Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

http://www. nou-nascuti .ro/print/0-12-luni/cum-vad-bebelusii.html
spatii dupa www si dupa nou-nascuti

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

andri...m-au sunat de la spitalul unde am nascut..sa ma intrebe cand vin sa fac testele pt vaz..ca cele pt auz mi le-au facut la externare
de aceea am intrebat ca trebuie sa bat drumul pana la bucuresti..
pai bebe se benocleaza si rade la carusel cand il pun in pat si are o perna rosie pe care o adora..rade la ea si intinde manuta spre ea..eu cred ca vede deja..

cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

la 2 luni taman rosu si verde disting
deci bebe e pe drumul cel bun
citeste si tu din link si urmareste-l .. eu asa fac ... si suntem , ca si voi , in grafic

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

ceau fetele!

Ne-am intors si noi dintr-o plimbarica scurta, fiindca am inghetzat, el ar fi vrut sa mai stam, asa ca l-am adus sus cu landoul si doarme si acum

Voi, mamicile ce mai ziceti, cele de bb 2 comunicati din experientza voastra cand aveti timp, ca sa mai aflam si noi astea nestiutoarele...

BB-yasmi stii cumva daca carucioarele de la mall se pot inchiria si cat costa? Ca parca tu stai in zona... M-ar tenta si pe mine o excursie cu bulinutzul mic la mall, am inteles ca e si loc de alaptat acolo, sti ceva?

Mamica fericita de papushica draga si scumpa, Dorian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna fetele! Raportez bebelus vaccinat si plangacios. Acu a atipit un pic si am intrat sa vad ce mai faceti si voi. Ma duc sa citesc din urma si revin.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZIKI, felicitari pt decizie, si eu am trecut prin acelasi lucru, cu calcule si socoteli (care nu-s in favoarea noastra...), dar cand am luat decizia asta am fost cea mai fericita din lumea, imi venea sa scot capul pe geam si sa strig ca o sa stau 2 ani cu bebelina mea acasa!
Chiar m-am gandit la tine zilele trecut, ca spuneai ca vreti sa plecati din tara, vroiam sa te intreb in ce stadiu mai sunteti cu decizia asta.

teste de vaz - asta n-o mai stiam...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

ROXX eu chiar am rugat invitatii care au copii sa ii aduca. Imi place sa fie copilasi multi la botez. Pe cei sub 7 ani nu i-am trecut la numarul de persoane.
Super ideea cu facutul invitatiei pe hartie foto. Acu eu am o problema cu centrele foto care baga pozele la procesat fara sa isi mai arunce un ochi la ce iese si de fiecare data cand am dat poze la facut (destul de des) imi taie ba o scafarlie, ba niste picioare, ba pe cineva din margine, ba nu e centrata poza ... si de fiecare data am dat in alta parte tocmai din acest motiv. Nu se uita si ei sa mai regleze marginile. O sa ma apuc si eu de invitatii (cand m-o lasa piciu asta miorlait) si cand o sa ma duc cu ele la procesat o sa le atrag atentia sa o centreze bine si sa nu taie nimic ca la astea ar fi chiar aiurea sa lipseasca o banda de text stanga/dreapta.
Site-ul cu cruciulitele de 7 lei nu l-am mai gasit, dar am vazut pe site-ul dat de Lori (e-accesorii) niste modele super dragute la 2-3 lei. Mi-au placut mult. Au si acolo de 7-14 lei dar pt cei bogati.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Big problem cu bebe meu..a venit vecina de sus cu fetita de 9 luni pe la mine..cand se apropia de el si chiuia de bucurie..barbatelul meu se punea pe plans..cu sughituri. ma baga la idei
o fi din cauza ca eu ii cant cateodata fara sa imi dau seama ''are mama o fetita'' ? sper totusi sa ii placa femeile




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:


Simo..stai linistita..ca nu-i plac femeile mature...o asteapta pe fica-meati-am zis eu ca lui Edu ii place gerovitalul



Citat:
citat din mesajul lui Shines

Big problem cu bebe meu..a venit vecina de sus cu fetita de 9 luni pe la mine..cand se apropia de el si chiuia de bucurie..barbatelul meu se punea pe plans..cu sughituri. ma baga la idei
o fi din cauza ca eu ii cant cateodata fara sa imi dau seama ''are mama o fetita'' ? sper totusi sa ii placa femeile




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

aa..da Angie,asa e. numa bine o sa fie




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput