FIV la Sibiu(25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

bytzi,iti multumesc frumos pentru sfaturi...Isi va lua si sotul liber si cred ca ramanem in oras,eventual mai mergem pe la priteni,la un teatru,ceva sa imi faca placere si sa nu ma solicite mult
Si vin iar cu vesti bune,m-au sunat si toti 13 embrionasi au supravietuit,10 sunt in stare perfecta(8-10 celule),3 au ramas lenti(2 de 5 celule si 1 de 3 celule).A ramas ET in z 5,iar dr I va fi cu siguranta acolo,caci am intrebat...Leo,nu am intrebat si pt luni,dar cred ca se intoarce azi
Andrreea,iti tin pumnii stransi si sper din tot sufletul ca urmatoarele vesti de la tine sa fie unele foarte bune,asa cum a scris bytzi,cu un blasto ai sanse mari...Mai asteapta beta si nu te mai necaji.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Bytzi iti multumesc din suflet ,desi nu-ti spun totdeauna cand vb, ai un suflet nobil si sper din tot sufletu ca D-zeu sa te rasplateasca ptr daruirea ta!
Fetelor eu cred caci cu rabdare,rabdare,credinta si multe lacrimi,sa nu mai vb de bani o sa reusim.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

llary,saru'mina,toate de aici sinteti niste persoane deosebite.

Lorelei,felicitari!!doamne ajuta!si cind te gindesti ca te "pligeai "ca nu raspunzi bine la trat,sa sint foliculasii mici....dumnezeu are un plan cu fiecare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

bytzi,cata dreptate ai...Sa stii ca totul era mai mult in capul meu...Sper sa fie totul ok de acum incolo...Aseara am tot stat sa citesc din urma foarte mult,ti-am citit si tie povestea ...Iti doresc mult noroc...Cand te gandesti sa reincepi un tratament nou?
Maine fac ET,azi exersez chestia cu bautul de apa...Mi-am cumparat niste alune foarte sarate,sa pot bea atata apa,altfel o sa stau 1 zi intreaga sa beau minim 1.5 l...Ce o fi dupa ce beau apa,Dumnezeu stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

buna fetelor,felicitari tuturor mamicilor si mult succes celor care urmeaza sa devina mamici

Am avut si eu doua FIV + 1 FET nereusite, dar la Bucuresti.
La Sibiu am avut 11 ovocite din care s-au fertilizat 6 embrioni si au ramas 2 fortosi.
Acum am 2 embrionasi (8 celule) in ziua a 3-a care trebuie sa-i transfer miercuri la ora 12.00 la dr. Chicea (am insistat foarte mult pe ziua a 5-a). Doamne ajuta!
Ilary cred ca ai vorbit cu sotul meu vineri cand am facut punctia si la optimismul tau sper din suflet sa reusesti; ai sustinatori si pe litoral.

Sa ne umplem toate de de la "fabrica de bebelusi".

O zi placuta cu multe satisfactii.

Tamys








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

tamys,bun venit la Sibiu si sa ai mult noroc miercuri!Vom da vesti bune aici cam in acelasi timp,ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_1978 spune:

buna fetelor stie cineva s-a intors dr I,eu trebuie sa merg miercuri la sb si nu stiu ce sa fac sa nu ma duc degeaba sau ma vede dr C stiti ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_alin spune:

adriana, mai suni maine dimineata sa sti de o treaba, bafta multa si sa ma ti la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leonardo2007 spune:

Buna Adriana
Este dr. I la sibiu. Am fost eu ieri.
La mine s-a vazut deocamdata doar sacul gestational.
Ieri aveam 5 sapt si 5 zile.
Merg sapt viitoare pe 29. Sper sa se vada embrionul atunci.

Uratica, nu mai zici nimic? Cum mai esti?

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Tamys vai ce ma bucur ptr voi.
M-a surprins sotul tau pozitiv cate cunostinte are si se instruieste in ceea ce priveste FIV-ul.A povestit ce emotii ai si eu...i-am spus ca o sa fie bine,doar rabdare.Si Chicea e super!Noroc mult si scrie te rog ce mai faciSi eu am facut IA tot cu Chicea, e super

Mergi la inceput