Iepurasi de mar-apr 2010 la prima aniversare (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Salut fete dragi!
Bluekidoo si Stanucel, va urez multa sanatate!
Ioana, Dumnezeu sa-ti ajute sa treci cu bine peste tratament!
Am adaugat poze noi la semnatura.

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want tobe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

uff...nasol este sa ai toata familia racita..ieri Tanya a fost bazaita toata ziua... m-am chinuit sa o culc pana la 2 aseara, nu mergea nici macar leganata.. doar plangea... vroia doar la mine in brate .. azi vad ca este mai bine dispusa, in schimb noi suntem mai rau decat eram si cum de ce iti e teama nu scapi, mi se infecteaza amigdalele .. si nici pe Tanya nu am unde sa o trimit sa o tin departe de noi de teama sa nu trimitem mai departe virusul tare imi e sa nu se inrautateasca situatia si la ea Si la cat ne-am auto-bagat noi in carantina sa nu imprastiem virusul, acu tre sa ne ducem la cumparaturi ca nu mai are mandra lapte si de-ale gurii pt noi.. sper doar sa fie cat mai gol magazinul si intram in contact cu cat mai putine persoane.. si mai sper sa nu fiu nevoita sa vorbesc ca am un omulet rau in gat care ma pedepseste




Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

La multi ani sanatosi si fericiti Ema Valentina, Ingrid Evelina, Codrin Fabian si David Nicholas!





Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Salutare fete dragi!!!
Noi va invitam la cafeluta de dupa-amiaza, feliuta de tortuletz !!! L-am facut numai bun pentru bebe, cu frisca si fructe de padure

Noi am taiat motul vineri , pentru ca i-am tinut ziua la club (pentru copii), din lipsa de spatiu acasa..Si doar vineri am mai prins liber cand ne-am trezit noi sa rezervam! Am primit o multime de jucarii: masinuta de curte, tricicleta, cort cu bile,paturica cantatoare, etc..Codrin este foarte incantat de noutati, incat nu prea ne mai baga in seama! Azi, de ziua lui l-am tuns,ca de mult asteptam eu taiatul motului ca sa il tund putin, si acum asteptam familionul sa vina la noi..ca vorba aceea...azi trebuie sarbatorit Codrin ,nu?


Si in rest ne laudam ca i-a iesit prima maseluta
cu surle si trambite, biensur!! Sper sa-mi fac timp zilele astea daca ploua si nu iesim afara, sa fac si eu urarile de primul an de viata , tuturor celor pe care i-am ratatdin 3 Martie incoace!!! Iepurasi dragalasi, Anca nu ramane datoare ...asa ca vin si eu cu urari personalizate ,in curand!
pana atunci , multi pupici si multumiri celor care nu ne-au uitat azi, in zi de sarbatoare mare !!!

Anca

Vine, vine primavara !

mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:





LA MULTI ANI EMA VALENTINA!!!
LA MULTI ANI INGRID EVELINA!!!
LA MULTI ANI CODRIN FABIAN!!!
LA MULTI ANI DAVID NICHOLAS!!!






Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

fetelor ajutati-ma cu un sfat...
adelina are temp.37,8 rectal, ii curge nasul, stranuta...nu a dormit deloc toata noaptea, plange si o tin numai in brate....
pot sa ii dau supozitor cu paracetamol? panadol?
pana acum i-am dat nurofen la opt ore, dar in zadar...pediatra nu rasp.la telefon

Poze Adelina



adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Stanucel, 37.8 -rectal nu este considerata temperatura. Deci nu este caz de antitermice.
Insa, ii poti da panadol pentru a-i imbunatati starea generala, si ii trec si eventuale dureri de gat, sau dinti. Dar iti recomand sa-i cumperi picuri de Vitamina C, care ajuta f.f.f.f mult in sezonul de primavara si toamna. Si da-i 9 picuri zilnic(in ceai) casa-i intareasca imunitatea.
Pupici la Brunetica !
Fetele, eu sunt nostalgica si mi-a venit sa plang ca s-a incheiat aceasta zi speciala Mi se pare ca nu am facut suficiente poze, nu am filmat suficient, nu am facut chiar tot ce mi-as fi dorit pt el..bla, bla...oare ma paste o depresie???Sau o fi doar vremea de vina...Sper sa revin cat de repede cu poze!


Anca

Vine, vine primavara !

mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui stanucel

fetelor ajutati-ma cu un sfat...
adelina are temp.37,8 rectal, ii curge nasul, stranuta...nu a dormit deloc toata noaptea, plange si o tin numai in brate....
pot sa ii dau supozitor cu paracetamol? panadol?
pana acum i-am dat nurofen la opt ore, dar in zadar...pediatra nu rasp.la telefon



Intr-adevar, nu prea e cazul de antitermice, ca nu e temperatura.
Mai urmareste-o, sa nu creasca temperatura si dai jumatate de flacon de oscilococilum.
Maine poate reusesti sa dai de pediatra, sa iti consulte fata.
Sanatate multa!


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Mamicutze dragi am intrat sa va multumesc din suflet ptr atat de multele urari de ziua mea!

Aproape ca mi-e rusine ptr ca eu nu am mai reusit sa intru sa-i urez de bine pe puii nostri dragi care implinesc primul anisor zilele astea! Dar ma gandesc zilnic la voi si sper ca sunteti bine sau ca faceti fata cu brio greutatilor care inerent mai apar..

Noi am petrecut in 2 de ziua mea caci sotul a fost la munca si a ajuns seara acasa, Ricky si-a baut lapticul la 8 pm si s-a culcat..Am primit cadou o frumoasa, micutza camera foto pe care o voi butona cu sarg saptamana viitoare cand plecam in vacanta (miercuri pe 23).

Asa ca o sa revin in verva sper in aprilie...

Sper sa va regasesc bine sanatoase si iepuricii si mai dragalasi si cu noutati.

De Ricky ce sa va spun... ca de obicei e f activ, comunicam destul de mult . intelege f multe din ce ii spun si el indica cu degetul tot ce ii atrage atentia. Face cu mana la tot ce ii place lui , la pestisorii din lemn, la pisica...face ciao ciao chiar si dusului care il amuza teribil

A inceput sa faca ceva mofturi la mancare si i-au mai scazut falcutele un pic. dar oricum e departe de a fi slab asa ca nu ma ingrijorez.

Va imbratisez cu drag si sper sa reusesc sa fiu mai activa dupa vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna seara mamici,
vreau si eu sa urez

LA MULTI ANI cavalerului CODRIN, sa fie fericit, sanatos, iubit si sa aiba multe bucurii alaturi de familia care il iubeste asa de mult!!
Babyangel, ne-ai lipsit. Abia astept sa vad poze de la ziua lui Codrin, si cum ii sta tuns.
Doream sa te intreb cum te-ai pastrat dupa dieta. Eu am reusit sa merg la nutritionist,am tinut o luna si ceva de regim, si in sfarsit sunt mai slaba decat cand am ramas pregnant (eu care luasem 28 kg in sarcina...). Dar acum am scapat iar la mancare si sunt terifiata sa nu ma ingras iar.

Nafi, La muuulti ani (scuze intarzierea). Multa sanatate si impliniri iti urez! Sa aveti o vacanta minunata si sa te intorci fresh, cu forte noi pt puiul tau

Irene, am admirat pozele de la ziua Dianei! Doamne ce a crescut, e o scumpete de fetitza!!!

Stanucel, si eu i-as da Adelinei niste Panadol sau Nurofen, sa calmeze eventualele dureri dentare sau de alta natura. Despre cana cu cioc, eu azi am cumparat una de la Nuk. Mai aveam 2 de la Primii pasi dar erau de proasta calitate, curgea prea tare lichidul, etc. Deocamdata vreau sa o invat sa bea compot in timpul zilei din canutza, apoi voi incerca si cu laptele, dar nu ma grabesc. Cred ca varsta de 1 an jumate e mai indicata ca sa renuntam la biberon.

Pupici si sanatate tuturor iepurasilor bolnaviori sau mamicilor bolnavioare

Mergi la inceput