Dovleceii veseli se simt bine impreuna!(22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Ghicitoare:

Stiti de ce topicul dovleceilor veseli nu mai e vesel?
Pentru ca dovleceii veseli au ajuns sa fie cam nervosi si mincinosi

Cand suntem mici,spunem lucrurilor pe nume.Nu ne place un coleg,il excludem,nu avem secrete si nici nu stim sa avem.
Ajungem adulti si invatam sa ne ascundem.Sa nu spunem tot ce gandim,doar o parte,adica suntem falsi,cu mai multe fete.Iar altii,ne pastram demnitatea si ne asumam responsabilitatea pentru faptele noastre,sau pentru vorbe,fie ele si directe,fara perdea.
Oare cine este pus la colt?Cel care ascunde sau cel ce isi spune direct opiniile?

Ce urat sa spui despre copilul altuia,intr-un loc privat:
"E cam uratel copilul lui X..."
Iar public sa il lauzi.

Sau:"Cutarescu este o persoana rea,nu o plac!"
"X sta cu Y pentru ca are interes financiar"

Ghici ciuperca cine-i?


Ahhh,cine se simte cu musca pe caciula,il sfatuiesc sa stea in banca lui!Sau poate vrea sa spuna singur despre ce e vorba.
Ma gandeam doar,ca cei care habar n-au ce se intampla...sa nu mai aibe incredere si sa scrie ce se petrece cu ei sau in casa lor...

I love lady gagga!

Good bye dovlecei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza girls!

Vai Sabina, esti mortala! M-am ciupit de degetul mic sa fiu sigura ca nu visez

Cati, cum sunteti mami?

Anomis, imi dai de veste cand te vezi cu Croco, m-as incumeta si eu sa vin.

Diamar, zilele astea numai la voi m-am gandit, sper din tot sufletul sa fie bine!

Noi suntem in pregatiri pentru inscrierea la gradinita, trebuie sa-i fac ceva analize plus un vaccin. Am vazut si meniul lor, nu e chiar ce mananca Natalia, dar ma gandesc sa merg sa discut cu ele, sa gasesc ceva varianta de mijloc. Eventul sa-i duc eu ceva desert facut de mine..nu stiu, inca ma gandesc la o solutie buna.

De ceva vreme am vazut ca are un mic strabism la ochisorul stang:( si la inceputul lui aprilie mergem si la oftalmolog. Sunt un pic ingrijorata:(, abia astept sa vad ce ne zice.

Cristina, Lull, mai iesiti prin Moghioros?

Va pup girls, ma duc sa fac mancare si curat si restul treburilor



Pentru puiul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

Heeeei, n-am mai scris de ceva vreme (cred ca vreo 3 luni?), dar nici n-am reusit sa mai citesc. Recunosc ca nu sunt la curent cu nimic, mai aflu de vreun pitic si mamica lui de la mamicile cu care ma mai vad sau mai vorbesc la telefon.

Mi-e dor de forumul asa cum il stiam si cum eu l-am descoperit, dar e adevarat ca copiii nostri au crescut, avem alte prioritati, ne tin ocupate, multe dintre noi mergem la job. Eu cel putin cad rupta seara.

Noi suntem foarte bine, Maia e tare energica, e un fel de dinamita , nu sta 5 secunde intr-un loc. Face progrese, e in limitele normale, vorbeste vorbe, sta mult afara si pe orice vreme. Mai nou face mancare la ratze (mesteca cu un bat in nisip si pe urma il baga intr-un castron cu apa). Adevarul este ca mi-am dorit mereu sa am o fetita bucatareasa .

Ce sa va mai zic? Sunt cateva persoane care mi-au ramas in suflet si la care ma gandesc. Mi-e dor de momentele in care impartaseam frumos "de-ale bebelusimii". Din pacate mie imi este imposibil sa mai fiu aici la fel de activa ca in trecut. Nici macar nu reusesc sa mai citesc. Ma bucur ca se intuneca mai tarziu pt ca ajung pe lumina acasa si pot sta cu Maia afara.
Imi pare rau de tot ca am ratat aici pe forum niste momente speciale...ziua lui LUTO e unul din aceste momente (draga mea, te imbratisez cu tot dragul ).

Am aflat ca iulika a nascut - sa-ti traiasca copiii si sa fiti cu totii sanatosi si frumosi.

Va pup dragelor si va doresc sa aveti o primavara frumoasa, sa fiti bune si zambarete .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

da, e clar, sunt pe aceesi lungime de unde cu fram. vezi mai mami cum ne-am "trezit" noi in acelasi timp pe aceeasi pagina? nu ti se pare ciudat?

cred ca e ceva la mijloc, vreun complot, vreo lucratura ...

hai, nu te ingrijora cu natalia...vorbim. te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Ghicitoare:

Stiti de ce topicul dovleceilor veseli nu mai e vesel?
Pentru ca dovleceii veseli au ajuns sa fie cam nervosi si mincinosi

Cand suntem mici,spunem lucrurilor pe nume.Nu ne place un coleg,il excludem,nu avem secrete si nici nu stim sa avem.
Ajungem adulti si invatam sa ne ascundem.Sa nu spunem tot ce gandim,doar o parte,adica suntem falsi,cu mai multe fete.Iar altii,ne pastram demnitatea si ne asumam responsabilitatea pentru faptele noastre,sau pentru vorbe,fie ele si directe,fara perdea.
Oare cine este pus la colt?Cel care ascunde sau cel ce isi spune direct opiniile?

Ce urat sa spui despre copilul altuia,intr-un loc privat:
"E cam uratel copilul lui X..."
Iar public sa il lauzi.

Sau:"Cutarescu este o persoana rea,nu o plac!"
"X sta cu Y pentru ca are interes financiar"

Ghici ciuperca cine-i?


Ahhh,cine se simte cu musca pe caciula,il sfatuiesc sa stea in banca lui!Sau poate vrea sa spuna singur despre ce e vorba.
Ma gandeam doar,ca cei care habar n-au ce se intampla...sa nu mai aibe incredere si sa scrie ce se petrece cu ei sau in casa lor...

I love lady gagga!

Good bye dovlecei!


_

"Mogalnete" in Tara Soarelui Rasare


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla



oare chiar asa sa fie?? Chiar stii tu adevarul in totalitate si poti sa faci asemenea supozitii?? Chiar il stii?? Cu mana pe inima??
Aaa, eu nu sunt aia de trebuie sa stau in banca mea cum de altfel nu cred ca trebuie spus asa ceva cuiva cu bune sau cu rele. Este ca meriti o mare ??
Stii tu vb aia cu cel fara de prihana sa ia piatra si sa arunce primul? Oare chiar cel para de prihana te-a indrumat pe calea cea dreapta?? Eu zic sa te mai gandesti.
Am dat quote-ul ca sa nu se piarda asemenea piesa memorabila...

Mai avem un pasaj memorabil dat de Iulika in quote care pare muuult mai naucitor decat mici barfe pe ici pe colo facute in grupuri restranse. Nu este evident ca nu ne putem place toata lumea pe toata lumea?? Eu n-am asemenea pretentii, din pacate.


Despre noi...nici nu stiu ce este de zis deosebit. Incercam sa profitam de faptul ca se mareste ziua chiar daca aerul inca este destul de rece.
Azi ar trebui sa mergem sa facem ultimul rapel la vaccin dar Radu are muci asa ca sa vedem ce ne va zice doctora.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Oh,dar stai Lili.
Am sters eu oare mesaje pana acuma?
N-am spus ca trebuie sa placem pe toata lumea,dar sa vorbim pe la spate este tare urat!Pentru oricine o face,si modul in care o face!
Si daca tot ai simtit nevoia sa explici...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Draga Sabina eu nu pot decat sa imi fac cruce, si sa zic: "Mareee ti-e gradina Doamne....".

Avand in vedere ca nu e prima oara cand se scrie aici ca dovleceii veseli nu mai sunt veseli din cauza unor anumite persoane, eu ma retrag, si o rog pe Uka, gagga, wakka sau cum s-o mai numi, sa reinfiinteze dovlecelul vesel si taverna dupa care tot tanjeste toata lumea.

Eu ma retrag pentru ca nu am ce cauta aici, asa cum bine am spus de la inceput, atunci cand nu am vrut sa ma mut aici....se pare ca instinctul meu a stiut el ce a stiu, proasta eu ca nu l-am ascultat si am tras aiurea de cine nu trebuia...acum iese adevarul la iveala.

O zi buna va doresc....pentru cine o mai fi asa, ca mi-e mie ....dar mai bine ma abtin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Neatza ladies,

dau o o cafea tare tare ca Ama intre 4 30 si 6 30 avea mare chef de joaca, cu mingea cu animalelele numai cu tzitzi nu...iar dupa am visat ca am pierdut-o ..COSMAR..imi ziceam tot timpul ca e vis dar nu ma putea trezi nici pace...dne ce senzatii...sper sa nu traim ever asa sentimente....

Eu mi-s blonda si pricep greu zau...adica acum sunt in ceata.. zau daca pricep ceva!inteleg ca sunt fete mai apropiate, dar habar nu am ce se intampla acu! de ce, pentru ce? cine cum si cand?

Frag, am vb si cu Cris, sper sa ne vedem curand! Nati merge la gradi 2 zile pe saptamana? Doamne abia astept sa ne povestesti cum ii place!

Anomis mami sper doar ca nu te-am privit in ochi si nu te-am recunoscut! Ar fi jenant!Altfel sunt destul de imprastiata! Abia astept sa va vad!

Katy am asteptat aseara mesajul tau! Te rog spune-ne poate te putem ajuta!

Hepi o incantare mami sa te revad! Mi-o imaginam pe Maia cum pregateste papa! Cred ca e vis! Ama da sa pape tuturor animalelor si celor din videoclipuri! E atat de darnica ca uneori imparte tzitzi cu animalutele!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Oh,dar stai Lili.
Am sters eu oare mesaje pana acuma?
N-am spus ca trebuie sa placem pe toata lumea,dar sa vorbim pe la spate este tare urat!Pentru oricine o face,si modul in care o face!
Si daca tot ai simtit nevoia sa explici...


_

"Mogalnete" in Tara Soarelui Rasare


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla



Nu stiu daca tu ai sters sau nu, chiar nu m-a pasionat vreodata sa fac astfel de statistici in ceea ce te priveste...dar am constatat ca era la un moment dat o moda asa ca am generalizat. Imi cer scuze ca am facut-o, dar mesajul scris de tine este demn de o mare

Asta cu discutatul pe la spate...daca e sa spunem adevarul...cred ca cine te-a informat pe tine, te-a informat prost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Oh,dar stai Lili.
Am sters eu oare mesaje pana acuma?
N-am spus ca trebuie sa placem pe toata lumea,dar sa vorbim pe la spate este tare urat!Pentru oricine o face,si modul in care o face!
Si daca tot ai simtit nevoia sa explici...





Nu stiu daca tu ai sters sau nu, chiar nu m-a pasionat vreodata sa fac astfel de statistici in ceea ce te priveste...dar am constatat ca era la un moment dat o moda asa ca am generalizat. Imi cer scuze ca am facut-o, dar mesajul scris de tine este demn de o mare

Asta cu discutatul pe la spate...daca e sa spunem adevarul...cred ca cine te-a informat pe tine, te-a informat prost!

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

„ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)

Ok,sa spunem ca am fost prost informata si poate am tras concluzii nefondata.Imi pare rau atunci!
Dar ca sa imi arati ca ai dreptate,de ce nu faceti acel forum public,sa vada toata lumea si sa traga fiecare ce concluzie doreste!?

Mergi la inceput