Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

La subiect nu prea am cu ce ma lauda, din pacate. Printre doua carti de psi ma mai amuz cu cateva pagini din Un oarecare Lucas si ...Ispirescu seara. Asezonat cu multe explicatii, ca ma opreste copilul din minut in minut cu atatea arhaisme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ha, in ultima vreme (= ultimele 2-3 zile) numa peste cortazar dau :) pe unde ma intorc. inseamna ca a venit vremea lui data viitoare cand intru in librarie mi-l iau

edit: si ce-am ascultat eu azi toata ziua:
http://www.youtube.com/watch?v=o6ySB-PwSeY&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Aolica, mai, Cora .
A zis si Rrox, da' tin sa spun inca o data ca e foarte misto cartea aia :).

Azi am vazut primul copac inflorit in Bucuresti si, in cu totul alta ordine de idei , imi place de mor piesa www.youtube.com/watch?v=dih729_02oM" target="_blank">asta, imposibil sa nu o stiti, huie pa peste tot :)).

edit

Scuze, abia acum am vazut ca si Cora pusese o piesa, iar io cu "basul este laptele, tobele sunt soaptele" . Acu' o las si pe a mea, nu are rost sa o sterg.





~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

Eu am hotarit sa citesc si ceva serios printre toate lecturile mele cu vampiri si werewolves. Asa ca am pus mina pe "The Battle Hymn of the Tiger Mother" a lui Amy Chua. Nu pot inca sa ma pronunt ptr ca sint de-abia la inceput.
Cert este ca dupa primele 50 de pagini sau asa ceva am lasat cartea si am continuat cu "Sucks to Be Me: The All True Confessions of Mina Hamilton, Teen Vampire", de Kimberly Pauley. F dragut, in genul lui Louise Rennison cu "Confessions of Georgia Nicholson", doar ca are si vampiri. Este genul Young Adult si f hazlie, tocmai genul de carte de care am nevoie acum.
O zi buna!


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hai, mai, ramona, tie facatura aia a lu' amy chua ti se pare carte serioasa? io zic ca vampirii sunt cu cateva (zeci de?) clase superiori lu' tiger mom, care nu-i decat o ahtiata dupa bani si scrie in consecinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

Corap, eu asa am auzit...am vrut neaparat sa o citesc, auzisem atitea chestii, pro si contra incit mi-a stirnit curiozitatea. M-am uitat la CV tipei si am zis ca-i serioasa rau...in fine, dupa vreo 50 de pagini, cum spuneam, am lasat-o balta ca incepusem sa ma simt o mama ffff "inapropriate", cum zice englezul, cind am vazut ce stiu fetele ei. Pentru fii-mea, cea mai mare bucurie e joaca ei cu alti copii. Pe urma vine restul.
Ce sa zic...m-am temut ca o sa ziceti ca-s prea "easy" eu cu vampirii mei. Da' imi plac, ce pot face


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pe mine ma apuca periodic cate o cura de politiste

edit: si www.youtube.com/watch?v=ppgim8oQbDc&feature=related" target="_blank"> melodia mea de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

pe mine ma apuca periodic cate o cura de politiste


Mie stii care-mi plac?
Sint cele numite "cosy mysteries" scrise in general de gagici, unde personajul principal este de obicei o tipa investigator "ad hoc" - in genul lui Miss Marple.
Si daca astea mai au si paranormal in ele...cu atit mai bine !
De exemplu, am citit aproape toate cartile lui Charlaine Harris,are patru serii de carti - Sookie Stakehouse, dupa care s-a facut serialul True Blood, nu stiu daca a rulat in Romania; Harper Conelly (personajul principal, o tipa care gasea oameni morti); Lily Bard, asta e un personaj tare haios si Aurora Teagarden, bibliotecara (pe astea nu le-am citit).
Eu asa fac, daca imi place un autor/autoare citesc tot ce a sris respectivul/a.

Off topic: Eu am f multe carti electronice in engleza, ptr ca am un Kindle de care sint ffffff multumita. Unele carti le-am cumparat, altele le am de la prieteni ci Kindle, altele...hmmm,le-am "gasit" pe net total intimplator.
Le impartasesc cu placere oricarei amatoare, stiu ce inseamna financiar sa fii un "bookworm".


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi citesc Lolita.
Am pus la bazar cateva carti. Daca au intrebare, mai pun diseara. http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

vazut, licitat

www.youtube.com/watch?v=-PZS_L6mH1M" target="_blank"> muzica de azi

de citit, ma lupt cu Ada . (si ma simt cam proasta, sau, ma rog, insuficient educata)

Mergi la inceput