Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Clubul cartilor

Ce citim azi?

(7 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 43
denizel
denizel

9439 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite denizel un Mesaj Privat
Eu citesc Sa cunosti o femeie si nu-mi place . Sunt socata, casazicasa :D.
Ati citit-o? E de placut pan' la urma??

~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~

Mergi la inceput
denizel
denizel

9439 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite denizel un Mesaj Privat
haha, ma pot oferi sa va dau cate-un dislike, ca sa vedeti si voi cum e

Mergi la inceput
bruxinha
bruxinha

482 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bruxinha un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Ramona2006
Eu dupa ce l-am citit pe Tolkien nu am mai fost in stare sa citesc fantasy, mi se parea ca toti ceilalti scriitori sint copii slabe ale genialului scriitor.
Insa acum cred ca am sa-l incerc pe George RR Martin. Sint f curioasa. Si am vazut si eu trailerul de la Urzeala tronurilor, f misto. Abia astept.
Mersi de recomandare!

Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

o sa-ti placa, pun pariu:)
ma bucur ca mai citeste cineva fiction, deja imi era rusine sa ma mai amestec in discutii, io si lecturile mele neserioase.

Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat
Si mie mi-a placut f. f. f. mult Tolkien. De George RR Martin nu am citit nimic inca. M-a tentat f, tare pachetul la reducere .. dar totusi erau niste bani pe care nu ii am acum disponibili pt asta. O sa caut sa iau cartile pe rand.

Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput

maria_alexia

4022 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria_alexia un Mesaj Privat
Denizel, incep cu circumstantele atenuante : am citit Sa cunosti o femeie in ultimele zile de sarcina + in maternitate (dap, asa copil cuminte am avut, m-a lasat sa termin linistita peste 300 de pag cat am stat acolo ). Deci eram cu neuronii plecati putin la plimbarica.
Dar mi-a placut mult atmosfera calda, stabila (poate acum i-as spune plictisitoare ), figura masculina ocrotitoare, calma si puternica. Plus limba bogata si frumoasa a lui Oz. Tare bine mi-a picat cartea, a fost o iesire placuta din timp. Acum, la rece si rapid judecand, cred ca nu m-as mai putea racorda asa usor la atmosfera ei.
Mergi la inceput

beshter

3570 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite beshter un Mesaj Privat
mai, io ma tot chinui sa-mi amintesc despre ce e vorba in 'Sa cunosti...'. vedeti, vedeti, daca nu iau notite?:)
E aia cu el agent secret cu tata roman? Sau aia e alta?

Se intampla ceva cu mine

Io citesc la ZZ, unde n-am mai citit de niste zile bune, si ma minunez cu mana la gura. Ma obisnuisem sa stiu ca nu-i nimic nou pe frontul de la subsol si acu' zdrang! un milion de subiecte de parcurs.

RWheelwright

169 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiRWheelwright Adauga semn de carte la raspuns Trimite RWheelwright un Mesaj Privat
Multumesc foarte mult, Mihaelka.

Corap, da, eram si eu pe-acolo, dar cum mereu a intervenit cate ceva.... n-am mai "facut fata". Asa ca intru si eu pe aici ori de cate ori pot ca pur si simplu iubesc cartile (si pe voi toate). Pacat ca nu mai pot sa citesc asa cum o faceam inainte.... eheeeei, tare demult, dar sper sa recuperez. De cumparat tot cumpar, vad . Azi mi-am luat pachetu' special de la Adevarul: "Capitan la 15 ani"-Jules Verne si "Ben-Hur"-Lew Wallace Pheeeeeeeeew, am uitat sa va anunt de aparitie...

La cat mai mult spor la ... devorat book-shi buni!

Nihil sine Deo.
Mergi la inceput

maria_alexia

4022 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria_alexia un Mesaj Privat
Mihaelka, da, aia e.
Eu in schimb nu am deloc memorie pentru detaliile acestea, ma tot minunez de voi la jocul cu carti . Retin atmosfera, ideea, maxim 1-2 personaje, dar tot asa, doar in linii mari.
Mergi la inceput
denizel
denizel

9439 Mesaje
Acuma, chiar daca voi constata ca nu imi place pana la penultima pagina, tot voi citi cu mare atentie si pe ultima. E Amos Oz, nu? Daca n-as termina-o, ar fi ca si cum n-as citi ultima parte a scrisorii de la mama, cam asa ceva ;)).
Stare ca a Mariei_alexia nu prea cred ca voi mai capata in viata asta, asa ca incerc sa savurez cartea cu ce am. Iar daca i-a placut si Mihaelkai, e inca o data mai simplu.

Adela, vrei sa stii ce fac io? :) Mi-am comandat ulei de camelie. Ia uitati-va ce minunatie:

http://www.cosmetica-bio.ro/ulei_de_camelie_bio_extravirgin_ceai_verde-52819.p.html

Tot acolo, pudra de acerola.

Tineti-mi si mie pumnii pentru azi la 13, va rog!

Mergi la inceput

corap

4327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite corap un Mesaj Privat
tin pumnii daca imi tii si tu mie maine de la 14 la 16 :)

(glumesc, tin pumni neconditionat)
Mergi la inceput
Pag. din 43 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com