ovucie putine raspun slab la stimulare cu menopur

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielam1971 spune:

habar nu am de valori pentru ca nu m-i s-a dat sa fac dozari hormonale pe toata perioada tratamentului numai cele dinainte de a depune dosarul cand cel mai scazut mi-a fost estradiolul (mai mic de 10)eu fac la cluj .cate fivuri ai mai facut la mine e primul si nu stiu de ce dar nu crted ca o sa fie cu succes.bafta si tie poate ai noroc in siua 5 de et sa fie blastociti(sigur)
merci dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikoniko spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielam1971

habar nu am de valori pentru ca nu m-i s-a dat sa fac dozari hormonale pe toata perioada tratamentului numai cele dinainte de a depune dosarul cand cel mai scazut mi-a fost estradiolul (mai mic de 10)eu fac la cluj .cate fivuri ai mai facut la mine e primul si nu stiu de ce dar nu crted ca o sa fie cu succes.bafta si tie poate ai noroc in siua 5 de et sa fie blastociti(sigur)
merci dana

Dana, e obligatoriu sa crezi si sa mergi mai departe. Eu sunt la primul fiv. Dar mi se pare cel putin ciudat ca nu ti au dat sa faci dozarile hormonale care sunt obligatorii pt fiv. Uite, ca sa ai un termen de comparatie, intra pe saitul celor de la Gynera si documenteaza te. Daca ai nelamuriri, iti stau la dispozitie. Bafta multa. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

danielam bafta maxima , sa fie cu noroc !
vreau sa ti spun ca am facut si eu un fiv la cj , acu' 3 ani si intr adevar nu se verifica estradilol,lh sau perogesteronul!
eu la fiv ul respectiv am avut parte din pacate de o sarcina extrauterina!
cu ce dr faci fiv ?
sa ne ti la curent! bafta !!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielam1971 spune:

multumesc mult sper sa fie cu noroc eu sunt la doctor micu ieri am avut et si asteptam acum.....nu stiu zau... speram ca trebuie
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariade spune:

Buna fetelor.
am o intrebare.am facut tratamentul de stimulare cu merional,totul a fost ok,am avut 4 ovule mature din care s-au fecundat doar 2 cu nota A
dupa 8 zile de la implantare mie mi-au aparut sangerari abundente,asemanatoare cu perioada,dar mai deschise la culoare dar cu cheaguri de sange,(e normal asa ceva? )am dat telefon la doctor si a spus sa ignor sangerarile si sa iau mai departe ultrogest (hCG).

sa astept pana vineri cand se fac 14 zile de la implantare si atunci sa fac un test de sarcina... oare chiagurile de sange sunt resturile foliculare?dupa punctie mai raman resturi pe ovar? sunt ingrijorata...

am dureri de cap dar este normal sa am ..crampe abdominale..sensibilitate la sani.. sper sa fie totul bine... vedem vineri

Bafta multa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielam1971 spune:

SA SPERAM CA O SA FII BINE SI SUNT 2 LINIUTE PE VINERI TINEM PUMNII PT TINE EU FAC DE ABEA PE LUNI TESTUL SI EU SUNT INGRIJORATA CA NU AM NICI O SIMPTOMA....DAR SPERAM
BAFTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielam1971 spune:

buna,
cum a decurs et cum te simti dupa ai ceva semne??????????eu astept cu nerabdare miercuri sa fac testul semne nu am deloc
bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uxaa spune:

Buna daniela!Ti-au transferat 1 sau doi pana la urma?Si eu imi bat capul acum pentru ca la ecografia din ziua 7 de stimulare s-au vazut doar 4 foliculi(OD-2,OS-2) din care doar 2 de 10 mm.Continui stimularea (Menopur 2 f/zi)pana in ziua 12 cand am o noua ecografie,dar cred ca nu vor aparea foliculi in plus,macar sa se dezvolte corespunzator cei 4 pe care ii am.La noi este o problema serioasa cu spermograma si facem FIV+ICSI si ar fi trebuit cat mai multe ovocite pentru ca unele se vor putea distruge dupa injectarea spermatozoidului,dar uite ca nu sunt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielam1971 spune:

buna,
mie mi-au transferat 3 embrioni in ziua 3 dar.....2 de 4 celule si unul numai de 2 celule, ei au spus ca a fost :minune: ca din 4 foliculi colectati la punctie sa obtina 3 embrioni.... nu stiu zau
oricum nu te stresa pana la punctie normal e suficient si unul care sa fie bun
iti tin pumnii si bafta multa
dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielam1971 spune:

buna fetelor,
am facut si eu azi testul de urina la 10 zile de la transfer si surpriza?????NEGATIV sincer nu ma mira parca am stiut de la inceput de ce ma temeam nu am scapat...asta e mergem inainte e asa de ciudata senzatia...cum sa mai ai curaj sa mai incerci dupa un esec??
va pup
dana

Mergi la inceput