Fluturasi de Mar-Apr 2011(188) Bv scrish, djlaura!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ama22

eu am circulara de cordon
si vreau sa nasc natural
initial mi-a fost frica
acu nu mai imi este
caci una dintre nasicile antoniei
asa a nascut
stia doctorita
a fost intr-adevar mai atent monitorizata
dar a fost ok
a facut epidurala
si s-a nascut bine copila


fratemiu s-a nascut
cu circulara de doua ori
el intr-adevar a iesit putin vanat
si a stat mult la incubator
dar e ok
si el

inainte era aiurea
ca nu se faceau ecografii
si era periculos
acum cand se vede totul nu mai este asa
mie mi-a zis doctorita
sa ii amintesc de circulara la nastere
sa nu cumva sa uite

antguess si eu care credeam ca ai nascut deja

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 38+ PETRA ADRIANA
AMR MAX 14 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemi_b spune:

ama22

eu am nascut natural si bebele a avut circulara, stiam deja de ea si cand am ajuns la camera de garda le-am zis, mi s-a facut si acolo eco, si l-au monitorizat pe bebe de cum am intrat in sala de travaliu pana m-au pus pe masa sa nasc.
n-au fost probleme, a plans tare de cum a iesit dar l-au pus un pic pe oxigen ca era destul de agitat.
din punctul meu de vedere, si al medicului, nu este motiv de cezariana, doar trebuie monitorizat.

Ami mami fericita de Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ama si eu l-am nascut pe vlad cu dubla circulara, natural..si n-au fost probleme..eu n-am stiut de ea desi facusem ecografii, am aflat cand l-am nascut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:



Strumpitz, multumim pt capitol nou!!!

Anaxena, deci..pana la urma cam ce crezi despre intepaturile astea?

Maine dimineata merg la ultima analiza...analiza tampon se numeste si sper sa iasa negativ rezultatul.

Yoni, cum este cu printesica acasa? Imi pare rau ca inca nu ti/ai revenit...dar, inca putin si se uita!!!

Ally , Eduard 38+ sapt bebe

AMR 7 zile MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claubut spune:

Buna seara si felicitari tuturor celor care au nascut!
Am reusit si eu intr-un final sa intru in contact cu voi, desi greu ca scriu de pe telefon. Nu am apucat sa citesc din urma ci doar sa vad cine a nascut de pe prima foaie.
Felicitari tuturor.
Voiam sa va spun ca voi naste cel mai probabil pe 30.03 prin cezariana la 38 de sapt. Bebe este mare (avea lunea trecuta 3.150) si noi il asteptam cu mare drag!
Sper ca de maine sa am si internet pe calculator ca sa mai citesc si din urma!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

Buna seara,
FELICITARI SCRISH, BUN VENIT BEBE LUCA. SA PAPI MULT SI SA CRESTI MARE REPEDE
Alina06st sa imi spui te rog daca mai ai nevoie de cardul de la CBC ca am vazut ca zilele trecute iti spunea Pisuc de cineva ca are un card. Eu azi l-am primit si daca il mai vrei pot sa ti-l expediez. Am adresa, astept doar sa imi confirmi daca il mai vrei.
Cami . Si eu ma tem putin dar mai mult de raceli, ca pt bolile copilariei, eu i-am facut Giuliei toate vaccinurile recomandate pana acum si pediatrul m-a asigurat ca si daca va face ceva boala o va face in forma usoara. Si plus imi palce ca la cresa asta sunt doar 10 copii deci nu e o colectivitate asa mare.
Lalely, eu ti-as recomanda ca batista bebelusului sa o folosesti doar cand bebe e racit, iar pt igiena zilnica sa folosesti ceva mai putin stresant. Ca totusi si pe ei ii sperie zgomotul aspiratorului si nici pt tine nu cred ca e comod sa te tot plimbi cu aspiratorul dupa tine.
Felicia . Miriam ce mai zice?
Miki (sper ca nu confund) ii mai curge ochisorul la Andra? Eu am folosit la Giulia o solutie antibacteriana Vitabact care era f buna si nici nu contine antibiotic. Nu stiu daca se gaseste in Romania ca eu atunci am adus din afara, dar daca nu, cere ceva fara antibiotic, poate gasesti.


Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 35s+ cu Nicoletta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui antguess

am citit un pic din urma si am vazut ca intreba madutza cine naste la municipal :)
EU! dar nu cred ca sapt viitoare


Si eu la Municipal!
Antguess, eu nu te vad trecuta pe lista de pe prima pagina. La ce doctor esti? Ce cuprinde bagajul tau de spital. Da-mi-l si mie repede, inainte sa dispari de aici pt o perioada
Esti prima de care aflu ca naste natural la Municipal. Si eu as vrea asa, desi ma sperie tare gandul!

Maine am eco! La ora 5. Sper sa aflu si eu cum voi naste (natural sau cezariana)


36+

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Ally sigur va iesi negativ rezultatul la tampon, tin pumnii oricum
Este foarte frumos cu printesa acasa
e o minune de la Dumnezeu , nu ma satur sa o privesc, sa o pupacesc.....
ce sa mai spun ..sunt topita

CEA MAI FERICITA de fetita SARA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

fetelor care alaptati, voi ce faceti cu laptele in plus, il conservati??
eu pana acum nu l-am conservat si parca imi pare rau si as incerca sa-l conserv, dar as vrea o parere si de la voi care aveti mai multa experienta
va multumesc


CEA MAI FERICITA de fetita SARA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IONY_82

fetelor care alaptati, voi ce faceti cu laptele in plus, il conservati??


eu inca nu alaptez , dar as zice sa il congelezi. citisem ca laptele congelat tine si 6 luni. sa il ai in cazul in care vrei sa pleci intr-o vacanta de cateva zile
zic si eu...

am schimbat si semnatura: ce putin mai am

37+

AMR 3 saptamani

Mergi la inceput