Aradence DC - (161) - Felicitari Miha! 5 x mamica

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!

Mara are de ieri ochelari, hipermetropie 0,5 la ambii ochi plus astigmatism. Azi i-am achizitionat, or costat aproape cat unii de oameni mari. Nah, asta e, macar ii plac, toata ziua a stat cu ei pe nas si toata lumea a laudat-o. Si eu trebuie sa-mi cumpar, inca nu am gasit rame pe gustul meu, sunt mai pretentioasa. Plus ca nici nu mai am bani acum de ai mei, iaca mijesc si eu ochii o perioada ca Marilyn Monroe si gata.
Aseara am facut tomografia toracica, in afara ca sunt robotel totul e in ordine, organele toate-s bine si functionale, ganglionii la locul lor si in limitele normale. Implantul sta bine fixat. Maine merg la Szeged sa vedem ce zice si chirurgul, apoi astept analiza cu nr. de criptoccoci si decizia daca intrerup sau continuu tratamentul.
Am intrebat si daca e normal sa am unele parti inca amortite si usor dureroase si am primit raspuns afirmativ.
Flavia, e nasoala traheo-laringita, si eu am avut asta iarna... Rabdare multa, tratament si fara inghetata! Tre sa te vad maine 5 minute.
Merg sa-mi intind oasele ca de dimineata robotesc si ma resimt un pic. La pranz picoteam ca un copil mic, gata gata sa adorm in masina...
Maine e ziua Dorei, stiu ca o sa ii urati in gand, verbal sau scris "La multi ani!". Noi va multumim de pe acum pentru ca maine nu vom fi prin preajma.

Va pup, noapte buna tuturor!

Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

CristinaR, ma bucur ca tomografia e ok. Drum bun maine la Szeged si te asteptam cu vesti bune.
Bine ati venit in randul ochelaristilor!
La multi ani Dorei!
Sa creasca mare si sa va bucurati de ea.

Flavia, imi pare rau ca ai laringo-traheita.
Concediu medical n-ai primit?

Moni, ce harnica ai fost azi! Si Adelina tuseste de cateva ori pe zi, tuse productiva, nu stiu cand mai scapa de secretii. S-ar putea de la Fluidol sa tuseasca Diana mai des, ii expectorant, elimina secretiile. Sa nu-i dai seara ca ii provoaca tuse noaptea.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

LA MULTI ANI, DORA!
Moni, succes sa scapati odata de tuse! Din pacate, Alex cand incepea sa tuseasca des si sec, o dadea pe laringita. Totusi anul asta nu prea am avut treaba cu asta, nu stiu ce ne-a ajutat cel mai mult, pe langa cresterea normala a imunitatii odata cu varsta, dar cred ca eroul a fost Flixotide-ul.
Nu prea l-am intrebat pe Alex ce ar vrea sa se faca, dar cred ca paleontolog , ca e total innebunit dupa dinozauri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI DORA!
Cristina ma bucur ca e totul ok,sper sa vi si din Ungaria cu vestea ca nu mai ai nevoie de niciun tratament
ANCA mai apari si tu ! Va sa zica avem si un paleontolog in trupa

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

Moni, iaca ma mai scoate si pe mine primavara din barlog. Azi am fost super incantata ca am mers spre gradi scaldati de razele soarelui, deja vreau ca soparla, la soooaaareee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

La multi ani Dora. Cristina iti doresc multa sanatare si sa va bucurati de printesele voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

LA MULTI ANI DORA!!!!

Cristina ma bucur ca esti bine si rezultatele de la Szeged sa fie la fel de bune .
Flavia sanatate si ce sa zic tot inainte cu antibioticul .Nu mi-ai zis de Bogdi mai e la karate? Ieri a fost Pityu sa vorbeasca cu nenea antrenorul daca-l ia si de David si a zis ca poate sa mearga de luni. Probabil de luni vor fi colegi de lupte .
Moni ai incercat vreodata sa-i dai la Dia sirop de patlagina ,uite dintrasta http://www.vita-plant.ro/patlagina-sirop . La noi a functionat si gustul e bun si pretul la fel. Fluidolul si pe David l-a provocat mai tare .

o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Dora
O pupam pe papacioasa mica .


Alina, concediu, ce concediu ??? Mai trimit sms-uri clientilor ca nu pot vorbi si sa sune pe un coleg, mai ma chinui la telefon pana mi-a zis unu "nu stiu ce tot zici acolo ca nu te inteleg da bine ii".

Ildy, iarta-ma, am tendinta sa vreau sa raspund si apoi nu mai stiu cui si ce. Da, Bogdi mai merge la antrenamente, ii place. Ma bucur daca va fi si David cu Bogdi. Am inteles de la mami ca s-a pus antrenorul mai tare pe el, in sensul ca il pune sa faca mai multe acum. Eu cred ca abia la anul va fi si el mai atent, pana acum a fost ceva antrenament amestecat cu joaca, dar cata vreme i-a placut l-am dus in continuare, isi mai omora energia si incet incet vede si el cu ce se mananca.

Anca, si io vreau la soare, mare, nisip, etc.

Cristina, asteptam vesti.

Moni, imi trece, ca doar nu ma doboara o chestie de-asta, da iti inchipui ce fain e fara voce sau cu o voce de-aia ciudata .

Si daca tot s-a vorbit de meserii l-am intrebat pe B ce vrea sa se faca cand va fi mare si mi-a spus conducator ... Bun, da conducator de ce zic io? ... De masini ... De ce masini mama? ... De curse zice el. Pilot de curse mama? Da zice el, da nu ma duc prea tare .

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

FLAVIA mortal Bogdi,nici nu ma asteptam de la el de altceva decat legat de masini
ILDI mersi de sugestia cu siropul de patlagina,parca am mai avut odata mai demuuult asa ceva.



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Ioi, asa ceva, nimeni nu a mai scris nimic ... Pe unde umblati? Daca e vreme faina afara nu va mai prinde omu pe aici .

Miha, unde esti, cum esti?

Cristinacsa, am vazut io bine ca ati trecut ieri prin fata biroului meu???

Mie mi-a revenit putin vocea .

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Mergi la inceput