Medicii de la DENT ESTET 4 KIDS va raspund

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Pasta de dinti fara fluor ajuta la curatarea dintilor?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dr.EV spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid

Pasta de dinti fara fluor ajuta la curatarea dintilor?
Multumesc.

Teodora-Ana, de Mihail Vladimir (15.05.2007)



Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!

Da, ajuta. Nu flourul este cel care curata dintii. Conteaza mai mult tehnica de periaj - sa fie un periaj efectuat corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns pentru urmatoarea probleama. Fiul meu de 11 ani are zona in care urmeaza sa ii iasa primul canin definitiv foarte umflata si invinetita. Ce nu stiu sigur este daca invineteala are legatura cu o lovitura care s-a petrecut cu 2 saptamani in urma, eu am remarcat doar de cateva zile. Eruptiile dentare ale dintilor permanenti au fost cu gingii foarte umflate, aproape la nivelul dintilor deja erupti.

Nu as fi nelinista daca n-ar exista invineteala si nu stiu daca ar trebui sa il consulte un stomatolog.

Va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Cum putem beneficia concret de reducerea de 10%?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dr.C.Onaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui squirrel

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns pentru urmatoarea probleama. Fiul meu de 11 ani are zona in care urmeaza sa ii iasa primul canin definitiv foarte umflata si invinetita. Ce nu stiu sigur este daca invineteala are legatura cu o lovitura care s-a petrecut cu 2 saptamani in urma, eu am remarcat doar de cateva zile. Eruptiile dentare ale dintilor permanenti au fost cu gingii foarte umflate, aproape la nivelul dintilor deja erupti.

Nu as fi nelinista daca n-ar exista invineteala si nu stiu daca ar trebui sa il consulte un stomatolog.

Va multumesc mult.


Buna seara,

Cel mai probabil fiul dumneavoastra are un chist sau un hematom de eruptie. Ar fi bine sa faceti o programare la dentist, uneori acestea trebuie sa fie incizate.

Dr. Carmen Onaca DENT ESTET 4 KIDS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Va multumesc mult pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dr.C.Onaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Cum putem beneficia concret de reducerea de 10%?


Pentru detalii puteti sa sunati la clinica.
Nr. 0755602020

Dr. Carmen Onaca DE4KIDS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dr.C.Onaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui squirrel

Va multumesc mult pentru raspuns.


Cu multa placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Cum putem beneficia concret de reducerea de 10%?


A iulia , ca sa puteti beneficia de cei 10% reducere, mergeti pe pagina http://www.desprecopii.com/info.asp?id=3128 si printati bonul cu cod unic. Cu el mergeti la clinica!




Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralutzy_che spune:

buna seara.
baietelul meu are 1 an 7 luni (mentionez ca nu l-am dus la stomatolog inca)si de pe la 8 luni trebuie sa-l tin mereu cu babetica, deoarece saliveaza excesiv si mereu se uda pe hainute. Medicul a spus ca eruptia dentara este de vina, desi cateva luni nu a mai iesit nici un dinte dar copilul saliva foarte mult. Ar putea exista o alta cauza sau simptomele eruptiei dentare se prelungesc atat de mult timpi?

Mergi la inceput