Educatoare Gradi 7 - Tei pt grupa mijlocie

Educatoare Gradi 7 - Tei pt grupa mijlocie | Autor: iriss27

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Am o fetita de 4 ani, care momentan este la gradinita 234 Zori de Zi, pe Ghica Tei. Cand am inscris-o mi s-a parut cea mai buna alegere, micuta, frumoasa (corpul nou), plina de lucrarile elevilor (ulteorior am descoperit ca-s ale educatoarelor) ... dar am avut nesansa sa avem o educatoare foarte tanara 19 ani, singura la grupa si nu m-ar deranja varsta ei, cat lipsa de experienta. Copilul meu nu a invatat foarte multe lucruri in aproape 1 an de gradi.
A avut si nesansa ca in grupa sa avem copii 2 ani si 6 luni la 4 ani, daca la inceput nu era o problema, acum a devenit pt ca s-au stran 20 de copii in grupa si nu prea le mai face fata. Ies pe sala, fac tot felul de traznai, merg nesupravegheati la wc.

Acum, sunt intr-o mare dilema, o reinscriu tot aici (desi nu imi doresc decat daca directoarea va face o alta grupa si ne va aduce o educatoare foarte buna) sau incerc la alta gradinita. Nu prea imi vine sa schimb gradinita pt ca baiatului, care va icnepe anul viitor, i-am gasit deja o super educatoare, cu experinta, care lucreaza extrem de mult si de frumos cu ei.

Aveti recomandari pt educatoare de grupa mica si mijlocie la gradinita 7- langa Domino?


Multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Iris, acum 4 ani, cand cautam gradi pt fiimiu, am luat la pas toate grdinitele din zona, si sunt destule, banuiesc ca stii...Ei bine, in nicio gradi nu am putut intra macar sa arunc un ochi (era bataie mare pe locuri, nu se dadusera in folosinta corpurile noi, la 234 nici nu se incepuse macar constructia iar curtea era mare si tocmai buna de joaca)cu o singura exceptie - Zori de zi...unde am intrat, am intrebat copii pe care i-am gasit la parter unde e cabinetul dnei directoare, am urcat la etaj unde am aflat, de la alti copii, ca dnele, educatoarea si directoarea, "sunt jos la fumat"...ne-a trecut directoarea pe o lista de asteptare insa nu am mai trecut noi pe acolo!
Acum ... nu stiu ce sa iti zic, la 7 sunt multe educatoare bune, insa ti-ar fi mult peste mana sa ai un copil intr-o gradi si un altul in alta...daca vrei iti trimit pe PM numele educatoarei de care eu personal am fost multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia75 spune:

Am si eu copilul tot la "Zori de Zi", in grupa mica, dar spre deosebire de tine sunt multumita de activitatea de acolo. Probabil exista diferente de la grupa la grupa (dupa cate stii sunt mai multe grupe mici). Daca esti nemultumita de educatoare, ai putea sa-l muti in grupa altei educatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rala spune:

Buna fetelor, sper sa ma mai poata ajuta cineva desi subiectul e destul de vechi... Caut in disperare o gradi pt fetita mea de doar un an juma, undeva in zona. Stiu ca la stat nu mi-o primesc nici macar de la 2 ani, dar Claudia75 tu ai avut copilul la Angel's Place si erai multumita, ti-as fi scris pm dar nu il ai activat, poti sa imi spui mai multe despre angel's place? De ce ati plecat de la ei? Mai stie cineva particulare in zona cu preturi rezonabile? Ca eu unde ma intorc numai 1300 si 1500 imi cer.... de unde naiba atatia bani???

Mergi la inceput