*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008! (482)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Teodora,

Lui Siluan nu i-a iesit o analiza bine si au fost astazi de urgenta la Fundeni s-o repete. Asteptam rezultatul. Medicii oricum ziceau ca Micu arata bine.
Deci, sper ca-i bine si ca prima data a fost o eroare de laborator.

Mrlh,

Eu una n-am sa ma apuc sa iau iod. In lipsa unor indicatii clare, poate face mult rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata randunici!

si ceaiul sunt gata! Va astept la o sueta.


Mirela, referitor la norul acela care-i in drum catre noi, nu stiu ce sa mai zic, motive de ingrijorare sunt, dar totusi inclin sa cred ca nu va fi ceva care sa ne afecteze puisorii.
Sunt de aceeasi parere cu Gudinde, nu as lua iod pentru nimic in lume.

pentru sufletel Micu mic, Dumnezeu sa fie cu tine! Trebuie sa fie bine! pentru Simo27.

Gudinde asteptam vesti!


Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Gudinde multumim pt.vesti!Sper sa fie intradevar o eroare de laborator!
Nici eu nu ma apuc sa le dau iod copiilor!Ziceau la stiri ca inca in Franta nu s-a depistat nivel crescut de radiatii!Daca mint nu stiu!
Mirela si eu ma inscriu in clubul celor bolnavi de tiroida,chiar acum 1 ora am venit de la eco si nodulii mei sunt bine merci la locul lor;analizele sunt insa mai bune decat data trecuta!
Sa vedem ce va fi!
Mariana cum e mama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Teodora

Mama e mai bine, i-au mai scos din tuburi, a inceput sa manance. In schimb Biculina a facut iar temperatura, ce virus tembel o mai avea...nu stiu. Am fugit de la serviciu sa-i scad temperatura, doctorita era la o sedinta....offf. Ne ducem dupa amiaza la cabinet. Nu sunt deloc obisnuita cu temperaturile astea. Voi, fetelor, cum procedati sa scada rapid temperatura?

Sunt trista....ma duc sa-mi fac un ceai de tei sa ma linistesc. Si mai am o multime de rezolvat la munci...Nu pot sa ma concentrez..

Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Mariana la noi ultima data Antonia a facut febra 6 zile;era sub antibiotic si mi-a spus dr.ca sa il scot si sa il inlocuiesc cu Sumetrolim;din ziua in care l-am scos s-a terminat si cu febra!Virusurile astea isi cam fac de cap!Sanatate Biancai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora racz

Mariana la noi ultima data Antonia a facut febra 6 zile;era sub antibiotic si mi-a spus dr.ca sa il scot si sa il inlocuiesc cu Sumetrolim;din ziua in care l-am scos s-a terminat si cu febra!Virusurile astea isi cam fac de cap!Sanatate Biancai!


Teodora, noi nu mai suntem pe antibiotic de marti, la control toate ok....nu stiu ce sa mai spun...are in continuare nasul infundat...sa vedem ce ne mai prescrie doctorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Nu stiu daca reusesc sa mai intru in we.
Doresc sa transmit felicitari de astazi pentru:

LA MULTI ANI Oana Teodora!
pe mami lianam!

LA MULTI ANI Sophia!
pe mami cenia
LA MULTI ANI midasnu!


Mariana, mamica de Bianca Alessia, berbecutza mea draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Buna, fetelor!

L-am vaccinat in sfarsit pe Vladut marti ( nu mai stiu daca va spusesem, dar incurcasere borcanele si pentru Vlad primisera Varilrix in loc de Rotarixul comandat, asa ca am asteptat o saptamana sa vina vaccinutul bun). A facut febra seara si atat. Vesel la maxim, am scapat si de asta! Iesim mult pe afara, cat de mult in permite programul Sofiei, ca ea are nevoie de pat sa doarma :D Asa ma bucur de vremea asta frumoasa, de nu va spun! Dar de duminica se strica vremea si..iar iesim cu tzaraita.

Mariana, sanatate Biancai! Nu stiu ce sa zic, nu imi place febra facuta sub tratament cu antibiotic. Ori e o viroza si antibioticul e inutil, ori nu e, dar nici antibioticul nu e ala potrivit... Rapid ii scade cu supozitoare cu novocalmin sau diclogesic, dar sunt asa, de ultima electie cand nimic altceva nu mai functioneaza. Du-o la medic, sa o vada, daca poti!

Mirela, nici nu vreau sa ma gandesc prea mult, sunt ca strutul cu capul in nisip acum Nu mi-e frica pentru mine, mi-e frica pentru copii...nu avem decat sa credem in ce ne spun astia...

Alina, du-te in Italia !

Va ! Avem weekend plin, mergem la ziua fetitei celei mai bune prietene a mea, abia asteapta Sof! Weekend placut sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Olga distractie placuta!Ma gandeam eu ca sunteti pe afara!Pup copilasii!
Mariana mai aveti febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor va invit la un capuccino sau un ceai verde ce preferati.Va urez in continuare sa aveti un week-end linistit si insorit
Mariana cum se mai simte mama ta?Dar Bianca?Ati reusit sa scapati de febra?Va urez insanatosire grabnica

Mergi la inceput