia si mi-a fost tare mila de ea. Acum, sincer, nu stiu ce as face, daca i-as mai da antibiotic. Sincer nu stiu. Sanatate multa la bebelina!

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput