Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Eu citesc Sa cunosti o femeie si nu-mi place . Sunt socata, casazicasa :D.
Ati citit-o? E de placut pan' la urma??




~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

haha, ma pot oferi sa va dau cate-un dislike, ca sa vedeti si voi cum e



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona2006
Eu dupa ce l-am citit pe Tolkien nu am mai fost in stare sa citesc fantasy, mi se parea ca toti ceilalti scriitori sint copii slabe ale genialului scriitor.
Insa acum cred ca am sa-l incerc pe George RR Martin. Sint f curioasa. Si am vazut si eu trailerul de la Urzeala tronurilor, f misto. Abia astept.
Mersi de recomandare!


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/


o sa-ti placa, pun pariu:)
ma bucur ca mai citeste cineva fiction, deja imi era rusine sa ma mai amestec in discutii, io si lecturile mele neserioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si mie mi-a placut f. f. f. mult Tolkien. De George RR Martin nu am citit nimic inca. M-a tentat f, tare pachetul la reducere .. dar totusi erau niste bani pe care nu ii am acum disponibili pt asta. O sa caut sa iau cartile pe rand.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Denizel, incep cu circumstantele atenuante : am citit Sa cunosti o femeie in ultimele zile de sarcina + in maternitate (dap, asa copil cuminte am avut, m-a lasat sa termin linistita peste 300 de pag cat am stat acolo ). Deci eram cu neuronii plecati putin la plimbarica.
Dar mi-a placut mult atmosfera calda, stabila (poate acum i-as spune plictisitoare ), figura masculina ocrotitoare, calma si puternica. Plus limba bogata si frumoasa a lui Oz. Tare bine mi-a picat cartea, a fost o iesire placuta din timp. Acum, la rece si rapid judecand, cred ca nu m-as mai putea racorda asa usor la atmosfera ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

mai, io ma tot chinui sa-mi amintesc despre ce e vorba in 'Sa cunosti...'. vedeti, vedeti, daca nu iau notite?:)
E aia cu el agent secret cu tata roman? Sau aia e alta?

Se intampla ceva cu mine

Io citesc la ZZ, unde n-am mai citit de niste zile bune, si ma minunez cu mana la gura. Ma obisnuisem sa stiu ca nu-i nimic nou pe frontul de la subsol si acu' zdrang! un milion de subiecte de parcurs.



Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Multumesc foarte mult, Mihaelka.

Corap, da, eram si eu pe-acolo, dar cum mereu a intervenit cate ceva.... n-am mai "facut fata". Asa ca intru si eu pe aici ori de cate ori pot ca pur si simplu iubesc cartile (si pe voi toate). Pacat ca nu mai pot sa citesc asa cum o faceam inainte.... eheeeei, tare demult, dar sper sa recuperez. De cumparat tot cumpar, vad . Azi mi-am luat pachetu' special de la Adevarul: "Capitan la 15 ani"-Jules Verne si "Ben-Hur"-Lew Wallace Pheeeeeeeeew, am uitat sa va anunt de aparitie...

La cat mai mult spor la ... devorat book-shi buni!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Mihaelka, da, aia e.
Eu in schimb nu am deloc memorie pentru detaliile acestea, ma tot minunez de voi la jocul cu carti . Retin atmosfera, ideea, maxim 1-2 personaje, dar tot asa, doar in linii mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Acuma, chiar daca voi constata ca nu imi place pana la penultima pagina, tot voi citi cu mare atentie si pe ultima. E Amos Oz, nu? Daca n-as termina-o, ar fi ca si cum n-as citi ultima parte a scrisorii de la mama, cam asa ceva ;)).
Stare ca a Mariei_alexia nu prea cred ca voi mai capata in viata asta, asa ca incerc sa savurez cartea cu ce am. Iar daca i-a placut si Mihaelkai, e inca o data mai simplu.

Adela, vrei sa stii ce fac io? :) Mi-am comandat ulei de camelie. Ia uitati-va ce minunatie:

http://www.cosmetica-bio.ro/ulei_de_camelie_bio_extravirgin_ceai_verde-52819.p.html

Tot acolo, pudra de acerola.

Tineti-mi si mie pumnii pentru azi la 13, va rog!





~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

tin pumnii daca imi tii si tu mie maine de la 14 la 16 :)

(glumesc, tin pumni neconditionat)

Mergi la inceput