Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Hai ca ne-am revenit! Azi a luat fb cu steluta,la mate.Iar e liniste la noi in casa.
Mi-am luat Milan Kundera-Cartea risului si a uitarii.
Am intrat pe subiectul cu Sotron,dar conversatia e pe 5 pagini ,insa fara o dezbatere reala,asa ca as fi putut incepe si eu , azi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reginai30 spune:

citesc repede repede ca o sa para si filmul si sunt nepregatita Zori de zi- din seria AMURG de Stephenie Meyer !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Bai, am terminat o carte ...cutremuratoare, daca mi-e permis cliseul. Se numeste Monster Love si e scrisa de una, Carol Topolski, care cica e psihoterapeut, despre unii care se iubesc atat de mult si formeaza o unitate atat de etansa incat isi omoara copilul.
Am terminat-o ieri dar am inca o senzatia maloasa si baloasa, asa incat o exorcizez acum. Daca o vrea cineva, o fac cadou ca nu vreau s-o tin casa.

Cartea e foarte prost scrisa, adica e consumerism si fast-food in cel mai bun caz. Cucoana asta nu cred sa fi luat o nota prea mare la creative writing. Dar rezultatul e tulburator si neplacut in acelasi timp, ca un miros persistent de naftalina.


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu ma delectez cu Salman Rushdie – Harun si marea de povesti.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

doamnelor, stiu ca n-am mai dat pe aici de o vesnicie, am nevoie de ajutorul vostru acum.
pe scurt, vreau sa ii iau sorei mele de craciun carti. si aici intervine greul. e o persoana foarte realista, total focusata pe cariera, si are o biblioteca imensa de non-fiction. asa ca vrea ceva fiction. ce sa aleg????
Viviana, ziceai de Ruiz Zafon - cred ca am sa incerc. ai vreo indicatie mai speciala?
nu ma cramponez de traducerile in romana pentru ca am descoperit bookdepository.co.uk, cu livrare gratis, e chiar o afacere.
deci, va rog... idei

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Roxana, daca crezi ca i-ar place o poveste fantasy superba (fantasy, dar nu SF, cu persoanje foare bine conturate si cu personalitati/caractere foarte realiste) poti sa ii cumperi toata seria "Cantec de gheata si foc". E pachet-cadou pe site la Nemira.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

OFFTOPIC

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

bookdepository.co.uk, cu livrare gratis, e chiar o afacere.


Roxanaz, in seara asta esti persoana mea favorita din toata lumea! (ok, dupa fi-mea, si Balaur, si mama, si tata, dar oricum, top 5 ) Nici nu iti imaginezi ce acrobatii faceam cu amazonul sa imi livreze la un amic in UK si de acolo trimise cartile prin pile in Ro. Offf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe Ioana imi pare foarte bine, si eu am primit pontul de la o pretena si l-am tot difuzat. dar sa stii ca am luat si de pe amazon.co.uk, si amazon.fr, ei livreaza in Ro!
Laura, nope, prea fantasy pentru ea.
l-am prins doar 10 minute acum o saptamana pe Stelian Tanase prezentandu-si pe tvr Cultural ultima carte. ma duc sa vaz daca e pe humanitas... suna interesant!

edit: aceasta este cartea www.libhumanitas.ro/stelian-tanase-moartea-unui-dansator-de-tango-trei-2011.html" target="_blank">moartea unui dansator de tango


R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Am citit ce-a scris Laura si nu ma pot abtine sa nu-i sugerez Roxanei pentru sora ei (cea realista) : Harun si marea de povesti. Mie mi-a placut si m-a facut sa ma simt mica.

Lecturi in curs : Sotron si Tunelul de Sabato (asta e in spaniola pentru cursul de marti) si Florica Cimpan "Geometrii neeuclidiene".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mik, merci, o are. si mie mi-a placut enorm. mai ziceti pliiiz sunt in negura disperarii

R

Mergi la inceput