Pufi de ian-feb 2010 (8) - Felicitari Bea!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

aaa... stiati ca profilaxia rhitismului se face din timpul sarcinii? se face o injectie in luna a 7-a? eu habar nu am avut...



Nu stiam...nu m-a intzepat nimeni....

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

scuze.. rectific...
in sarcina profilaxia rahitismului se face in trim III cu 1000-2000 UI per os asociat cu 10 zile/luna calciu 1-2 g.
my bad, scuzeeeee...

injectia e tot asa, pt mamele care nu au luat de fel vit. D sau calciu in timpul sarcinii...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

scuze.. rectific...
in sarcina profilaxia rahitismului se face in trim III cu 1000-2000 UI per os asociat cu 10 zile/luna calciu 1-2 g.
my bad, scuzeeeee...

injectia e tot asa, pt mamele care nu au luat de fel vit. D sau calciu in timpul sarcinii...



Visez, visez...

povestea unei pastai...numita bbTo


Nici eu nu am facut nici o injectie in sarcina, si nici nu am luat vitamine.
In schimb imi faceam analize cam la 1.5 luni ca sa am cu ce sa ma bat cu doc ca nu vreau sa iau vitamine ....mare capoasa mai sunt uneori!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Voiam si eu sa va intreb 2 chestii:
1- ati inceput sa spalati hainutzele lor la comun cu a voastre? eu inca nu dar as incepe, fara lenjeria intima bineinteles;
2- noaptea ii schimbati de pampers? daca nu sunt prea chiauna de somn o mai schimb caci orice scutec i-am dat daca facea pipi tot se simtea rece la funduletz, si asa ma simt de vinovata s-o las , mi-e frica sa nu faca vreo cistita ceva...

pui mic


1. ii spalam separat. si o vom face cel putin pana la 2 ani(cred), pt ca are pielea foarte sensibila si nu vrem iar la doctor.
2. noaptea nu il mai schimb de mult, decat daca face kk sau se umple repede scutecul.



Mami a lui Cristi



NOUTATE: Cercei "Veselie" si www.lucrumanual.tk/cercei/57-cercei-stea-bleu.html" target="_blank"> Cercei "Stea" bleu


Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Da, da, Bea...sa ne spui daca vrei sa te trecem pe prima pagina.

Eu rufele ei le spal tot separat, am trecut si noi adultii pe persil sensitive si balsam sano sensitive. Poate ca mai incolo o sa mai amestec unele lucrusoare cu hainele noastre.
Noaptea nu o mai schimb de muuulta vreme. Sunt pufuleti care fac kk noaptea? (am citit si eu la micki, de aia intreb) A mea a facut azi...dupa 3 zile de pauza.

Doarme matzoasa, am recuperat tot.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

scuze.. rectific...
in sarcina profilaxia rahitismului se face in trim III cu 1000-2000 UI per os asociat cu 10 zile/luna calciu 1-2 g.
my bad, scuzeeeee...

injectia e tot asa, pt mamele care nu au luat de fel vit. D sau calciu in timpul sarcinii...




Io am luat de toate...acid folic, elevit, cal-C-vita, ferretab..dar de intzepat..tot zic ca nu m-a intzepat nimeni, cu nici un D...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Sunt pufuleti care fac kk noaptea? (am citit si eu la micki, de aia intreb) A mea a facut azi...dupa 3 zile de pauza.



Da, ce chestie...iris n-a facut niciodata kk noaptea; Da' recupereaza ziua...cam trezirea si kk, so...cum doarme de 3 ori..cam 3/zi..

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Da, da, Bea...sa ne spui daca vrei sa te trecem pe prima pagina.

Eu rufele ei le spal tot separat, am trecut si noi adultii pe persil sensitive si balsam sano sensitive. Poate ca mai incolo o sa mai amestec unele lucrusoare cu hainele noastre.
Noaptea nu o mai schimb de muuulta vreme. Sunt pufuleti care fac kk noaptea? (am citit si eu la micki, de aia intreb) A mea a facut azi...dupa 3 zile de pauza.

Doarme matzoasa, am recuperat tot.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Buna Miri

Kk noapte nu e o chestie curenta. A fost de la dinti, de cateva ori, cand facea moale. Acum face kk 1-2 ori pe zi. Sau deloc. Depinde.



Mami a lui Cristi



NOUTATE: Cercei "Veselie" si www.lucrumanual.tk/cercei/57-cercei-stea-bleu.html" target="_blank"> Cercei "Stea" bleu


Magazinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Pentru ca avem ambele bunici - se schimba tura - la noi, sotul a hotarat ca ne intoarcem tarziu acasa ......deci ma scoate sotul in oras....wow....

am plecat. v-am pupat.
o seara linistita va doresc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Pentru ca avem ambele bunici - se schimba tura - la noi, sotul a hotarat ca ne intoarcem tarziu acasa ......deci ma scoate sotul in oras....wow....



Distractie frumoasa sa aveti!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput