Bebelusi de Sept-Oct '10 A venit primavara!!(49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andr33aaa spune:

avem poze noi in albumul de draguti si iubiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Si ma mai deprima si vremea...la noi fulguieste

Ma gandeam azi sa nu-i dau decat LM, sa nu-i dau mancare....sau oare sa-i dau??

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

EVELINE, eu ieri i-am dat doar lapte, 2 lingurite de cereale si 20ml ceai. Azi de dimineata am considerat ca nu e corect sa ii intrerup mesele abia luate la orele stabilite, asta pentru ca stomacelul bebelusilor e prea mic sa sufere schimbari bruste. Asa ca si-a luat portia de mar cu biscuite, iar la 3 jumate va manca supa de legume(una mai rara, nu apropiata de piure din pdv al consistentei, pentru a spori astfel hidratarea). In plus am decis, asa de capul meu, sa ii dau iar vitamine pentru a-i ajuta organismul sa lupte mai usor cu ce-o fi aia de-i provoaca temperatura.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Si la noi bantuiau mai devreme niste fulgi ametiti...m-am saturat de frig! Deja intru in depresie.

eveline, multa sanatate la toti!

Azi a avut Adelina un meniu tare interesant...galbenus cu urzici. Credeti ca nu i-a placut? A ras tot.

Ana, tare-tare draguta Maia, ca de obicei!

Eu ma duc sa fac un cremes...asa, de plictiseala...si tot de plictiseala cred ca ma ingras...

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

LORA, trimiti si la Tulcea o portie dupa ce termini de facut? mancacioasei!

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

nusha, pupici multi.hai bafta la legume.pupa grasunelul.
lora, pupam mancacioasa.
mari, dar nu-i poti da niste apa sau ceai pt hidratare?
summer, de acord cu nusa.de aia am lasat diferenta asta intre ei.era mai mica dar cele doua sarcini de acum doi ani s-au oprit din evolutie.uite eu o admir pe nusa cum face fata cu copii cu diferenta asa mica.eu zic sincer ca nu m-as fi descurcat, mai ales ca nu am ajutor mai deloc.si da, oricand as face 2, desi e greu si ne mai lasa nervii cateodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna fetele
greu cu 2 ...aseara credeam ca ma apuca damblaua, dar a fost o chestie de moment . A venit o prietena sa o tunda pe Ema, ca e domnisoara si sa arate intr-un fel ...of, a stat nitzel, nu a terminato ca a venit pizza ( a facut tati cinste) a stat la masa cu parul pe ea ca nu m-a lasat so scutur, Pit era in patut si a icneput sa urle, apoi am duso pe Ema la baie si Pit urla de foame...am lasatiope Emm cu prosoul pe ea si l-am alaptat cateva min, apoi am imbracato si am terminat alaptatul...si altele ca nu mai continui, in final am dormit cu aman2 in dormitor, eu cu Emm si Pit in patut...numa ca la 7 Emm s-a trezit si s-a dus la baie apoi a venit sa ma trezeasca

eu i-am dat lui Pit zeama de morcovi si de 2 ori morcov pasat...mai ce kk face de 2-3 ori pe zi si credeam ca avem probleme cu constipatia ca ajunsese sa nu iasa afara 2-3 zile

ce se mai discuta pe aici? of, temperatura! ne-a ferit, insa sus are ceva alb si tare...o fi un dintisor? dar nu ies intai jos?
va pup, e urat si la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna seara,
copiii bolnaviori

Noi cu vesti bune si mai putin bune: avem un dintisor,care se tot agata de lingurita ... si astazi am facut o tumba pe ciment, din scaunul de masina (mai mult s-a speriat, dar are si o vanataie in frunte ... am incercat sa fim calmi, ca mi-am adus aminte ca au mai patit si altii, dar tot am bocit dupa ce s-a linistit el).

Ana, am vazut potia Maiei, o dulcica

Camelia, mamica lui Tudor (10.09.10)
poze martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

si eu as vrea sa fie macar o pauza de 3 ani intre copii( din cauza operatiei), dar am sanse 99% sa fie gemeni tura2, prima ora am scapat

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

va invit la scrumbie la gratar si ciulama de pui cu mamaliguta

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Martie

Mergi la inceput