FIV Dr. ALBU DRAGOS 25

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna fetelor!Aristica,esti mortala imi place mult felul tau de-...ai dreptate,FIV moca,mai greu la noi!Vali,draga mea,eu ma duc vineri pe 25 la nenea Albu cu dosarelul meu stufos(am trombofilie recent descoperita),un avort mare(23 sapt),un FIV ''oprit''in evolutie...il poti intreba pe dr ce nelamuriri ai,nu se supara,e f cumsecade.Pupi la toate!
Arabella,34 ani(inca),2 IA la MNL,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt.,a2-a nereusita,FIV1cu da Albu la ML,reusit,sarcina oprita in ev.la 8 sapt si 3 zile,urmeaza FET
Mutatiile genei PAI1,ambele de tip heterozigot,homocisteina val mica(3.50).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor,
numele meu este Ana, am 33 ani si va citesc cam de 2 ani,dar n-am avut timp sa scriu.

evident ca ma confrunt si eu problema voastra a tuturor, incercam sa facem un bebe de 3 ani si ceva si nimic; problema ar fi putin la mine (uneori lipseste ovulatia), dar mai mult la sot, cam putini si cam defecti; in fine asta e

Am facut 2 IA nereusite la Medlife in Oct si Dec 2009 cu Deliana Predoi; iar acum am inceput FIV cu Dr Albu; am inceput Menopur pe 16-Martie

@maruscha80,
si mie mi-a marit doza de menopur la 225 tot din 18-martie, si eu ma intreb de ce, ca dimineata la a 2-a ecografie mi-a spus ca raspund bine la tratament; poate ne-a incurcat asistenta cand ne-a trimis sms :); mie mi se par cam ametite asistentele, sa nu mai vorbesc de cele de la receptie sau de programari la care astept 1 h, dar asta e
cat ti-a iesit estradiolul si progesteronul? la mine estradiol = 25 si prgesteron 0.2

Cam liniste pe aici; au mai disparut fetele, au avut noroc si au ramas, le urez sarcina usoara; iar noua celor ramase, cat mai putin pe la acest capitol

o seara buna,
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

merci allilumi ptr incurajari :)

Anna...pai nu stiu ce sa mai zic...la mine a fost estradiol 25 si progesteron 0.1 la a doua monitorizare. La eco am ceva (vreo 16 cu totul) foliculi si pe stanga si pe dreapta insa probabil sunt cam micuti si de aia mi-a marit doza, sa-i mai voiniceasca :)...nu stiu, o sa-l intreb pe domnu' doctor maine dimineata.

La receptie m-au tratat cam naspa, mi-au pocit numele ... insa deja incerc sa nu mai bag de seama lucrurile astea, despre domnul doctor insa, numai de bine!

Cand mi-a luat sange d-na asistenta, mi-a spart vena, desi la mine venele sunt precum hartile rutiere, f clare, ba chiar ies in evidenta...asta e :(...imi pun la bataie bratul drept, sper sa nu mi-l buseasca si pe asta.

Vedem maine, sper sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Dragele mele, noi suntem aici, va sustinem!
Eu, personal, va citesc in fiecare zi, dar am crezut de cuviinta sa va las loc si voua!
Inca o data, mult mult succes
Camemar, de ce nu mai dai niciun semn?
Arabella, am doua fiole de Diph si doua de Menopur, ti le ofer cu draga inima.De abia astept sa vii cu vesti pe 25
Mirela, uite si adresa: corrycrry@yahoo.com
Cand ne mai pui un filmulet?Pup

18+cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Corry ai mail.




Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo.flo spune:

ziua 12 - bhcg <1.2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna08 spune:

Flo.




Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

buna fetele!
va doresc din suflet sa reusiti sa va impliniti visul !

flo, imi pare tare rau , te imbratisez si doamne ajuta ca data viitoare sa fie cu

inna08, mult succes! vreau sa te intreb ceva , voua v-a recomandat FIV si din cauza anticorpilor? si sotul meu are anticorpi

maine am prima intalnire cu dr. Albu, se vedem ce ne zice daca mai incercam IA sau singura sansa este FIV-ul ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

flo imi pare foarte, foarte rau! dar foarte rau!...mama ma-si de <1,2 ca si pe mine tot rezultatul asta ma urmareste!

simonicoooo scuza-ma, fata mea draga, da' scapai perla pe la putulici cu probleme...nu da, soro, cu rosii dupa mine, nu da

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Flo, draga mea,

intotdeauna exista speranta, intotdeauna dupa ce cadem gasim puterea sa ne ridicam si sa o luam de la capat! si intotdeauna exista o data viitoare, cand, in sfarsit, visele noastre vor deveni realitate!
nu, cuvintele nu sunt intotdeauna de prisos! exista doar momente dificile, mult prea dificile... pentru ca noi sa le mai putem auzi! dar cand ne revenim, intelegem ca ele sunt adevarate! ca si speranta!

toate sufletele triste si vesele deopotriva


Mergi la inceput